Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Koç: "2010-11 sezonunun şampiyonu kimdir Nihat Özdemir?"

Cuma 5 Haziran 2020 17:12
Son Güncelleme: Cuma 5 Haziran 2020 22:01

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'in 2010-2011 sezonu hakkında yaptığı açıklamalara, FB TV canlı yayınına bağlanarak cevap verdi.

"Özür bekledik"

TFF Başkanı Özdemir'den özür beklediklerini söyleyen Ali Koç, "Sorumluluklarımız var, bu konuya cevap vererek sizleri meşgul etmek durumundayız. Semih Özsoy bazı açıklamalar yaptı. Açıklamalarının kelimesi kelimesine arkasında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu süreçte bu gibi konularla spor dünyasını üzecek konularla meşgul olmasaydık. Dün gece ilk açıklamadan sonra gelen çok yoğun tepkiler ve bizim bir refleks göstermememize verilen tepkilere rağmen bekledik.

Hepimiz bir şey söylemek isteyebiliriz ama farklı anlamlar çıkabilir. Bu sebeple bekledik. Hata yapmak insana mahsus ve özür dilemek de erdemdir. Sayın Nihat Özdemir bunu demek istemedim diye açıklama yapar diye bekledik. Ne yazık ki bu akşam üstüne kadar bir düzeltme ve özür gelmeyince Semih Özsoy çok net ifadelerle durumu açıkladı" dedi.

"Saldırılar ve tuzaklar alenen ortaya çıkmıştır"

Nihat Özdemir'in TFF'nin resmi internet sitesinden yaptığı açıklamaların durumu daha talihsiz bir noktaya getirdiğini vurgulayan Koç, "Nihat Özdemir'e teşekkür ediyorum. Nihat Bey, tüm Fenerbahçelilerin gerçeği görebilmesi açısından Allah'ın lütfu diyebileceğim bir açıklama yaparak içindekileri dışarı vurdu. Söz konusu Fenerbahçe ise nasıl bir kötü kalbe sahip olduğunu gözler önüne sermiştir. Bizleri bölmeye çalışan 3 Temmuz sürecinde sıkı sıkı kenetlenmiştik. Yıllar sonra 3 Temmuz'a yakın bir tarihte bizi sıkı sıkı kenetlemiştir. Nihat Özdemir'e teşekkür ediyorum.

Muhtelif zamanlarda TFF ile yaşadığımız sıkıntıları da dile getirdik. Ancak bu konuda çok çektik. Bir TFF Başkanı bu söylemlerde, bu konularda, bu gibi sözler sarf etmiştir. Düşünebiliyor musunuz? Düzeltmedi, tam tersi bir istikamette gitti. 3 Temmuz 2011'de başlayarak yapılan saldırı ve kurulan tuzaklar artık alenen ortaya çıkmıştır. Devletimizin tarafından da kumpas olduğu kabul edilmiştir" şeklinde konuştu.

"Sanki 9 yıl önce şike olmuş gibi..."
"Sanki 9 yıl önce şike olmuş gibi..."

Nihat Özdemir'in açıklamalarının manidar olduğunu vurgulayan Başkan Koç, "'9 yıldır şike olayına rastlamadık' dedi, sanki 9 yıl önce olmuş gibi. 18 yıl boyunca yönetici olmuş birisi Fenerbahçe'nin bu ülkede bu örgüte karşı mücadele etmiş bir kulüp için bunları söyleyebiliyor. Çok manidar bir açıklama olduğunu biliyorum. Bizim konuyu saptırdığımızı söylüyor. Diyelim ki fırsatçıyız. O zaman bizim taraftarlarımız, kulübe mesaj yağdıranlar, bize karşı bu açıklamayı kullananlar da öyle anlamış demek.

Nihat Özdemir'in danışmanları, başkanın düzeltme yapmasını istedi ancak Nihat Bey bu yolu tercih etmemiştir. Ligin başlamasından 1 hafta önce kaos ortamı yaratılmak isteniyor gibi. Temmuz ayında iki tane önemli davamız var. Mahkeme başlamadan önce yapılması da manidar. Kurgulanmış bir röportaj mıdır, spontane midir onu bile sorgulamak zorunda hissediyoruz" ifadelerini kullandı.

Nihat Özdemir ihraç edilecek mi?

Açıklamalarının ardından Nihat Özdemir'in kulüpten ihraç edilebileceğini ifade eden Koç, "Bu sözler sadece Fenerbahçe camiasına değil, Aziz Yıldırım'a karşı yapılmış bir saygısızlıktır. Aziz Yıldırım da bu konuyla ilgili tez zamanda açıklama yapacaktır. Bundan şüphem yoktur. Bu söylemler maksadını aşmıştır. Çok tepki var camiamızda. İki yönde tepki var. TFF'den istifa etmesiyle ilgili ve kulüp üyeliğinden ihracıyla ilgili de tepkiler var. İstifa bir kişisel müessesedir. İstifa etmek için irade gereklidir. Sayın başkanın itinayla seçildiğini ve özgür alanın kısıtılı olduğunu ifade etmiştim. Bu sebeple istifa etmesini beklemiyorum.

