Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Ahmet Kural'a hapis davası mı açıldı ve neden?

Ünlü komedi film yapımcısı ve oyuncusu Ahmet Kural'a dava açıldığı iddia edildi. İddialara göre Ahmet Kural alkollü araç kullandığı için 1.5 yıla yakın dava açıldı. Peki Ahmet Kural gözaltına mı alındı, tutuklandı mı, nerede ve kaza mı yaptı? Ahmet Kural açıklama yaptı mı, Sıla mı dava açtı gibi araştırmalar sürüyor. İşte tüm detaylar...

Salı 27 Ekim 2020 14:04
Güncelleme: Salı 27 Ekim 2020 14:06

Ahmet Kural'a kim neden hapis davası açtı ve kaç yıl isteniyor? İşte tüm detaylar..

Ahmet Kural hakkında Üsküdar'da zincirleme trafik kazasına karışarak bir kişinin yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle "bilinçli taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma" suçundan 4 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi. İddianamede, kaza sonrası yapılan ölçümde sanık Ahmet Kural'ın 1.85 promil alkollü olduğunun tespit edildiği, kaza tespit tutanağında da kazanın oluşumunda Kural'ın kusurlu olduğu açıklandı.

Ahmet Kural'ın daha sonra da Nursen Kadayıfçıoğlu'nun kullandığı araca çarpmasıyla zincirleme trafik kazasının meydana geldiği aktarılan iddianamede, Kadayıfçıoğlu'nun kaza nedeniyle yaralanmasına neden olan Kural'dan şikayetçi olduğu kaydedildi.

İddianameye göre, Adli Tıp raporuna göre müşteki Yurtsever'in yaralanmasının basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde olduğu ifade edilerek, Yargıtay'ın yerleşik içtihatlarına göre 1.00 promilden fazla alınan alkol miktarının güvenli sürüş yeteneğini ortadan kaldıracağı vurgulandı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.