Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Ali Koç, seçim öncesi TRT Spor'un konuğu oldu!

Salı 29 Mayıs 2018 22:00
Son Güncelleme: Salı 29 Mayıs 2018 22:47

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Adayı Ali Koç, TRTSPOR kanalında önemli açıklamalar yaptı. Ali Koç bir çok konuya değindi ve projelerini, yapacaklarını açıkladı. 

İşte Ali Koç'un açıklamalarından Ajanspor'un derledikleri: 

"Birbirimize inanarak buraya geldik ve inşallah bir hayal gerçeğe dönüşecek"

"Biraz önce 400 kişi ile toplandık. Sandık toplantısı ve iftarımızı yaptık. Medya çalışmalarına pazartesi günü CNN Türk ile başladık bugün buradayız. 48-49 yere gittik, yaklaşık 40 yere davetli olarak gittik. İnsanlar bize gönüllerini, otellerini, networklerini açtıklar. Herkese teşekkür ederiz. Birbirimize inanarak buraya geldik ve inşallah bir hayal gerçeğe dönüşecek"

"Kim kazanırsa kazansın büyük bir farkla kazanacak"
"Kim kazanırsa kazansın büyük bir farkla kazanacak"

"Hiçbir zaman büyük konuşmam. Dereyi görmeden paçayı sıvamak benim fıtratımda yok. Benim yaptığım organizasyon, benim gittiğim yerlerde gördüğüm teveccüh çok farklı. Kim kazanırsa kazansın büyük bir farkla kazanacak. Ya biz yanlış okuyoruz ya diğer taraf yanlış okuyor"

"Fenerbahçe bu sezon üst üste 5.kez zarar ediyor"
"Fenerbahçe bu sezon üst üste 5.kez zarar ediyor"

"Ben iki dönem yöneticilik yaptım, son dönemi 3 Temmuz kısmında oldu. Zor bir dönem geçirdik. Ben görevi bıraktıktan sonra çalışmaya devam ettim. Ayrılırken ismi yok ama cismi olacak demiştim. Aydınlığa ışık yak kampanyası yapmıştık"

"Finansal olarak çok kötü durumdayız. Avrupa'yı incelerseniz zarar eden takımlar azaldı. Avrupa'da bu konularda çare bulunmuşken, pozitif gelir-gider olunca neler yapılacağını gördük. Fenerbahçe bu sezon üst üste 5.kez zarar ediyor. Fenerbahçe'nin hiç iyi yönetilmediğini söyleyebilirim"

"Biz diyoruzki Avrupa futbolunda görülmemiş bir bedeli ekleyeceğiz kendi imkanlarımızla"

"Hisselerimiz rehinli durumda. Yayın gelirleri verilmiş. Rehin ne demek yani siz borcunuzu ödeyene kadar hisseler bankada. TL olarak kazanıp döviz olarak harcıyorsunuz. Bizim birinci önceliğimiz mali yapıyı düzeltmek. Avrupa futbolunda buna çok dikkat ediyorlar."

"Biz diyoruzki Avrupa futbolunda görülmemiş bir bedeli ekleyeceğiz kendi imkanlarımızla. Cimri, para vermez gibi laflar ediliyor. Ben gelmeden önce kim ne vermiş kulübe ne kadarını mahsuplaştırmış defterleri açalım. Yaptığımız yeni kaynak ve vereceğiz hibe ile taraftarımızda görecek neler olacak. Bunun için yönetime inanmak lazım. Camia bizim samimiyetimiz, fedakarlıklarımızı görecek ve elini taşın altına koyacaktır"

"Fenerbahçe'nin en büyük gücü taraftar ve bu taraftarın eşi benzeri görülmeyen aidiyet duygusu"
"Fenerbahçe'nin en büyük gücü taraftar ve bu taraftarın eşi benzeri görülmeyen aidiyet duygusu"

"Ekonomik durumu 2 dönemde düzeltebiliriz. Başkanımız 400 milyon borç var diyor. Biz dünyaya örnek olduk. Takdire şayan bir duruş gösterdik. Bize değil hiçbir takıma göstermesin. Camia sıksıkıya sarıldı. Bugün geldiğimiz noktada o bağlar kopmaya başlamış. Fenerbahçe'nin en büyük gücü taraftar ve bu taraftarın eşi benzeri görülmeyen aidiyet duygusu. Bu aidiyet duygusu son dönemde yok"

