Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Ali Koç Fenerbahçe camiasına seslendi: “Bu yolun sonu her halükarda güzel olacak"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV'de yayınlanan Camiaya Sesleniş programına konuk olarak açıklamalarda bulundu. Peki, Ali Koç neler söyledi? İşte Ali Koç Camiaya Sesleniş programında yaptığı açıklamalar...

Salı 11 Eylül 2018 18:45
Son Güncelleme: Salı 11 Eylül 2018 21:45

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV'de yayınlanan "Camiaya Sesleniş" programında açıklamalar yapıyor. Ali Koç'un açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Bütün izleyenlerden ve taraftarımızdan gecikme sebebiyle özür dileriz. En son 24 Temmuz'da buluşmuştuk. Bugün programımız farklı bir formatta olacak

Sponsorluk konusunda pek çok anlaşma var. Anlatacağım çok şey var. Sponsorluk anlaşmasında ne aldığından çok ne verebilirim? Daha az sponsorla daha uzun vadede anlaşmak istiyoruz. Bu anlaşmalar bizim için çok önemli. Temlik edilmeyen gelirlerimiz var. Sponsorluk ve reklam gelirleri konusunda Avrupa'da ilk 20'de olmayı planlıyoruz. Alternatiflerimiz var. Son zamanlarda Fenerbahçe Spor Kulübü'nün uzun vadeli göğüs reklamı yok. Yandex ile sözleşme imzalamıştık. Fakat bunlar 1 sezon ya da yarım sezonluk oldu. Futbol takımımızın formasında gelir getiren sponsor ya da reklam yok. Uluslararası bir firmayla görüşmelerimiz var. Futbolda 10-12 milyon Euro'luk sponsorlarımız bekliyor. Bu büyük markayla uzun süreli anlaşmanın akıbetini bekliyoruz. Bu konuda acele etmiyoruz. Sonrasında şort ve kol sponsorluğu konusu geliyor. Çorap için sponsor düşünmüyoruz.

Türk Lirası'nın değer kaybı oldu. Arjantin Pezosu'ndan sonra son 1 yılda en çok değer kaybeden kur cinsi oldu. Bu da hem bizi hem de iştahlı olan sponsorları etkiliyor. Doğuş Grubu'na teşekkür ediyorum. Fakat onların ayrılışı bize büyük bir darbe vurdu. Basketbol takımımızın yıllık gideri 30 milyon Euro. Doğuş'tan 11 milyon Euro geliyordu. 4-5 milyon Euro açık kalıyordu. Bu açığı artık ya cebimizden ya başka kaynaklarla karşılayacağız.

Ali Koç yönetimi neden yıpratılıyor?

Son dönemlerde diyelim. Sonuna kadar katılıyorum. Bu gelişmeler son dönemde yaşanmaya başladı. Bizler ligin ilk 4 haftasında istediğimiz sonuçları alamayınca, Benfica karşılaşmasında istediğimizi alamayınca, saldırmak makul oldu. Biz herkese eşit mesafe olmak istiyoruz. Hatalarımız çok var. Düzelecek çok şeyimiz var. Her şeyde olduğu gibi bu konuda da yapılanma içindeyiz. Biz hiçbir grupla vıcık vıcık ilişkiye girmeyeceğiz. İşten çıkarma konusunda baskı yapmayacağımıza dair size söz veriyorum. Bizim medya yaklaşımız farklı. Herkese eşit mesafedeyiz. Testiyi kıranla, testiyi taşıyanı ayırt etmek istiyoruz.

Aynı medya grubundan kaynaklanan saldırılar oluyor. Buraya gelmek isteyip de gelemeyen tek kişi o medya kurumunun mensubu olmuştur.

"İnsaf diyorum. Daha 3 ay olmadı"
"İnsaf diyorum. Daha 3 ay olmadı"

Üzülerek görüyorum. Bazı eski yöneticilerimiz, 'Biz olsaydık böyle mi olurdu?' şeklinde konuşuyorlar. İnsaf diyorum. Daha 3 ay olmadı. Özetlemek gerekirse; bazı medya mensupları en ufak olumsuzlukta üzerimize geliyorlar. Eski yöneticilerimizin körüklediği ortam var. Bünye zayıfladığı zaman nasıl uçuklar çıkıyorsa bu saldırıları ben de buna benzetiyorum.

