Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

4 büyüğü durdurana aşk olsun! Coştular

Harcama limitlerinin yükselmesiyle kulüplerin Borsa İstanbul’da işlem gören hisseleri uçuşa geçti. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un hisseleri yüzde 9’un üzerinde değer kazandı. Galatasaray ise yüzde 4 prim yaptı.

Çarşamba 6 Ocak 2021 19:04
Güncelleme: Çarşamba 6 Ocak 2021 19:11

Ceyhun KUBURLU

Kulüplerin harcama limitlerinin yükselmesinin ardından Borsa İstanbul’da hisseleri işlem gören 4 kulüp de günü yükselişle kapadı.

Fenerbahçe zirvede

Bu kulüpler arasında en çok hissesi yükselen Fenerbahçe oldu. Fenerbahçe Mesut Özil transfer haberlerinden sonra günü yüzde 10 yükselişle kapatarak piyasa değeri 3.3 milyar liraya ulaştı.

Beşiktaş 1 milyar TL barajını aştı

Hisseleri en çok yükselen ikinci takım Beşiktaş oldu. Siyah-beyazlıların değeri yüzde 9.7 oranında arttı. Kulübün piyasa değeri ise 1 milyar lira barajını aşmayı başardı.

Trabzonspor'un yüzü güldü
Trabzonspor'un yüzü güldü

Günü en çok yükselişle kapatan üçüncü takım ise Trabzonspor oldu. Gençlerbirliği’nin genç yıldızı Berat Özdemir’i kadrosuna katan bordo mavililer günü yüzde 9.4 yükselişle kapatarak değerini 745 milyon liraya çıkarmayı başardı.

Galatasaray'da günü yükselişle kapadı

Galatasaray da günü yükselişle kapatan takımlardan oldu. Sarı-kırmızılıların hisseleri yüzde 4 oranında prim yaptı. Piyasa değeri ise 2.1 milyar liraya ulaştı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.