Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

5. Ihlara Klasik Otomobil Rallisi tamamlandı

Pazar 22 Nisan 2018 19:18
Güncelleme: Pazar 22 Nisan 2018 19:18

Aksaray Belediyesinin organizasyonuyla düzenlenen 5. Ihlara Klasik Otomobil Rallisi sona erdi. Yarışmada en iyi etap puanına sahip olan isim de duyuruldu.

Yarış tamamlandı

Çeşitli markalarda 70 klasik otomobilin yarıştığı rallinin 2. etabı, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda başladı. Aksaray'ın önemli turizm merkezleri arasında bulunan Güzelyurt, Selime ve Helvadere istikametinden geçen katılımcılar şehir merkezinde yarışı tamamladı.

Ersun Gürsoy en iyi etap puanına sahip oldu

Yarışma sonunda aynı meydanda düzenlenen törende dereceye giren yarışmacılara kupa ve hediyeleri protokol üyeleri tarafından verildi. İki gün sonunda yarışmacılardan Ersun Gürsoy, en iyi etap puanına sahip oldu.

Farklı illerden 70 otomobil

Yarışma direktörü Meriç Demiralp yaptığı açıklamada, yarışmaya bu yıl farklı illerden 70 otomobilin katıldığını söyledi. Yarışmacıların dün 137 kilometrelik parkuru geride bıraktığını hatırlatan Demiralp, şöyle konuştu:

"Yarışmacılarımız bugün çok daha zorlu, bir o kadar da Aksaray'ın güzellikleriyle bezenmiş keyifli bir güzergahı takip etti. Aksaray'ın tüm ilçe ve beldelerindeki vatandaşlarımız klasik otomobillerle kucaklaştı. Geçtiğimiz yerlerdeki vatandaşlarımız bizleri sevgiyle karşıladı. Bu yıl il dışından organizasyonu seyretmek için gelen çok kişi oldu. Binlerce insan hafta sonu heyecanımıza eşlik etti. Çok memnun kaldık."

“Olumlu bir etkinlik oldu”

Yarışmacılardan Mehmet Kına ise ralliye Ankara'dan katıldığını belirterek, "Aracım 1968 model Chevrolet. Zamanın en lüks aracıydı. Bugün de aracımla beraber heyecan yaşayabilmek için Aksaray'daydım. Buradaki etaplar gayet iyi geçti. Hem eğlence hem adrenalin hem de insanlara klasik araçları sevdirme yönünden oldukça olumlu bir etkinlik oldu." ifadelerini kullandı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.