"Bu yoldan kolay kolay dönmem"
"Bu yoldan kolay kolay dönmem"

Türk medyası adını unuttum. Cocu, PSV'den kazandığının 5 katını kazanıyor diye haber yapmış. Altında bir kişiyi kaynak olarak göstermişler. Kaynak olarak gösterdikleri Hollandalı gazeteci, 'Yalancılar' diye yanıt vermiş. Bu yolun sonu her şekilde güzel olacak. Bugün değilse yarın, yarın değilse öbür gün. Bu yolun sonu her halükarda güzel olacak. Fenerbahçe bilhassa futbol şubesi kendi kendine yetebilecek bir şube olacak. 3-4 mağlubiyetten dolayı bu yoldan kolay kolay dönmem.

"Jailson büyük takımlarda oynayabilecek bir futbolcu"

100 oyuncu konusunun ciddi anlamda suistimal edildiğini düşünüyorum. Biz bu kulübün geleceği için 100 oyuncuya hala bakıyoruz. Unutmayın ki bizim imkanlarımız bayramdan sonra yaptığımız oyuncu satışlarından sonra arttı. Aldığımız listede Jailson ve Tolga Ciğerci yoktu. Tolga Ciğerci bize son dakika fırsatı olarak geldi. Tolga karakterli bir oyuncu. İyi oynadığı zaman müthiş oynayan bir oyuncu. Bize 12-15 maç hizmet ederse kadro derinliği açısından katkı sağlar. Sakatlığı bilenen bir sakatlık. Biz kendisine oynadığı müddetçe ücret ödeyeceğiz. O da kırgın ve kızgın, kendini ispatlamak istiyor. İnşallah bizim onun kariyerine onun da takımımıza faydası olur. Jailson listemizde yoktu. 10-15 gün boyunca inceledik. Jailson'u bu kadar çabuk getireceğimizi ben de düşünmüyordum. Son dakika olmasaydı, 4 milyon Euro yerine 2-2.5 milyon Euro olabilirdi. Jailson, Fenerbahçe'ye büyük hizmetler verecektir. Allah sakatlık vermezse, Avrupa'da büyük takımlarda oynayabilecek futbolcu.

Aziz Behich'le ilgilendik. Emre Akbaba konusu bize her iki taraf anlaşamadı diye getirilen bir transferdi. İsteyip de alamadığımız oyuncu oldu. Mevki konusunda problem olmadı.

Cocu ve Comolli konusunda doğru seçim yaptığımızı düşünüyorum. Onlar Aykut Kocaman'ın da teknik ekibiyle birlikte Samandıra'da çalışıyorlar. Benim başkanlık tarzım; işin ehline işi vermek. Benim görevim başta futbol olmak üzere futbolcuların başarılı olacağı iklimi sağlamak. Huzurlu bir ortam oluşturmak, taraftar desteğini sağlamak. Ligde futbolcularına borcu olmayan birkaç kulüpten birisiyiz. Bursaspor maçından önce Samandıra'ya gittim.

"Soyunma odasına girmem demedim"
"Soyunma odasına girmem demedim"

Hangi branşta ne yapılırsa yapılsın, yönetim ne yaparsa yapsın, futbolda başarılı olunmadığı sürece diğerlerinin kıymetinin olmadığını futbolculara söyledim. Kayserispor maçı sonrası soyunma odasına indiğimde taraftara nasıl haksızlık yaptığımızı, bir nebze kızgınlığımı, bir nebze kırgınlığımı, sonuna kadar da arkalarında olduğumu söyledim. Ben hiçbir zaman soyunma odasına girmem demedim. Comolli ile kimyamız tuttu. Düşüncelerinden etkilendim. Nisan ayına kadar aklımda yoktu. Görevi teklif ettiğimde iki kulüpten teklif bekliyordu. Bu iki görüşme olumsuz sonuçlandı. Üçüncü sırada biz vardık. Anlaşma oldu.

