Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Almanya'nın hatasıyla şampiyonluğa uçtular!

Koronavirüs salgını sebebiyle ertelenen şampiyonalardan biri olan Kayakla Uçma Dünya Şampiyonası'nda mutlu sona ulaşan takım belli oldu. Almanya'nın hatasını değerlendiren Norveç, şampiyonluğa ulaştı. Şampiyonada Karl Geiger bireysel kategorisinde dikkatleri çekti.

Pazartesi 14 Aralık 2020 11:01
Güncelleme: Pazartesi 14 Aralık 2020 11:03

Melis ÖZTEK-AJANSSPOR

Kayakla Uçma Dünya Şampiyonası tamamlandı. Şampiyonanın 19-22 Mart 2020 arasında düzenlenmesi planlanırken 12 Mart 2020'de COVID-19 salgını nedeniyle bir sonraki sezona ertelendi.

Karl Geiger en büyük başarısını elde etti

Bu yüzden 10-13 Aralık 2020 tarihleri arasında düzenlenen şampiyonada bireyselde Almanya’dan Karl Geiger ilk sırayı 0,5 puan farkla alırken ikinci sırayı Norveç’ten Halvor Egner Granerud, üçüncü sırayı ise yine Almanya’dan Markus Eisenbichler elde etti. Karl Geiger, böylece bireyselde en büyük başarısını kazanmış oldu.

Almanya şampiyonluğu Norveç'e kaptırdı

1 gün sonrasında yapılan takım yarışında ise Almanlar şampiyonluğu Karl Geiger’in son turda yaptığı minik hatayla kıl payı Norveç’e kaptırdı. Böylece Norveç üst üste üçüncü kez dünya şampiyonu olmuş oldu. Almanya ikinci, Polonya ise üçüncü sırada yer aldı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.