Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

5. Ihlara Klasik Otomobil Rallisi'ne yoğun ilgi

Cumartesi 21 Nisan 2018 16:27
Güncelleme: Cumartesi 21 Nisan 2018 16:27

Klasik Otomobil Rallisi'nin beşincisi, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda başladı. Aksaray Belediyesinin organizasyonuyla düzenlenen organizasyon, büyük ilgi gördü.

Otomobilleri incelediler

Klasik Otomobil Festivali kapsamında düzenlenen yarışmanın ilk gününde, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda sergilenen 60 klasik otomobile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar, start öncesinde sergilenen klasik otomobilleri inceledi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl 5'incisini düzenledikleri ralliye her yıl katılımcı sayısının arttığını söyledi.

Dereceye girenlere kupa ve hediyeler verilecek

Belirlenen güzergahta 2 gün boyunca yarışacak otomobillerin vatandaşlar tarafından da ilgiyle takip edildiğini ifade eden Yazgı, "Yarışma Aksaray'ın, tarihi ve coğrafi anlamda güzel noktalarından geçiyor. Bu yarışmayla Aksaray'ın tanıtımına da katkıda bulunuyoruz. Yarışma sonunda kupa töreni yaparak dereceye giren yarışmacılara kupa ve hediyelerini vereceğiz." diye konuştu.

Organizasyonda neler olacak

İlk gün startını, Başkan Yazgı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan ve Belediye Başkan Yardımcısı Güven Kemerkaya verdi.

Klasik otomobiller, ilk gün, Gücünkaya, Ağzıkarahan köyü, Saratlı, Demirci beldelerinden geçerek Gülağaç ilçesi ve Akmezar köyünden şehir merkezine gelecek.

Yarış, yarın, Aksaray'ın önemli turizm merkezleri arasında bulunan Güzelyurt, Selime, Belisırma ve Helvadere istikametinde belirlenen güzergahlar geçilerek tamamlanacak.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.