Arzuladığımız başarı sağlanamadığı takdirde her türlü önlemi almaya hazırım. Ama burada listeleri çıkarmayın. Biz sabırlıyız. Mecbur olmadıkça hiçbir radikal karar almayız. Cocu ve Comolli'nin iletişimi iyi. Her ikisi de alanını biliyor.

"Cocu'nun tazminatı sadece 12 aylık maaşıdır"

Yanlışsa gösterebilirsiniz. Özür dilerim. Bana yapılan saldırı, Fenerbahçe'ye yapılan saldırıdır. Halka açık şirketleriz. Belli bir sınırın üzerinde bütün anlaşmaları KAP'a bildirmek zorundasınız. Biz ise hiçbir transfer yüzde yüz bitmeden açıklamıyoruz. Comolli ve Cocu'nun aldığı ücretleri açıklamak istiyordum ama anlaşmalarında gizlilik var. PSV'den aldığı maaşın 5 katı değil, 3 misli bile değildir. Biz bu konuda kapalı kutuyuz.

Cocu'nun 7.5 milyon Euro tazminatı varmış. Külliyen yalan. Cocu'nun tazminatı sadece 12 aylık maaşıdır. Bu da Comolli'nin başarısıdır.

Sissoko konusu ise beni çok üzdü.

"Gidecek çok yolumuz var"
"Gidecek çok yolumuz var"

Altyapı konusu bizim için felsefe. Ömer Faruk Beyaz'ı yakından takip edin. Gelişimini tamamlayabilirse Fenerbahçe'ye çok hizmet edecek. Öncelikle tesise ihtiyacımız var. Gebze'deki Siyah Çoraplılar Tesisleri'nden bahsedilmişti. Orada imar izni alamayacağımızı gördüğümüz için orada bir şey yapamayacağız. Biz oyuncuları sadece futbol sahalarında değil, iyi insan olmaları konusunda da yetiştirmek istiyoruz. Gidecek çok yolumuz var.

Bizi eleyen Benfica'da 2 oyuncu vardı. 2 oyuncu yıllık 90 bin Euro ücret alıyordu. Seçim sürecinde bir Benfica, bir Ajax olmamız gerekiyor demiştim.

"Seferberlik başlatmak zorundayız"
"Seferberlik başlatmak zorundayız"

Fenerbahçe'de yakında seferberlik başlatmak zorundayız. Mevcut kaynaklarla ve bizim yarattığımız bütçeyle bunun gitmesi mümkün değil. Toplam yükümlü olduğumuz ücrette yaşanan kur farkından dolayı 400 milyon TL arttı. İçinde bulunduğumuz sıkıntıdan kurtulmak için camia olarak taşın altına elimizi koymalıyız. Bizim camia olarak seferberliğe çıkmamız lazım. Hedef 1 milyon üye kapsamında şubeler açılmış, burada orta yolun bulunması lazım.

Scouting sistemi, geri dönüşümü en yüksek yatırım. Şimdiden Comolli ile devre arasının ve önümüzdeki sezonun transferlerini konuşmaya başladık. Benim en büyük arzum. Bir ve bütün  Fenerbahçe. Bir ve bütün Fenerbahçe'nin kimse önüne geçemez. Troller konusu. Burada program yapıyoruz, danışıklı dövüş diyorlar. Fenerbahçe için kalbi atan herkesi bir şemsiye altında toplayabileceğime inanıyorum.

"Hepimiz sorumluyuz"
"Hepimiz sorumluyuz"

Burada bir hata varsa bundan ben de, Comolli de, Semih Özsoy da sorumlu. Hata var mı? Bunu tartışmıyorum. Hepimiz sorumluyuz. Fernandao'yu sattık. Eski yöneticiler, 'Fernandao gitmese Benfica'yı elerdik' dediler. Ben onlara katılmıyorum. Islam Slimani'nin transferinde kiralama yönteminden başka bir çaremiz yoktu.

