Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

1 milyar dolarlık anlaşmazlık

Son dakika basketbol haberleri... NBA'de yeni sezonun ne zaman başlayacağı konusu beraberinde anlaşmazlıklar getirdi. NBA ve Oyuncular Birliği henüz anlaşamadı. Peki NBA'de 2020-2021 sezonu ne zaman başlayacak? İşte tüm detaylar...

Cumartesi 31 Ekim 2020 13:22
Güncelleme: Cumartesi 31 Ekim 2020 13:33

Eren TUNCAY - AJANSSPOR

NBA'de 2020-2021 sezonunun ne zaman başlayacağı konusu tartışma yarattı.

Henüz ne zaman başlayacağı belli olmayan yeni sezon ile ilgili NBA yönetimi ve NBPA (Oyuncular Birliği) anlaşma sağlayamadı.

İki taraf farklı istiyor

NBA yönetiminin isteği ligi Aralık ayında başlatmak. 22 Aralık'ta yeni sezona start vermek isteyen NBA yönetimin amacı 72 maçlık, All-Star hafta sonu olmayan bir normal sezonun ardından, Tokyo Olimpiyatları başlamadan Temmuz ayında sezonu bitirmek. Oyuncular Birliği ise Aralık ayında başlamaya sıcak bakmıyor.

Oyuncular Birliği, Ocak ayında ısrarlı
Oyuncular Birliği, Ocak ayında ısrarlı

NBA oyuncularının oluşturduğu Oyuncular Birliği ise, pandemi sebebiyle NBA'in en uzun sezonu olan 2019-2020 sezonu henüz yeni bitmişken, yeni sezonun iki aylık bir süre içerisinde başlamasını istemiyor. Oyuncular Birliği'nin önerisi ise Ocak ayının ortasında başlayan, 50 normal sezon maçının bulunduğu bir sezon.

Aradaki sorun: 1 milyar dolar

İki tarafın da kendince haklı sebepleri olsa da NBA'in en büyük derdi doğal olarak para. Yönetim, kendilerinin önerdiği tarihle Oyuncular Birliği'nin önerdiği tarih arasındaki zararı yaşamak istemiyor. Çoğu kaynağın aktardığına göre NBA, eğer Aralık ayı yerine Ocak ayında sezona başlarsa 500 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında zarara uğrayacak.

"Birçok oyuncu oynamaz"

Los Angeles Lakers'ın oyuncularından Danny Green, LeBron James üzerinden daha önce konuyla ilgili önemli bir açıklama yapmıştı:

"Aralık ayında yeni sezona başlarsak, bence birçok oyuncu 'Orada olmayacağım' diyecektir. Yeni sezon bu kadar çabuk başlarsa ben LeBron James'in oynayacağını düşünmüyorum. En azından yeni sezonun ilk bir ayında sahada olmayacaktır. Bizimle antrenmanlarını yapar, çalışmalarını sürdürür ama sahaya çıkmaz."

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.