Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Ahmet Çakar: "Bu kavga Terim'e yarıyor..."

Perşembe 26 Eylül 2019 14:36
Son Güncelleme: Perşembe 26 Eylül 2019 11:41

Eski hakem ve spor yorumcusu Ahmet Çakar, Süper Lig'in altıncı haftasında oynanacak Galatasaray - Fenerbahçe derbisini Sabah gazetesindeki köşesinde değerlendirdi.

Fatih Terim ile Ali Koç arasındaki gerginliğe değinen Çakar, "Gerek Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, aslında bu olayla alakası yok ama gerekse Fatih Terim ortamı çok gerdiler. Aslında bu kavga Fatih Terim'e yarıyor." dedi.

İşte Ahmet Çakar'ın Sabah gazetesindeki yazısı:

"Derbide avantajlı takım Galatasaray"

Galatasaray-Fenerbahçe maçında, Galatasaray'ı favori görüyorum. Galatasaray'ın kazanacağını düşünüyorum. Hakemlik yaptığım yıllara bakıyorum, son 20 yıla bakıyorum, umumiyetle aslında maçı favoriler kazanamaz ama bu maçta Galatasaray'ı şanslı görüyorum. Fenerbahçe'nin defansı SGK'dan emekli. Bitik haldeler. Yolun sonuna gelmişler, ağırlar, kimin ne yaptığı belli değil. Galatasaray'ın avantajı rakibinin defans zaafı. Ama futbol bu belli olmaz. Biz neler gördük son 50 yılda.

Trabzonspor - Beşiktaş maçı hakkında...
Trabzonspor - Beşiktaş maçı hakkında...

Trabzonspor-Beşiktaş maçı ise her skora açık. Sanki berabere bitecek gibi geliyor ama kaybeden takım birçok açıdan büyük sıkıntıya girer.

Derbiye Cüneyt Çakır'ın atanması üzerine...
Derbiye Cüneyt Çakır'ın atanması üzerine...

Merkez Hakem Komitesi aptallık yapmadı. Bu maçın hakemi Cüneyt Çakır'dan başkası olamazdı. Dünyanın en iyi 3 hakeminden biridir o. Evladım gibidir. Bileğinin hakkıyla, tırmalaya tırmalaya dünyada yukarıya yükselmeyi başardı. Böylesine gerilimli bir maçı Cüneyt Çakır dışında birine vermek açıkçası dangalaklık olurdu. Merkez Hakem Komitesi de dangalak olmadığına göre pek tabii Cüneyt'i verdiler ve hiç risk almadılar. Bu demek değildir ki cumartesi günü Cüneyt Çakır mükemmel maç yönetir. Bu işler kolay değil. Çalacağın veya çalmayacağın bir düdük, bırakın skoru değiştirmeyi, toplumsal bir olaya bile neden olabilir. Ama Türkiye'de bu karşılaşmanın gerilimini kaldırabilecek tek hakem şu anda Cüneyt Çakır'dır.

Fatih Terim - Ali Koç gerilimi...

Gerek Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, aslında bu olayla alakası yok ama gerekse Fatih Terim ortamı çok gerdiler. Aslında bu kavga Fatih Terim'e yarıyor. Fenerbahçe'nin Başkanı koskoca Ali Koç, Galatasaray'ın teknik direktörü ile uğraşıyorsa bu tablodan Fatih Terim kârlı çıkar.

"Medya ortamı yumuşatmaya çalışıyor"
"Medya ortamı yumuşatmaya çalışıyor"

Fakat ne olursa olsun, bu dakikadan sonra Türkiye'de hiç kimse statlarda yaşanan olaylardan medyayı sorumlu tutma sahtekârlığına başvurmasın. Mal ortada, atmosferi geren özellikle idareciler ve antrenörlerdir. Tuhaf olan şu, şimdi biz ortamı yumuşatmaya çalışıyoruz. Başkanlar, idareciler, hocalar ortamı gerdiler gerdiler, şu anda ortamı yatıştırma görevi medyaya düştü. Utanmalılar! Koskoca kulüpler, antrenörler, başkanlar utanmalılar! Ortamı gerip 3 puan almak için yaptıkları hokkabazlığa bak. Hiçbir zaman aklıma gelmezdi bir derbi öncesi ortamı yumuşatma görevi medyaya düşsün.

 

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.