Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Altınordu Başkanı Özkan, babalara isyan etti!

Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, genç futbolcuların babalarına bazı talepleri nedeniyle tepki gösterdi.

Çarşamba 8 Temmuz 2020 14:37
Güncelleme: Çarşamba 8 Temmuz 2020 14:39

AJANSSPOR-ÖZEL

Cengiz Ünder ve Çağlar Soyüncü gibi uluslararası futbol yıldızları yetişiren ve altyapıya dayalı bir felsefeyle TFF 1. Lig'de mücadele eden Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, babalara isyan etti!

Radyospor'da Ceyhun Kuburlu'ya konuşan Özkan, babaların futbolcu olmak için yola çıkan çocuklara zarar vermeye başladığını savundu.

'Bu iş böyle sürmez'

Özellikle transfer döneminde Altınordu'daki oyuncuları hedefine alan kulüplerin aileler üzerinden etik olmayan davranışlarda bulunduklarını iddia eden Özkan, şunları söyledi:

“Menajerlere kızmıyorum artık . Onlar işini yapıyor. Ama futbolcuların babalarını anlayamıyorum. Artık yeter. Çocuk 12 yaşındayken babalar, ‘Mehmet Bey cennetten yerinizi ayırdınız' diyor. Çocuk 15 yaşına gelince babalar, ‘Sizin gibi insanları Allah başımızdan eksik etmesin'; 17 yaşına gelince de ‘A takımda oynamayacaksa çocuğumu alayım' diyor. Bu iş böyle sürmez. Bu çocuklara en büyük zararı babalar veriyor."

'Her yıl 12 milyon lira harcıyorum'
'Her yıl 12 milyon lira harcıyorum'

Altınordu Akademesi'ne her yıl 12 milyon lira harcadığını vurgulayan Özkan, "Bu çocukların yeme-içmesi, konaklaması, seyahati, okulu... Hepsini karşılıyorum. Nerde kaldı vefa. Bize be oldu böyle. Biz böyle bir toplum değiliz. Babalar bu çocuklara zarar vermeyin. Tek hedefim iyi, ahlaklı ve vicdanlı sporcular yetiştirmek. Ülkeme katkı yapmak" diye konuştu.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.