Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Akdeniz Oyunları öncesi Türkiye'ye kötü haber

18.Akdeniz Oyunları 22 Haziran - 1 Temmuz 2018 tarihlerinde İspanya’da düzenlenecek. Ancak bu organizasyon öncesinde Türkiye adına bir belirsizlik yaşanıyor.

Salı 19 Haziran 2018 16:05
Güncelleme: Salı 19 Haziran 2018 19:06

18.Akdeniz Oyunları 22 Haziran - 1 Temmuz 2018 tarihlerinde İspanya’da düzenlenecek. Ancak bu organizasyon öncesinde Türkiye adına kötü bir haber geldi.

Oyunlar öncesi Türkiye adına belirsizlik devam ediyor

Türkiye’yi temsil edecek olan ve üniversite sınavı bulunan sporcular, Akdeniz Oyunları’nda yer alamayacak. Bu sporcuların yerine dahil edilmesi beklenen isimler açısından da olumsuz bir haber geldi.

Oyunlarda yer alması beklenen yaklaşık 25 civarında sporcu, üniversite sınavına girecek. Türkiye, bu oyuncuları oyunlara götüremediği gibi, yerine de herhangi bir oyuncu dahil edememe riskiyle karşılaştı. Son gelen bilgilere göre söz konusu sporcular oyunlarda yer alamayacak.

İspanya’daki yetkililerden olumlu dönüş olmadı

Teknik kadrolar, belirsizlik olması sebebiyle tedirginlik yaşadı. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi yetkilileri, İspanya’daki yetkililerle durumun önemini ve zaruretini paylaştı. Geride bıraktığımız günlerde, İspanya’daki yetkililer, sorunun çözüme kavuşması için uğraş vereceklerini kaydetmişti. 

Fakat; son gelen bilgilere göre Türkiye’ye herhangi bir olumsuz cevap geldi. Bu gelişmenin ardından Türkiye istediği kadrolarla tam anlamıyla oyunlarda mücadele edememiş olacak ve bu da başarı oranını etkileyecek.

Oyunlara büyük ilgi

Yarışmalar 33 disiplinde, 26 ülkeden 4 bin sporcunun katılımıyla yapılacak. Sporcuların yanı sıra Oyunlara 1000 hakem ve uluslararası temsilci, 1000 gazeteci, 3 bin 500 gönüllü ve 150 binden fazla izleyici katılacak. Öte yandan yurt dışında oy kullanma (AJANSSPOR ÖZEL)

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.