"Helvayı yapacak her türlü malzeme var yeterki bunu yapacak liderlik, yönetim olsun"

"Fenerbahçe'nin dostu, düşmanından fazla olmalı"
"Fenerbahçe'nin dostu, düşmanından fazla olmalı"

"İnsanoğlunun en büyük sıkıntısı değer verilmediğini görmek. Taraftar kendisine değer verilmediğini gördü. Bir marka yönetiyorsunuz ve bunu yönetirken iletişim konusu kötü. Biz şunu söylüyoruz. Fenerbahçe'nin medyaya, medyanın Fenerbahçe'ye ihtiyacı var. Bu iletişim yapılacak. Rahmetli büyük babam Vehbi Koç döneminde hiç iletişim yapmazdık. Siz ne yapıyorsunuz dediler bir gün, belki düşmanlarınız bu boşluğu dolduracak, sizin söylemediğiniz yazılacak."

"Öncelikle Fenerbahçe medya ile yaptığı iletişimle değerini ve sevinilirliğini arttırabilir. Fenerbahçe çok değerlidir. Fenerbahçe ile yaptığınız işi daha kolaylaştırabiliriz. Daha iyi ve doğru haber yapılabilir. Haklı ike haksız duruma çok düşüyoruz. Bilgi çağındayız, saniyelik bilgi akıyor. Çağın gerçeklerine ayak uydurabilecek şekilde devam etmeliyiz. Fenerbahçe'nin dostu, düşmanından fazla olmalı"

"Alex, Fenerbahçe'nin sportif direktörü ya da teknik direktörü olsa..."

"Fenerbahçe'nin bir sürü efsanesi var ve Alex bunlardan bir tanesi. Alex insanların kalbine dokunan bir isim. Fenerbahçe'ye hizmet etmiş tüm oyuncularla iyi bir şekilde ayrılmak lazım. Bunlar futbol sonrası hayatında da Fenerbahçe elçisi olması lazım"

"Alex özelinde ise her gittiğim yerde Alex konuşuldu. Alex çok akıllı bir insan. Kendini bir sektörde gelecek çizmişse bir gün Fenerbahçe'nin sportif direktörü ya da teknik direktörü olsa şahane olur. Sırf Fenerbahçe'de oynadığı için değil kendini geliştirirse olmasını isterim"

"Aykut Kocaman bir hocadan fazlasıdır. Bir senedir teknik direktör konusunda çalışma yapıyoruz. Bunu yanlış anlamayın hocalarla görüşmüyoruz. Bir futbol tarzı düşünüyoruz."

"2-0 öne geçse bile maçı kazanabilir miyiz? diye düşünüyoruz iki senedir. Geçen sene Aykut hoca yoktu. Bizden tamamen bağımsız bir şekilde görev yapan bir insan kaynakları şirketi var. Bize oradan liste çıktı. Bu sene şanssızlık oldu, bu sene önemli liglerin takımları hoca arıyor ve listedeki 5 tane hoca transfer oldu başka takımlarla anlaştı, 4-5 hoca daha var listede"

"Arsene Wenger ile bir bağlantımız yok ama onun aklına ihtiyacımız olabilir"
"Arsene Wenger ile bir bağlantımız yok ama onun aklına ihtiyacımız olabilir"

"Arsene Wenger evet Bodrum'da benim bir arkadaşım ile beraber. Bu arkadaşım 11 senedir Bodrum'a gelir. Bu kişi Premier Lig'in kurucularından biri aynı zamanda Arsenal ile hissedarlık durumu var. Bu dostum ile konuştum. Arsene Wenger ile bir bağlantımız yok ama onun aklına ihtiyacımız olabilir."

"Wenger'e oyuncu sorabiliriz. Kazandığımız zaman salı günü faaliyetlere başlayacağız. Sportif direktörü açıklayacağız"

"Enes Ünal en güzel örnek. Manchester City oyuncuyu takip etti..."

"İki konuya büyük yatırımlar yapılıyor. Biri scouting işi diğeri de akademi çalışmaları. Futbolda benim tespit ettiğim en büyük geri dönüşümü olan yatırım scouting işi."