Josef için pazarlık 4 milyon Euro'dan başladı. 4 ay sonra serbest kalacak bir oyuncuyu 12 milyon Euro'ya satmak Comolli'nin büyük başarısıdır. Benzia'nın transferi aklımın ucundan geçmezdi. Fransa Ligi'ndeki mevzuattan dolayı Lyon mecburen elden çıkarmak zorunda kaldı. Transfer konusu bazen planladığınız gibi olmuyor. Ferdi bizim gelecek için aldığımız bir oyuncu. Sadece bu yıl için almadık. Ferdi, Cocu'nun istediği bir oyuncuydu. Kupa maçlarında oynayacaktır. Berke ve Barış'ı biz almasaydık, belki de Avrupa'ya daha fazla ücretlere gidebilecek bir oyuncu. Berke Özer, doğuştan Fenerbahçeli bir oyuncu. Logosunu bakmadan çizebilecek bir Fenerbahçeli. Berke'nin önünde Kameni yok, Harun ve Volkan var. Volkan'ın sözleşmesi sene sonu bitiyor. Dolayısıyla önünde sadece Harun var. Yaş grubunda dünyanın en iyi 3 kalecisinden biri olarak gösteriliyor. Berke kendini geliştirmeye devam ederse Türk futbolunun gelecekteki kalecisidir. Barış'ın ilk günden camianın yükünü taşımasını beklerseniz onun da nefesi tükenecektir.

"Türk takımları tamamen ters istikamette"
"Türk takımları tamamen ters istikamette"

FFP daha da zorlaştı. Bizim 70-80 milyon Euro kâr yapmamız gerekiyor bu sene ki kolay kolay mümkün değil. Kimse futbolcuların ödemelerini döviz kurundan TL'ye çeviremiyor. Borcumuzu çevirme konusunda baktığımız zaman, faizler %30-40'lara gelmiş durumda. UEFA'yla gidip konuştum. Finansal Fair Play vasıtasıyla her ülkede arzu ettiği sonuçları almışlar. Fakat anlayamadıkları bir husus var ki, Türk takımları tamamen ters istikamette. Burada Beşiktaş'ı ayrı tutuyorum.

Yabancı sınırı hakkında...

Durum çok vahim. Gidişat doğru değil. Biz bu kafayla gidersek ya devamlı cezalar yiyeceğiz ya da devamlı UEFA'nın kıskacında olacağız. TFF'nin bize kendi FFP'leri uygulaması lazım. Biz Fenerbahçe olarak bu yola giriyoruz. Federasyonumuzun görevi seyir zevkini artıracak yöntemler neyse geliştirmesi lazım. Hepimiz mevcut durumdan sorumluyuz. Türk futbolu şu anda bir çıkmazın içerisinde. Türk futbolu, en yaşlı oyuncuları tramsfer eden, altyapıdan en az oyuncu çıkaran konumda. Topyekun seferberliğe çıkmak zorundayız. 8 defa yabancı kuralı değişmiş. Neden değişti? Değişti kime fayda sağladı? Bir sezonda 2 kez değişmiş.

Yabancı sayısından daha çok yabancı futbolcunun kalitesi, ücreti önemli.

Federasyonlarda liyakat olmalı. Oradaki insanlar formalarını üzerinden çıkarmış olmalı. Olay yabancı sayısı değil. Bize dediler, 'U-21 Ligi kalkıyor' neden kalkıyor? Bana göre yanlış karar. Bu kararlar diyalog yöntemiyle çözüme kavuşmalı. Artık daha tutarlı stratejilerimiz olmalı.

Ali Dürüst'ün Emre Akbaba'nın transfer görüşmelerinde olması hakkında...
Ali Dürüst'ün Emre Akbaba'nın transfer görüşmelerinde olması hakkında...

