Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Fenerbahçe ve Anadolu Efes'te korona krizi

Son dakika Anadolu Efes haberleri... Euroleague'de mücadele eden Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes Sağlık Bakanı Fahhrettin Koca'nın 'Yurt dışından gelen her yolcudan 72 saat öncesine ait PCR istenecek' açıklamasının ardından zor duruma düştü. Her hafta yurt dışına çıkmak zorunda kalan iki takım Euroleague ve hükümet yetkilileriyle sorununun çözümü için temas halinde...

Cumartesi 26 Aralık 2020 16:26
Güncelleme: Cumartesi 26 Aralık 2020 16:35

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz ve Fenerbahçe yöneticisi Sertaç Komşuoğlu, maç öncesi hükümetin yeni PCR test kuralı ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

"Euroleague ile de görüşüyoruz"

Konuyla ilgili Ajansspor'dan Bertan Erman'a konuşan Yılmaz, "Euroleague ile de görüşüyoruz. Çözülecek inşallah. Göreceğiz.

Ya devlet çözecek ya da Euroleague ama çözülecek" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'den açıklama...
Fenerbahçe'den açıklama...

Fenerbahçe yöneticisi Sertaç Komşuoğlu ise, "Hükümetimiz ülkeye girmeden 3 gün önce test sorumluluğu getirdi. Bizim gündemimiz bu. Federasyonla yazışarak bunu çözmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. Devamını okumak için >>> (Fenerbahçe'den dev derbi öncesi hakem isyanı)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne demişti?

Bilindiği üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı yazılı açıklamada, dünyayı tehdit etmeyi sürdüren Kovid-19 salgınının kontrolüne yönelik en güncel bilimsel gelişmeleri takip ettiklerini ve tedbirleri aldıklarını belirtti.

Tüm dünyada vaka sayılarının artması ve salgının hız kazanması sebebiyle yurt dışından gelişlerde yeni tedbirlere ihtiyaç duyulduğunu aktaran Koca, şunları kaydetti:

"Bu uygulama 1 Mart 2021 tarihine kadar devam edecektir"

"28 Aralık pazartesi gününden itibaren yurt dışından hava ile 30 Aralık tarihinden itibaren ise hava, kara ve deniz yolu ile gelen tüm yolcuların son 72 saatte yapılmış negatif PCR testlerini ibraz etmesi gerekmektedir. Negatif PCR testi sonucunu ibraz etmeyenler Türkiye'ye gelirken uçağa bindirilmeyecektir. Ülkemize girişte hudut kapısında testini ibraz etmeyenler ikamet edecekleri adreslerde karantina altına alınacaktır. Bu uygulama 1 Mart 2021 tarihine kadar devam edecektir."

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.