"Enes Ünal en güzel örnek.  Manchester City  oyuncuyu takip etti, insanlığına kadar baktılar ve hiç oynatmadan 3 milyon Euro'ya alıp 15 milyon Euro'ya sattılar"

"Fenerbahçe kendi öz kaynağından oyuncu yetiştirmesi lazım. Türkiye'de genç nüfusa baktığımız zaman çok büyük imkan var. Almanya 3 milyon Türk nüfus üzerinden çok iyi oyuncualr çıkarıyor demekki bazı şeyleri doğru yapıyorlar"

"20 yıldır buradalar neden yapmadılar?"
"20 yıldır buradalar neden yapmadılar?"

"Karşı taraf mesela biz söyleyince akademi ve altyapı sözlerini ifade etti. 20 yıldır buradalar neden yapmadılar? Bu durum tüm takımlar için geçerli"

"Sayın Obradavic eğer kalmak isterse bizim tek bir işimiz olur onun ihtiyacını karşılamak"
"Sayın Obradavic eğer kalmak isterse bizim tek bir işimiz olur onun ihtiyacını karşılamak"

Basketbolda olduğu gibi futbolda da yapmamız lazım. Ülker grubuna, Doğuş grubuna bir taraftar ve Fenerbahçe kulüp başkanlığı adayı olarak gani gani teşekkür ederim"

"Bir toplantıda beyfendi dedi ki Obradoviç hakkında ne düşünüyorsunuz? Kazanacağımıza inanmak çok güzel. Kaybetseler bile ellerinden geleni yaptıklarına inanmak çok güzel. Sonra aynı kişiye 'Benim Obradovic ile çalışmayacağım' söylenmiş. Sayın Obradavic eğer kalmak isterse bizim tek bir işimiz olur onun ihtiyacını karşılamak, zaten bunu yapınca kendisi gerekeni yapıyor"

"Kulüp personeli maalesef siyasete sokuldu"

"Kulüp personeli maalesef siyasete sokuldu. Biz gelince onlarla çalışmayacağız dendi ve çalışanların aileleri üye yapıldı. Dün akşam bila-bedel konusunu başkan açıkladı. Biz kulübün kasasına para girmiyor demedik zaten, o kadar çok insan üye yapılmış parasını kendisi vermiyor. Bu konu çok önemli. Biz böyle bir şey yapmıyoruz dedi ama başkan dün gece söyledi. Üye olan kişi para ödemiyor başkası ödüyor. Bu etik değil, anti-demokratik."

"Bir camia, bir şirket, bir kuruluş insan sermayesi ne kadar iyi ise o kadar güçlüdür. Aidiyet duygusu yüksek bütün personel arkadaşlar görevine devam edecektir. Benim suçlanıyorum 16 ay önceden seçim çalışmaları yapıyorum diye"

"İnanılmaz anti-demokratik bir dönem yaşadık. Fenerbahçe böyle yönetilemez"
"İnanılmaz anti-demokratik bir dönem yaşadık. Fenerbahçe böyle yönetilemez"

"Genel kurul üyelerinin önünde 2015'te aday olacağımız söyledim. Başkan olsak neler yapardık bunların çalışmalarını yaptık. Kendileri Haziran'dan beri üyeler ile irtibata girmişler. Kendileri açıklamış inanılmaz bir çelişki var. Fenerbahçe böyle temsil edilemez. Fenerbahçe'de 7-8 kilit nokta var oralara çok önemli profesyonleri getireceğiz. İnanılmaz anti-demokratik bir dönem yaşadık. Milyonların tutku ile çoşku ile peşinden koştuğu bir camiadır, Fenerbahçe böyle yönetilemez"

"İki tane kırılma anı var"
"İki tane kırılma anı var"

"Bahsettiğim anti-demokratik dönemin bir başka kısmı bu. Bazı maddeler yüzünden ihraç edilenler var. Mesela eski başkanın oğlu Murat Aşık bana açıkladı gerekçeleri bunlar olacak şey değil. Geçen gün Mehmet Ali Erbil açıkladı, 2000 yılından beri aidat ödemiyordum ama birisi ödemiş oy kullanabilecekmiş oyumu Ali Koça'a verebileceğim dedi. "

"İki tane kırılma anı var. Kaçtı, gitti, bıraktı ne derlerse desinler halk ve taraftar ne oldupunu biliyor. Fenerbahçe yönetimden ayrıldıktan sonra büyük bir teveccuh ile karşılaştırdım. Bu durum biraz beni eziyordu da çünküğ karşılık veremiyordum. 2014 yılında bir teşekkür mesajı yolladık yeniden yargılama kararı çıkınca. Fakat mutluluğumuz kursağımızda kaldı. Arayıp bir arkadaşımı 'siz kendinizi ne zannediyorsunuz, ben olmasan bu kadar imza toplayamazdınız. Siz mi içeride yattınız? ' sözlerini iletmiş. Biz bunun üzerine üzüldük. Bundan sonra soğuk ilişkiler başladı"