Türkiye'de doğal olarak karşılandığı için sordum. Uzun uzun bekledim. Belki de taraftarlarımız bana kızdı. Ben bekledim. Söz konusu kişiden hamle bekledim. Gelmedi. Federasyonumuzdan bekledim ama gelmedi. Açıklama yapmadı. Serdar Ali Çelikler, haklı olarak bu konunun üzerine gittiği için ona açıklama yaptı. Bu nasıl bir saygısızlık. Tamamen iyi niyetle, tesadüfle orada olmuş olabilirsin. Bunu nasıl Ali Dürüst gibi insan açıklamaz? Kamuoyuna bu konuda bir saygısı yok. Serdar Ali Çelikler, bir şey yazmasa belki de bir şey demeyecekti. Kimin sesi daha fazla çıkarsa onun haklı olduğu bir ortamda yaşıyoruz.

TFF'den açıklama bekledim. Türkiye'deki güven ortamının olduğunu göstermek adına çok büyük bir fırsattı. 'TFF'de Fenerbahçe'nin haklarını nasıl koruyacaksınız?' sorusunun bana neden sorulduğunu şimdi daha iyi anlıyorum.

Ek transfer konusu...

Bu Avrupa'da yaygın olarak uygulanan bir durum. Uygulanırsa güzel olur. Ama kurallar oyun oynanırken değiştirilmemeli. Bu kural önümüzdeki sezon uygulanacaksa güzel olur. Carlos Carvalhal iddiası yalan. Kaynağına bakmadım ama herhalde buradan çıkmıştır. Bir kanal bunu söylüyordu. Taraftar gibi kendimi yargılayamam. Çok büyük facia olmadığı müddetçe devre arasına kadar bir şey yapmam. Bu futboldur, Konya maçında da Beşiktaş maçında da sıkıntı olabilir. Dünya hali futboldur bu.

"Kötü gidişat devam etmeyecek"
"Kötü gidişat devam etmeyecek"

Ben taraftar olarak kendimi bilsem kredim çoktur. Bu kötü gidişat sürekli devam etmeyecek. 3 maçta da kazanacak ortamımız vardı. 4 maçla beni yargılayanlar olabilir. Çok başarılı başkanların ilk yıllarının nasıl geçtiğine bakabilirsiniz.

"van Persie'yi sakat sakat aldık"
"van Persie'yi sakat sakat aldık"

Ben Fenerbahçe'nin gücünden eminim. Fenerbahçe'de 4 senedir neler yaşanıyor görüyorsunuz. O kadar sabredenler, bana da 1 sene sabrederler diye düşünüyorum. Fenerbahçe Evleri projesinin baştan aşağıya yapılanması lazım. Değişen mevzuatlara ayak uydurabilecek bir tüzüğe ihtiyacımız var. Benim şahsi tercihim kongre üye sayısını arttırmak. Denetimler bitmek üzere. Oradan ilginç sonuçlar çıkıyor. Mümkün olduğunca paylaşacağız sizlerle. 3 Temmuz'da Fenerbahçe'ye büyük zararlar  verildi. Fenerbahçe'nin yörüngesini yerinden oynattılar.  3 Temmuz'dan sonra da kendi kalemize gol atmaya başladık. Kişisel kaprisler diyeyim... Türkiye'nin en iyi sağ beki ve sol bekini elimizle karşı takıma verdik. Robin van Persie transfer edildi. Persie, sakat olduğu bilinerek transfer edildi. Suistimal var mı? Göreceğiz. Bana göre suistimalden daha çok kişisel hatalar ön plana çıkıyor. Denetim sonuçlanınca da bütün hepsini sizlerle paylaşacağız. Mümkün oldukça şeffaf olmaya çalışıyoruz. Kenan Evren Lisesi konusunda mahkeme kararı lehimize çıktı. Bu durum çok sevindirici. Orada bize haksızlık yapılmıştır. O arazi Fenerbahçe Kulübü'nün hakkıdır. Kısa zamanda umarım bu yanlıştan dönülür.

