Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Ahmet Arslan Amerika'da da zirvede!

Milli atlet Ahmet Arslan, sezonun son Red Bull 400 Park City yarışında yine zafere koştu. ABD’nin Utah şehrindeki Salt Lake City Olimpiyat Parkı içinde yer alan kayakla atlama pistinde düzenlenen yarışta Red Bull sporcusu Ahmet Arslan 3:58’lik derecesiyle birinci oldu..

Pazartesi 28 Eylül 2015 11:57
Güncelleme: Pazartesi 28 Eylül 2015 11:57

Ahmet Arslan böylelikle bu yıl katıldığı 4 Red Bull 400 yarışını da kazanarak 4’te 4 yaptı. Bu yıl 15 Ağustos’ta Avusturya'da gerçekleşen Red Bull 400 Bischofshofen yarışında birinci olmuş, daha sonra 29 Ağustos’ta Çek Cumhuriyeti’nin Harrachov kentindeki yapılan Red Bull 400’de tekrar birinciliği elde etmişti. Dağların Arslanı lakaplı sporcu, 19 Eylül’de koşulan Red Bull 400 Slovenya Planica’da yaşadığı şampiyonluğun hemen ardından ilk kez yarıştığı Red Bull 400 Park City’de de birinci olarak ulaşılması güç bir başarıya imza attı.

Red Bull sporcusu Ahmet Arslan yarışın ardından duygularını şöyle ifade etti: 
“Sezonun son yarışını da şampiyonlukla bitirdiğim için çok mutluyum. Çok uzak yollardan geldim ama kazanmak için uzun yollar ve engeller aşmak gerekiyor. Bir kez daha ülkeme bir şampyionluk kazandırdığım için gururluyum”

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.