"2015 yılında seçimlere bir hafta kala hiçbir şey olmamış gibi beni yönetime almak istediler. En son Ömer Temelli'nin evinde seni yönetime yazdıracağız dediler. Büyük bir algı yaratmışlardı Ali Koç yönetime girecek diye. Bu algıyı ben yaratmadım birinci günden neden giremeyeceğimi açıklamıştım"

"Allah korusun size bir şey olursa ben zaten yine ikinci başkan olarak başkan olamıyorum seçim lazım ama bir durum olursa ben hazır kıtayım dedim. Ben çıktım o dönemde malum konuşmayı yaptım. Bugün olmasa da bir gün taşın altına elimi koyarım dedim. Ben başkanın karşısına çıkıp aday bile olmadı. Başkanımız o gün beni işaret etti. Eylül ayına gelelim. "

"Sayın başkan, beni başkanlık için işaret ettiğinde samimi değildi"
"Sayın başkan, beni başkanlık için işaret ettiğinde samimi değildi"

"Sayın başkan, beni başkanlık için işaret ettiğinde samimi değildi. Benim bu topa girmeyeceğimi düşünüyordu. Bazı kırılma noktaları yaşandıktan sonra dedim ki, 'Bu iş böyle gitmez'. Yüksek Divan Kurulu'nda 'Aday olan erkek gibi çıksın' deyince de adaylığımı koydum."

"30 Mayıs 2015'te başkanımız dedi ki, 'Mahkeme kararını versin, ben de bırakacağım.' dedi. Mahkemeden beraat kararı çıktı, 24 Ekim'deki toplantıda ise, 'Ben kararımı değiştirdim, yargıtay kararı çıkana kadar devam edeceğim.' dedi. Olabilir..."

"Yargıtay artık bizim için önemli değil.' dedi. Şimdi de diyor ki, 'Tazminat davalarını açmak için adayım.' Başkanımızın, başkanlığı falan bırakacağı yok. Bunları gördükten sonra, doğru karar verdiğimi anladım."

"Bu tutarsızlığın bitmesi lazım, artık son verilmesi lazım"

"3 Temmuz'da Fenerbahçe'yi lime lime edenler basındaki yerlerini koruyorlar. Bunlardan bir tanesi Meriç Müldür. Bu tutarsızlığın bitmesi lazım, artık son verilmesi lazım. Fenerbahçe camiası bunu hak etmiyor."

"Bazı sandıkları güvenlik kameraları ile görmek mümkün. Personel baskı altında kalmasın diye..."
"Bazı sandıkları güvenlik kameraları ile görmek mümkün. Personel baskı altında kalmasın diye..."

"Fenerbahçe TV ve Fenerbahçe'nin tesislerinde açıklama yapmak isterdim. İki kez sorduk ama başkanımız siyasette kullanmasın dedi. Biz başka yer bulamaz mıyız? Fakat etik değil. O halde sizde yapmayın. Sandık sayısı, katılım ve çekişme olarak tarihin en önemli seçimi"

"Bu seçimde adaylardan biri ne dergi, ne televizyon hiçbirinde yok. Fakat başkan ben kullanmıyorum diyip dergi, televizyon vs. her yeri kullanıyorlar. Tutardı değil söyledikleri. Fenerbahçe adayları tesisleri kullanmalı hatta bir moderatör ile televizyona girip tartışmaları lazım. Hatta elektronik oylama sistemine geçilmesi lazım. Bundan sonra her şeye yaşanabilir diye bazı isteklerimiz oldu. Bazı sandıkları güvenlik kameraları ile görmek mümkün. Personel baskı altında kalmasın diye istedik. Kabul edilen tek istek bu oldu"

"Biz öyle bir platform yapacağız ki Linkedin benzeri bir platform olacak Fenerbahçeliler için"
"Biz öyle bir platform yapacağız ki Linkedin benzeri bir platform olacak Fenerbahçeliler için"

"Bu hayali gerçeği dönüştürmek için uğraşan herkese teşekkür ederim. Her yerde afiş var. Bir tanesini biz yapmadık. Hiçbir spor kulübünün seçimlerinde böyle şeyler görülmedi. Sosyal medyada klip yapanlar vs. inanılmaz bir şey. Biz bu insanlara nasıl layık olacağız bu insanlara inanılmaz bir ilgi var."