Kulüp üyeliğinden ihraç sürece bağlıdır. Tüzüğümüde net bir şekilde ifade edilmiştir. Yönetim kuruluna kalan bir şey değildir. Bu gelen yoğun talepler ilgili kurullarımız tarafından değerlendirilecektir. Üyelikten atılmak onur kırıcı unsurdur. Kulübümüzden ihraç edilmesinin Nihat Bey'de bir şey ifade etmeyeceğini, aksine kendisine mükafat olacağını düşünüyorum. Yoğun talep ve baskı çerçevesinde görevimiz süreci en doğru şekilde uygulamaktır, buradan ne sonuç çıkar bilemiyorum" şeklinde konuştu.

"2010-2011 sezonunun şampiyonu kim?"

Başkan Koç, Nihat Özdemir'in cevaplaması gereken sorular olduğunu ifade ederken, "'Fenerbahçe'den ne kadar tepki alırsam o kadar doğru yoldayım' diye bir açıklaması oldu. Fenerbahçe'ye bedel ödeterek doğru yaptığını düşünmesi adalete ters bir durumdur. Gerek sahada gerekse saha dışında neler yaşadığımızı herkes biliyor. TFF resmi sitesinden herhangi bir takımın başarısızlığıyla ilgili yapılan açıklama aslında ilk değil ama dünyanın hiçbir yerinde bu durum onların işi değildir.

Bunu birkaç defadır yaptı ve bunu norm haline getiriyor. Bunu yakışıksız buluyorum. Sistemin çarpıklığını gösteriyor. Nihat Özdemir'e sormak istiyorum: 2010-2011 sezonu şampiyonu kimdir? '2010-2011 sezonu şampiyonu Fenerbahçe'dir' diye açıkça söyleyin ya da söylemeyin. O senenin şampiyonu kimdir çıkın ve söyleyin. Top çevirmeye gerek yok. Siz bizi hedef alıyorsunuz, defalarca hedef aldınız. Sizin gibi dost varsa düşmana ne gerek var" dedi.

"Yıllarca Fenerbahçe'ye hizmet ettiniz, umarım bir daha etmezsiniz"
"Yıllarca Fenerbahçe'ye hizmet ettiniz, umarım bir daha etmezsiniz"

Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy'a teşekkür ederken Ali Koç, Nihat Özdemir ile tartışmaya hazır olduklarını söyledi.

Başkan Koç, "Hodri meydan Sayın Özdemir, ne isterseniz söyleyin. Sözlerinizin arkasında durmanızı ve istediğiniz herhangi bir medya platformunda bu konuları sizinle tartışmaya hazır olduğumuzu ve arzuladığımızı bilmenizi istiyoruz. Yıllarca Fenerbahçe'ye hizmet ettiniz, umarım bir daha etmezsiniz.

9 senede biz çok çektik. 3 Temmuz bizim kırmızı çizgimizdir. Kimse bu konuyu böyle ele alamaz. Hakkımızla elde ettiğimiz kupayı muhafaza etmek için mücadele verdik. Bu bizim tarihimize altın harflerle yazılacaktır. Hala sıkıntılarını çekiyoruz. 9 senedir yaşananlar ortada. Gönüllerdeki sonuç hukuka da yansıyacak. Bu süreç umarım kısa zamanda sonuçlanır. Fenerbahçe taraftarına bu süreci yakinen takip etmelerini istiyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

Nihat Özdemir ne demişti?

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, dün katıldığı bir yayında, 'Şikenin üstesinden gelmek için nasıl bir çalışma yapacaksınız' sorusuna, "Birçok ülkede de böyle olaylar oldu. İtalya'da, İngiltere'de ve Fransa'da da oldu. Her ülkede olduğu gibi Türkiye'de de böyle bir olayı yaşadık. Hepimizin bildiği gibi o sezon... 2010-2011 sezonudur. Sezon geride kaldı. 9 sezon geride kaldı. Biz 9 senedir herhangi bir şekilde bir şike olayına rastlamadık" demişti. (NİHAT ÖZDEMİR'İN AÇIKLAMALARININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ) (NİHAT ÖZDEMİR'İN TFF'NİN İNTERNET SİTESİNDEN YAPTIĞI AÇIKLAMAYI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ)

Semih Özsoy: "Nihat Bey, FETÖ'yü lanetlemeli"

Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy ise yaptığı açıklamada, "Nihat Özdemir'in açıklamalarının bir özrü olamayacağını ifade eden Özsoy, "Bunun bir özrü olamaz. Neye hizmet ediyor bilmiyoruz ama eminim kendisi biliyordur. 3 Temmuz bizim kırmızı çizgimiz. Fenerbahçe'nin bu mücadelesinde geri adım atmayız. Bilerek veya bilmeyerek kimlere hizmet ediyor, bunu açıklaması lazım.

Nihat Bey'in gerekeni yapması gerekiyor. Nihat Bey, FETÖ'yü lanetlemeli ve FETÖ illetinin neresinde olduğunu anlatmalıdır. En üzüldüğümüz nokta o dönemde mücadele eden insanların emeğine böyle bir saldırı yapılmış olmasıdır" şeklinde konuşmuştu. (SEMİH ÖZSOY'UN AÇIKLAMALARININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ)

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.