Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Ailesinin yanında olmak istedi, sözleşmesi feshedildi!

Pazartesi 30 Mart 2020 10:23
Son Güncelleme: Pazartesi 30 Mart 2020 10:24

Konyaspor, devre arasında Zenit'ten transfer ettiği Robert Mak ile yollarını ayırdı. İşte ayrılık gerekçesi...

Koronavirüs salgını nedeniyle maçların oynanmadığı Süper Lig'de ilk ayrılık gerçekleşti. Konyaspor, devre arasında takıma katılan Mak'ın sözleşmesinin karşılıklı anlaşmayla feshedildiğini duyurdu. Feshin gerekçesi olarak Mak'ın ailesi için endişelenmesi ve bu dönemde yanlarında olmak istemesi gösterildi. 

İşte yeşil beyazlı ekipten yapılan açıklama:

"Ara transfer döneminde kadromuza Zenit’ten dahil edilen futbolcumuz Robert Mak’ın sözleşmesi karşılıklı anlaşılarak feshedildi.

Bireysel çalışmalarına Konya’da devam eden oyuncumuz Robert Mak, coronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle ailesi için endişelendiğini ve bu dönemde yanlarında olmak istediğini yönetim kurulumuza bildirdi. 

Robert Mak, Süper Lig’in yeniden başlama tarihiyle ilgili belirsizliğin bu kararı almasında önemli rol oynadığını belirterek, talebin ‘insani açıdan’ değerlendirilmesini ve sözleşmenin feshi konusunda yönetim kurulumuzun kendisine yardımcı olmasını istedi.

Yönetim kurulumuz ise, dünyanın zor bir süreçten geçtiğini, bu dönemde aklı sürekli ailesinde olan futbolcuları belli bir hedefe motive etmenin daha da zorlaştığını değerlendirerek, oyuncumuz Robert Mak’ın sözleşmesini feshetme talebini kabul etti. 

Robert Mak’a kulübümüze verdiği katkılar için teşekkür ediyor, bundan sonraki futbol yaşantısında başarı, sağlık ve mutluluk dolu yıllar diliyoruz."

29 yaşındaki oyuncu ligin ikinci yarısında Konyaspor formasını 4 maçta giymiş, gol ve asist katkısı yapamamıştı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.