Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Ali Koç'tan sağlık çalışanlarına jest

Salı 5 Mayıs 2020 11:51
Son Güncelleme: Salı 5 Mayıs 2020 12:01

Prof. Dr. Ahmet Yaser Müslümanoğlu, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un sağlık çalışanlarına yaptığı jesti anlattı. Müslümanoğlu, sarı lacivertli kulüpten boksör Berat Şimşek'in de karantina altına alındığını söyledi.

Radyospor'da yayınlanan Yeşil Koltuk programına konuk olan Prof. Dr. Ahmet Yaser Müslümanoğlu, Davutpaşa Kışlası'nda 1000 kişilik bir karantinayı kontrol etmesinin söylenmesi üzerine, "Fenerbahçeli Isla ve hanımı kaldı. Yine Fenerbahçe'nin şampiyon boksörü vardı Berat (Şimşek), o geldi kaldı. Beşiktaş'tan da 5 tane A takım oyuncusu gelecek dediler. Daha gelmediler, yurt dışından gelip izolasyona girecekler." dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un sağlık çalışanlarına yaptığı jesti de anlatan Müslümanoğlu, "Mart'ın başında geldi 12 veya 14'ünde Fenerbahçeli boksör, iyileşti gitti. Fenerbahçe yönetim kurulundan Selahattin Bey (Baki) ile diyaloğa geçtik. Kıymetli başkanımız Ali Koç ile de diyaloğa geçildi. Evleri müsait olmayan sağlıkçılarımız evlerine gidemiyordu. Başkan da Güneşli'deki G Plus'ta 30 oda ayırarak doktorlarımıza jest yaptı. Evlerine gidemeyenler orada kaldı. Bu diyaloğu da söylemekte fayda var. Kendisine teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

Ahmet Yaser Müslümanoğlu yurt dışından İstanbul'a gelen oyuncuların yurtlarda kaldığını vurgulayarak, "Yurt dışından gelen oyuncular, ülkeye girmeden kontrol ediliyor. Sıkıntı yoksa İstanbul'da yurtlarda karantina altına alınıyor. Valilik'le de diyalog halindeyiz, herkesi burada koordinasyonla ağırladık." diye konuştu.

Ahmet Yaser Müslümanoğlu kimdir?

1956 yılında İstanbul’da doğan Ahmet Yaser Müslümanoğlu, 1980 İstanbul Üniv. İstanbul Tıp Fakültesi mezunu. 1982–1987 tarihleri arasında İstanbul Tıp Fakültesinde üroloji asistanlığının arından 1988 yılında Şişli Etfal Hastanesinde Başasistanlığa başladı.

1991–1999 yılları arasında aynı hastanede şef yardımcılığı yaparken 1993 yılında Doçent olan Dr. Müslümanoğlu 1999'dan beri Haseki üroloji klinik şefliği yapmaktadır.. Aynı zamanda 2010 yılından itibaren İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başhekimlik görevini yürütmektedir.

Halen Türk Üroloji Derneği yönetim kurulu üyeliği ve saymanlık görevlerini sürdüren Dr. Müslümanoğlu’nun Endoüroloji Derneği, Androloji Derneği, Pediatrik Üroloji Derneği, Türk Tabipler Birliği, Avrupa Üroloji Birliği (EAU), Amerikan Üroloji Derneği (AUA) ve Endoüroloji Birliği üyelikleri bulunmaktadır. Yurt içi ve dışı çok sayıda dergide yayınlanmış makaleleri bulunan Dr. Müslümanoğlu son olarak Ürolojik Taş Hastalıkları ile ilgili bir kitabın editörlüğünü yapmıştır.
Yabancı dili İngilizce olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.