Bursaspor'un açıklamasına üzüldüm. Başkanla da konuştum, 'hata' dedi. Sponsorları ürküttük. Birlik olmamız lazım. Ali Ay'la da birlikte oturamadım. Lefter'in ailesiyle oturduk. Devre arasında yanına gittim. Morali çok bozuktu. Sonuçta devletin valisi, kaymakamı oradaydı. Onlar bir şey yapamıyorsa biz ne yapalım. Çıkışta bize teşekkür etti. Yapılan açıklamada hedef bendim.

"Fabian sürecinde de Comolli kötü gösterildi"
"Fabian sürecinde de Comolli kötü gösterildi"

Fabian sürecinde de Comolli kötü gösterildi. Orada kötü gösterilecek birisi varsa o da benim. Bu kahramanlık olarak anlaşılmasın. Fabian iyi bir futbolcu, müthiş renkli bir insan. Belinden çok ciddi bir ameliyat oldu.  Dünya Kupası'nda da kadroya alınıyor ve 1 maça çıkıyor. Sonrasında risk alabilir mi? Comolli bu risk alınmamalı tarafındaydı. Tolga Ciğerci transferindeki gibi ücreti çok makuldü. Ne yazık ki sağlık testleri istediğimiz gibi olmadı. Bu pozisyon risk alacağımız bir pozisyon değildi. Bizler futbolcunun kariyerine leke sürmemek adına açıklama yapmadık. Comolli'de oyuncunun menajerinin mesajları var. 'Devre arasına kadar ücret ödemeyin ama oyuncumu deneyin' Bursaspor'a teklif edildi mi? Bilmiyorum. Açıkçası umurumda da değil. Biz kararımızı vermiştik. Yeni antrenör, yeni bir oyun sistemi, yeni bir ekip. Biz hazırlık maçında istediğimiz tempoyu yakalayamadık.

"Şu an şampiyon olmamamız için engel yok"
"Şu an şampiyon olmamamız için engel yok"

Şu an şampiyon olmamamız için engel yok. Önümüzdeki takımlarda almış başını gitmiş değil.

Sen bir tweet atmışsın. Onu ekrana getirelim. Ben burada iyi niyet aramıyorum. Bu, Kayserispor maçından önce yazılmış bir şey. Benim sana vermek istediğim cevabı arkadaşlar söyleme dediler. Ben ön yargılı bir insan değilim. Anadolu Ajansı'nı takip eden Fenerbahçe muhabiri olarak senin böyle bir espri yapma lüksün yok.

"Erkan ile arada konuştuk. Düzeltme ihtiyacı duyuyorum"

Erkan ile arada konuştuk. Düzeltme ihtiyacı duyuyorum. Tamamen kurum dışında bir tweetin olduğunu belirtti. Arkadaşlarında sana kefil olduğu için hem senden hem de kurumundan özür diliyorum.

"Ozan ile uyum sorunu oldu"
"Ozan ile uyum sorunu oldu"

Rekabet ortamı oluşturmak için kaleci transferi yaptık. Bu transferimiz Türk olmalıydı, yabancı sayımız dolmuştu. Ayew'in satın alma opsiyonu 12 milyon Euro. Yassine Benzia'nın ise satın olma opsiyonu 7.4 milyon Euro. Ozan Tufan'ın bu durumda olmasına kimse sevinmiyordur.

Ozan, kampa çok hazır geldi. 8 kilo vermişti. Tatilinin büyük bölümünü Sırbistan'da geçirmişti. Uyum konusu, istatistik verileri ve hoca ile uyumu olumsuz noktasındaydı. Ozan konusunda Beşiktaş'tan bize gelen bir şey yok. Bizim kabul edemeyeceğimiz bir takas söz konusuydu. Birebir takas değildi. Sonuçta transferi gerçekleşmedi, kadromuzda yer almadı. U-21 takımıyla çalışıyor. İyi bir Ozan her takımda oynar. Avrupa'da oynayabilir. Ozan'ın aynaya bakıp kendisini sorgulaması gerektiğini düşünüyorum. Çok güçlü, kumaşı da iyi. Çok yazık, herkes açısından yazık. Sayın Başkan bir konuda eksik açıklama yaptı. Temmuz ayında başkanı aramıştım. 4-5 milyon Euro rakamları konuşuluyordu. Biz rakamları sorduk. Biz bu rakamları veremeyeceğimizi söyledik. Son hafta menajeri ile Comolli konuşmuş hatta forma numarası da konuşulmuş. Kendisini tebrik ediyorum. Milli maçta goller attı. 

