Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Ali Koç'u bekleyen 7 büyük sıkıntı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’u sıkıntılı günler bekliyor. Başkan Koç’u bekleyen 7 büyük sıkıntı bütün yapılması düşünülen planları alt üst etti. Başkan Koç, kaynak arayışı içine girdi.

Cuma 20 Mart 2020 12:15
Son Güncelleme: Cuma 20 Mart 2020 12:24

İşte Koç’un 7 büyük sıkıntısı...

Aygün Özipek - AJANSSPOR

1- Başkan Ali Koç’un en büyük sıkıntısı birkaç ay içinde ödenmesi gereken 800 milyon liralık (futbolcu transfer taksit ödemeleri ve kulübün dış borçları) ödemelerin yapılacak olması. Kasada bu rakamın olmaması Koç’u büyük sıkıntıya soktu. Başkan Ali Koç yeni bir kaynak bulmak ve mali yapıyı düzeltmek için para arayışları içine girdi.

2- En büyük sıkıntı ise Hoca konusu oldu. Ersun Yanal’ın istifası sonrası yapılan çalışmalar hoca adaylarının istediği yüksek bütçeler Koç’u zorlamaya başladı. Takımın başına getirilmesi için yapılan çalışmalar sonrası elde iki aday kaldı. Erol Bulut ve Abdullah Avcı ismi üzerinde yönetim içinde fikir birliğine varıldı. Ama bütçe konusu bir türlü çözülemiyor.

3- CAS’ta ve FIFA’da bekleyen ve karar aşamasında yaklaşan dosyalardan kararların çıkmasının yanı sıra TFF Kulüp Lisans Kurulu bu sezon adına son sözü mayısta söyleyecek. Ucunda yaptırım tehlikeleri de bulunabilir. Bunu çözmek için yoğun çabalar sarf ediliyor.

4- Yönetim içinde yaşanan sıkıntılar ve bazı yöneticilerin toplantılara bile katılmaması büyük sıkıntılara yol açmaya başladı. Metin Şen’in istifa etmesi sonrası yönetim içinde sıkıntıların olması da dengeleri alt üst etti. Başkan Koç’un olağanüstü kongre kararı alması ve yönetim içinde değişikliğe gitmesi ve yönetime maddi destek verecek bazı isimleri alması bekleniyor.

5- Takım içinde sözleşmeleri sona erecek olan Hasan Ali Kaldırım, Emre Belezoğlu, İsla, Mehmet Ekici, Erten Ersu, Tolga Ciğerci ve kiralık olarak gelen Falette’in durumlarının belirsiz olması ve bu futbolcular ile ilgili bir kararın tam olarak alınmaması Koç’u kara kara düşündürüyor. Nabil Dirar ve Ozan Tufan ile sadece sözleşme uzatıldı. Diğer isimler ile daha görüşmeler bile yapılmadı.

6- Futbol takımında beklenmeyen sonuçların alınması başlatılan yardım kampanyasını zora sokmuş durumda. 300 milyon TL gibi bir tutar toplanırken son dönemlerde alınan kötü sonuçlar ve şampiyonluk yarışından uzaklaşılması kampanyaya büyük darbe vurdu.

7- Başkan Ali Koç’un elini kolunu bağlayan en büyük sıkıntı ise transfer bütçesinin önümüzdeki sezon düşecek olması. Bu sezon gelirlerinin yüzde 70'ini kullanmasına rağmen transfer yapamayan Fenerbahçe yönetimi önümüzdeki sezon gelirlerinin yüzde 50'sini kullanmak zorunda kalacak ki bu da transferi çok sıkıntıya sokacak. Bu yüzden yönetim yeni kaynaklar yaratmak ve bu oranı yükseltmek zorunda. Aksi durumda transfer yapamama durumu bile olabilir.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.