"Biz en büyük oyu gençlerden alacağız. Biz yepyeni bir sayfa açmak istiyoruz. Yönetimde şu an geçmişte görev yapmış, başkan ile polemikte olmuş insanlar yok. Fakat bu insanlardan yararlanmayacağız demek değil"

"Biz öyle bir platform yapacağız ki Linkedin benzeri bir platform olacak Fenerbahçeliler için. Belli bir zümre tüm teknoloji ile tüm taraftarlardan yararlanabilirsin. Seninle aynı mesleğe sahip kişilerle konuşabilirsin belki 3.formayı siz seçebilirsiniz. "

"Büyük kulüplerin birbiri ile konuşması lazım. Bir sonraki yayın ihalesini daha yüksek noktaya taşımak için bu insanların oturup konuşabilmesi lazım"
"Büyük kulüplerin birbiri ile konuşması lazım. Bir sonraki yayın ihalesini daha yüksek noktaya taşımak için bu insanların oturup konuşabilmesi lazım"

"Galatasaray başkanı sayın Cengiz ile bugün konuştum tebrik ettim. Bizim için iki konu çok önemli. Büyük kulüplerin birbiri ile konuşması lazım. Bir sonraki yayın ihalesini daha yüksek noktaya taşımak için bu insanların oturup konuşabilmesi lazım. Ortak pazarlanabilecek konular hakkında"

"Futbola barış gelmesi lazım. Yöneticilerin konuşamadığı, başkanların görüşmediği bir ortamda taraftarlar ne yapmaz. Biz bunun lokomotifi olacağız. Trabzonspor ve Beşiktaş'ın başkanını tanıyorum, Galatasaray'ın başkanı ile tanışacağım. Birlikte yapmamız gereken şeyler var"

"Bazen kötü gelişmelerin ilacı zamandır. Trabzonspor ile ilişkileri geliştirmek daha zor olacak ama ben elimi uzatacağım"

'"Şu an 6 tane scout ile çalışıyoruz. Bunun dışında takımımız ayrıca rakiplerimizin maçlarını analiz eden bir firma çalıştık'
'"Şu an 6 tane scout ile çalışıyoruz. Bunun dışında takımımız ayrıca rakiplerimizin maçlarını analiz eden bir firma çalıştık'

"Şu an 6 tane scout ile çalışıyoruz. Bunun dışında takımımız ayrıca rakiplerimizin maçlarını analiz eden bir firma çalıştık. Bu tabloya göre en acil önceliklerimizi ve en çabuk tamamlanması gereken bölgeleri belirledik."

"Bu oyuncular sadece ihtiyaç dışında, ekonomik durumu üzerinde de bir oyuncu listesi çıkardık. Bunun için önce teknik adamın gelip bu oyuncular üzerinde müzakere edilmesi lazım. Çok donanımlı bir şekilde hareket edebileceğiz"

"Bir sonraki seçimde aday olmayacağımı açıkca söyledim"

"Bu konu benim için çok önemli. 51 yaşındayım çok yıllar önce söyledim. Seçilmediğim takdirde bir kez daha aday olmayacağımız söyledim. İleri dönük olarak işlerini çok daha rahat yapabilmeleri için olmayacağım dedim. Ben insanların gözünün içine bakabilmem için bunu söylemem lazım. Bu bir tehdit değil. Tehdit ya da saygısızlık nedir biliyor musun, ben istediğim kadar seçilirim. Söylemek istediğim asla diye bir şey yok bir sonraki seçimde aday olmayacağımı açıkca söyledim"

"Tamamen Fenerbahçe'yi yönetenlerin rahat etmesi, onları üzerine bir kılıç gibi durmamak için söyledim. Ben bunu tehdit olarak görmüyorum"

"Yapacağımz dediğimiz herşeyin sözünü veriyoruz. Fenerbahçe'yi omuz omuza vererek eski kenetlenme ile camiayı bu sıkıntılı durumda arzu edilen noktaya getiririz. Her zaman kazanamazsınız ama saygı duyulan bir performansınız olur tıpkı basketbol şubesi gibi"

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.