"Emre karakterli davrandı"
"Emre karakterli davrandı"

"Emre karakterli davrandı. İnşallah uzun yıllar ülkemize ve kulübüne hizmet eder."

"Aykut Hoca ile ilgili verdiğimiz karar zor bir karardı"

Aykut Hoca ile ilgili verdiğimiz karar zor bir karardı. Semih Bey ile verdik. Aykut Hoca ile bugün beraber olsaydık, ikinci maçtan sonra inanılmaz bir tepki vardı. Ben gençlere önem veriyordum. Bir nebze olsun, Aykut Hocanın o konuda tereddüt olacağını düşündüm. Aykut Kocaman'ın 3 Temmuz'da inanılmaz bir duruşu vardır. Avrupa'da UEFA Kupası'nda onunla birlikte yarı final oynadık. Finansal açıdan sağlıklı bir yapı, sürdürülebilir başarıyı yakalamış, kendi altyapısından devamlı oyuncu çıkartabilen, İsviçre saati modelinde, çarkları doğru işleyen, bağımsızlığı en üst safhada, taraftar ilgisi tarihinde hiç olmadığı kadar olan, borsadaki hissesi değerli olan, altyapısından sürekli futbolcu çıkartan, değerleriyle örnek bir Fenerbahçe istiyorum."

"Dirar, Kameni ve Ozan'ın kontratları devam ediyor"
"Dirar, Kameni ve Ozan'ın kontratları devam ediyor"

Dirar, Kameni ve Ozan'ın kontratları devam ediyor. Oyuncuların ücretlerini ödemek zorundayız. Kameni'ye Fransa'dan teklif vardı, kabul görmedi. Dirar'a olabilir. Ozan'a bakıyoruz.

"Diego Costa olayına üzüldüm"
"Diego Costa olayına üzüldüm"

Diego Costa olayına üzüldüm. Böyle bir belge yok. Olsa da sızdırma olmaz. Benim ve yönetimimin anlayışında bu yok. Biz belge sızdırıp haber yaptırsak, haber yaptıracağımız son kişi olur o basın mensubu.

"Fenerium'da yüzde yüz artış var"

Bizim hiçbir şekilde telefon satışımız yok. Son dönemde bu artıyor. Taratarımız sadece Fenerium'dan alışveriş yapsınlar. Taraftarlar sonuna kadar haklı. Bizim fiyatlar konusunda karar vermemiz söz konusu değil, bu konuda sorumluluk bizde değil. Fenerium'da yüzde yüz artış var. Geçtiğimiz yılın 3 ayına göre. Burada cirolar artıyor. Bambaşka Fenerium olacağına inanıyorum. Nesine com'a teşekkür ediyorum.  1 Mart'tan sonra değişen yasa ile birlikte daha fazla seçenek sunabilecekler. Fenerbahçe taraftarı ne kadar çok şans oyunu oynarsa bize faydası olacak.

"Lefter sezonu ama Lefter'in şampiyon olduğu sezon kabul edilmiyor"
"Lefter sezonu ama Lefter'in şampiyon olduğu sezon kabul edilmiyor"

Adını ben de koyamıyorum. Biz bu konuda ne Beşiktaş ne de başka bir takımla polemiğe girmeyeceğiz. 29 şampiyonluğumuz var. Lefter sezonu ama Lefter'in şampiyon olduğu sezon kabul edilmiyor. Bu sadece yıldız, mıldız değil. Bu bizim vaatlerimizden. İki ayağı var bunun, biri hukuki ayağı, ikincisi de iletişim ayağı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.