Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Ahmet Nur Çebi'ye mesaj: "Verdiği sözü tutmalı"

Cumartesi 23 Kasım 2019 17:03
Son Güncelleme: Cumartesi 23 Kasım 2019 17:08

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Eski Başkanı Şeref Nasır, siyah-beyazlıların gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Yeni başkan Ahmet Nur Çebi'den beklentilerini anlatan Nasır, "Çebi'nin başkan seçilmesinde, geçmişe yönelik soruşturma yapacağı sözünü vermesinin ciddi etkisi var" ifadelerini kullandı.

Radyospor'da Spor Kazanı programında Emrah Karalinç'in canlı yayında sorularını yanıtlayan Şeref Nasır'ın açıklamaları şu şekilde:

Şeref Nasır: "Sayın Ahmet Nur Çebi, verdiği sözü tutmalı"

Sayın Ahmet Nur Çebi'nin başkan seçilmesinde, geçmişe yönelik soruşturma yapacağı sözünü vermesinin ciddi etkisi var. Birçok üye bunu merak ediyor ve araştırılma yapılmasını arzu ediyor. Verilen söz tutumalı. Sayın Nur Çebi, Denetleme Kurulu'na denetleteceğini söyledi. Eğer Denetleme Kurulu yaparsa bunu hiçbir şey çıkmaz. Fikret Orman döneminde Denetleme Kurulu aktif rol almadı. 

Şeref Nasır: "Kurullar, Fikret Orman döneminde baskı altında kaldı"
Şeref Nasır: "Kurullar, Fikret Orman döneminde baskı altında kaldı"

Kurulların Fikret Orman döneminde baskı altında kaldığını düşünüyorum. Buna Divan Kurulu da dahil. Denetleme Kurulu'nun hiçbir ikazını görmedik. Camiayı bir gün olsun uyarmadılar. Durumu kritik gördüğünde yönetimi ikaz eder, hatta kulübü seçime götürebilecek bir yetkileri olmalarına karşın bunu yapmadılar. Kulüpte, işlerin kötü gittiğini söyleyen isimlerin de kınama, ihraç gibi durumlarla karşı karşıya kaldığını unutmayalım.

Şeref Nasır: "Açıklanandan daha fazla bir borç çıkacak gibi"
Şeref Nasır: "Açıklanandan daha fazla bir borç çıkacak gibi"

Divan Kurulu'nda daha önce zorla bir seçim yapıldı. Açıklanan borç da ortada. Ahmet Nur Çebi ve yönetimi denetleme işini ciddiye alacaktır. Bu yönde sözü var. Rakiplerimizde olduğu gibi açıklanan borçtan daha fazlası çıkacak gibi geliyor bana. 

30 Kasım'daki Divan Kurulu'nun gündeminde neler var?

Ahmet Nur Çebi, 1 hafta sonraki Divan Kurulu toplantısında yeni planlarını anlatacaktır. Ayrıca kulüpte yapılan bir takım temizlikler olduğunu duyuyoruz. Onu da anlatacaktır. Stadyumun maliyeti merak ediliyor. Bunlara da açıklık getirecektir. Fikret Orman döneminde yapılan yapılandırma anlaşması da bilinmiyor. Ne kadar temlik verildi? Bu da açıklanmalı. 

Şeref Nasır: "Ahmet Nur Çebi'den Denetleme Kurulu'nu bir kenara koymasını isteyeceğiz"
Şeref Nasır: "Ahmet Nur Çebi'den Denetleme Kurulu'nu bir kenara koymasını isteyeceğiz"

Beşiktaş camiasının akil grubu içinde çok kaliteli, hesap kitap yapan uzman insanlar var. Denetleme Kurulu'nu bir kenara koymasını isteyeceğiz. Hesap sorma işinin nasıl yapılacağını anlatacaktır. Bizler de Beşiktaş'ın geleceği için elimizden geleni yapacağız. Divan Kurulu Toplantısı çok hareketli geçecektir.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.