Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için flaş iddia! Almanya...

Perşembe 21 Eylül 2017 09:02
Güncelleme: Perşembe 21 Eylül 2017 09:02

Sport Bild dergisi, UEFA’nın Almanya ile kapalı kapılar arkasında 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için anlaştığını iddia etti. Dergi, Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Grindel’in “Şampiyona kesin bizim” dediğine de yer verdi. Dergiye göre UEFA Başkanı Ceferin de, Grindel'i bu konuda açık vermemesi için uyardı.

Habere göre Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel, UEFA Başkanı Ceferin ile görüştü ve işi bağladı. Türkiye'nin de talip olduğu şampiyona için Grindel'in, "Euro 2024 kesin bizim" diye her yerde konuşması üzerine ise Ceferin'in kendisini uyardığı belirtildi. Grindel'in bunun üzerine "akıllı" davranıp karar verilmemiş gibi davrandığını yazan dergi, "Gerçek ise çok farklı" dedi.

Bild, Almanya'nın oyları garantiye almak için şimdiden 17 UEFA üyesi ülke ile kulise başladığı da belirtti. Bunun yanı sıra Avrupa Kulüpler Birliği'nden iki üyenin de (İngiltere, İtalya) UEFA İcra Kurulu'nda oy kullanacağı vurgulanan haberde, "İtalyanlar, Almanya'ya oy verirse, Almanlar da 2028 için İtalya'yı destekleyecek. İngiltere ise bir Dünya Kupası organizasyonunda desteklenecek" ifadeleri kullanıldı.

DÜŞMANIMIZ ÇOK

Türkiye düşmanlığı ile tanınan politikacı Cem Özdemir de Euro2024'ün ülkemizde yapılmaması için lobi çalışmasına başladı. Bu organizasyonların rüşvetin dönmediği ülkelerde gerçekleştirilmesini isteyen Özdemir, Almanya'nın 2006 Kupası'nı almak için verdiği milyonlarca Euro'luk rüşveti ise görmezden geldi. Alman futbolcuların 1954 Dünya Kupası'nda Macaristan'la oynanan finalde doping yaptığı da ortaya çıkmıştı.

EL SIKIŞILDI BİLE

Sport Bild dergisi, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için çok vahim iddiaları gündeme getirdi. (Fanatik)

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.