Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Ahmet Özdoğan, UEFA'nın kararını değerlendirdi: Sakin olmak lazım çünkü...

Galatasaray camiasının önde gelen isimlerinden biri olan ve geçmiş dönemde başkan adaylarından Ahmet Özdoğan, UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Araştırma Komisyonu’nun Galatasaray ile yapılan anlaşmayı yeniden inceleme kararını Radyospor'da değerlendirdi.

Salı 26 Haziran 2018 14:41
Son Güncelleme: Salı 26 Haziran 2018 17:41

Galatasaray camiasının önde gelen isimlerinden biri olan ve geçmiş dönemde başkan adaylarından Ahmet Özdoğan, UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Araştırma Komisyonu’nun Galatasaray ile yapılan anlaşmayı yeniden inceleme kararını değerlendirdi.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Özdoğan’ın açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

"Öncelikle sakin olmak lazım"

Bu karar sonrası sakin olmak lazım. Niye ve neden böyle bir karar verildiği Galatasaray camiası ve TFF tarafından takip ediliyor. Bu konu hakkında UEFA’dan kimseyi görmemiş, tanımamış insanların konuşması da çok yanlış. Buradaki her haber ve konuşma UEFA tarafından izleniyor. Çok fazla yorum yapmamak lazım.

"Dileğimiz UEFA'nın bu anlaşmaya uyması"
"Dileğimiz UEFA'nın bu anlaşmaya uyması"

Biz bir yorum yaparsak Galatasaray’a zarar vermiş oluruz. Beklemek ve konuşmamak lazım. Bu bir inceleme dönemi. Galatasaray, Türkiye Futbol Federasyonu ile bazı belgeleri yeniden UEFA’ya sunacak. Bizim dileğimiz UEFA’nın da daha önce imzalanmış olan bu anlaşmaya uyması. Onlara bir kez daha Galatasaray’ın çalışmalarını anlatacağız.

"Yıldız transferlerin olması biraz zor ve anlamsız"
"Yıldız transferlerin olması biraz zor ve anlamsız"

Galatasaray’da özellikle teknik heyetin, yönetimin ve scout ekiplerinin çok daha fazla çalışması lazım. UEFA ile antlaşmasından sonra yıldızların Galatasaray’a getirilmesi biraz zor ve anlamsız. 19-20 yaşındaki yıldız adaylarını bulup kulübe getirmek lazım. Galatasaray’ın ilk hedefi şampiyon olup Şampiyonlar Ligi’ne gitmekti. Gelecek sezondan sonra da Şampiyonlar Ligi’ne katılmalı ve ilk 8 hedefini tutturmalıyız.

"Galatasaray küçülmeye gidemez"

Fatih Terim Avrupa ve dünya çapında tanınan bir teknik adam. Galatasaray yıldız adaylarını inceleyip bulabilir. Galatasaray’ın gelecek hedefi de Şampiyonlar Ligi’nde ilk 4 olmalıdır. Bunun için çok çalışmalıyız. Şu an için Galatasaray bu çalışmayı yapıyor mu, bir bilgim yok. Ancak UEFA ile sözleşme imzalandığı için Galatasaray küçülmeye gidemez. Bu yönetim henüz bir şey yapmadı. Ağustos ayına kadar tüm işleri bitirmeliler. Eylül ayında da yaptıkları değerlendirilir.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.