Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Ali Koç'tan büyük değişim kararı!

Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe, sadece saha içinde değişmeyecek. Fenerbahçe'de ‘1 Milyon Üye’ projesi, delege ve temsilci sistemi kaldırılacak. Yeni tüzük çalışmasının tamamlanmasının ardından kulübe üyelik ücretinin arttırılması da genel kurulda oylamaya sunulacak. Ali Koç, üç yılı beklemeden yetki için kongre kararı alabilir.

Salı 31 Temmuz 2018 09:42
Son Güncelleme: Salı 31 Temmuz 2018 12:42

Fenerbahçe’de Ali Koç’un başkan seçilmesinin ardından önce futbol takımı ile başlayan değişim rüzgarı tüm kulübe yansıyacak. Fenerbahçe’de tüzük değişimi için hazırlıklar yapılıyor. Yönetimin hukukçu kurmayları, yeni tüzük için çalışmalara başladı. Değişiklikler en kısa sürede üyelerin onayına sunulacak. Yeni tüzüğün kabulü için sarı-lacivertli yönetim olağanüstü genel kurula gidecek. Değişiklikler kongrede onaylanırsa yürürlüğe girecek. Yeni tüzükte üyelik konusunda önemli değişiklikler olacak.

YILDIRIM'LA BAŞLAMIŞTI

Öncelikle ‘Temsilci üyeliğin' kaldırılacağı belirtiliyor. ‘1 Milyon Üye' projesi doğrultusunda yapılan delege sisteminin kaldırılması ve illerde yer alan şubelerin kapatılması ise değişikliklerin en önemli maddesi olarak görülüyor. Yönetim, tüzüğün eksiklerinin fazla olduğunu ve revize edilmesi gerektiğini düşünürken üyelik ücretinin arttırılması da kongrede onaya sunulacak.

Öte yandan; Ali Koç ve ekibinin, genel kurul onayını gerektiren bazı kararlar ve yetkiler alabilmek için 3 yılı beklemeden kongreye gidebileceği kulislerde konuşuluyor. (Sözcü)

 
İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.