Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Antalyaspor'dan transfer açıklaması!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor’un Asbaşkanı Şefik Öz, yeni sezon öncesi değerlendirmelerde bulundu. Akdeniz ekibinin hedeflerini anlatan Öz, transfer çalışmaları hakkında da bilgiler verdi.

Salı 10 Temmuz 2018 17:23
Son Güncelleme: Salı 10 Temmuz 2018 14:32

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor’un Asbaşkanı Şefik Öz, yeni sezon öncesi değerlendirmelerde bulundu. Akdeniz ekibinin hedeflerini anlatan Öz, transfer çalışmaları hakkında da bilgiler verdi.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Şefik Öz’ün açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

Yeni sezon mesajı

Yeni sezonda bütün takımlara centilmence, sakatlık yaşanmadan başarılar diliyorum. Tek dileğim bu... İnşallah her şey iyi olur ve centilmence bir lig geçer. Böyle de olacağını umuyorum. Biz de kendi adımıza başarılı oluruz. Bunu hedefliyoruz.

Antalyaspor'un kamp çalışmaları nasıl gidiyor?
Antalyaspor'un kamp çalışmaları nasıl gidiyor?

Antalyaspor şu anda Erzurum’da. Ayın 13’ünde kamp programımız bitiyor. 14 ve 15’inde takım 2 gün izinli. 16 ve 26’sı arasında da Hollanda’da olacağız. Sonra dönüp tekrar burada kampa katılacaklar. Bildiğiniz gibi sezon ayın 10’unda açılıyor, bizim de 12’sinde Kayserispor maçımız var. Hayırlısıyla sezonu açacağız.

Bülent Korkmaz tercihleri hakkında
Bülent Korkmaz tercihleri hakkında

Bülent Korkmaz hocamız tüm spor hayatı boyunca hırslı ve azimli oldu. Başarıyla dolu bir geçmişi var. Antrenörlük hayatı da bu şekilde. Şartlar bu şekilde oluştu. Karşılıklı oturduk, anlaştık. Bize takımla ilgili olumlu bir rapor verdi. Çalışmıştı, bize takımla ilgili öngörülerini de anlattı. Bizim de aşağı-yukarı tüm programımıza uyuyordu. Çalışma imkanı sağlandı. İyiyiz, futbolcular da, bizler de memnunuz. Bülent Hoca’dan da rapor alıyorum, her sabah konuşuyoruz. O da hayatından memnun. İnşallah uzun süreli bir çalışma olur.

Antalyaspor kaç transfer yapacak?

Bizde iç transferde 11 sporcumuz vardı görüşülmesi gereken. Bunları bitirdik. Yekta, Serhat, Charles, Zeki, Chico, Ozan, Celutska ile anlaştık. Şu anda da Deniz ile anlaşmak üzereyiz. Dışarıdan Serdar Özkan ile anlaştık. Sol bek için yurt dışından görüştüğümüz iki sporcu var. Bir tanesi eski sporcumuz Motta. Onunla da anlaşma çabası içerisindeyiz.  O da burada oynamayı çok istiyor. Sol önde görüştüğümüz 2 oyuncu var. Onlarla da diyalog halindeyiz. Bir sağ stoper ile anlaştık. Bugün-yarın Antalya’ya gelir. Çok fazla transfer yapmayacağız, kadromuz zengin. Geçen sene kontratı yüksek futbolcularla yollarımızı ayırdık. Mevcut sporcularımızla yolumuza devam ediyoruz. İnşallah güzel bir sezon yaşayacağız.

"Bütçemizi aşmadan transfer yapacağız"
"Bütçemizi aşmadan transfer yapacağız"

Bülent Korkmaz hocamızın raporunda sol kanattan bahsedilmiş. Sakıp Aytaç o bölgede oynuyordu, sözleşmesi bitti ve Kayserispor’a gitti. Oraya bir takviye yapmamız gerekiyor. Sol kanada bir transfer yapmamız gerekiyor. Bu da Bülent Hoca’nın bilgisi ve talebiyle oluşmuştu. Sağ stoper ihtiyacımız var. Bülent Hoca’nın bizden talepleri bunlar. İyi bir on numara da istiyor. Takip ediyoruz. 4 sporcu talebi oldu, bizim de programımızda onlar vardı. Ekonomik açıdan zor bir yıl yaşanıyor. Tüm takımlar için bu şekilde. Biz de bütçemizi aşmadan transferleri gerçekleştirmek istiyoruz.

Selçuk Şahin transferleri gündemlerine geldi mi?
Selçuk Şahin transferleri gündemlerine geldi mi?

Selçuk Şahin ile transfer görüşmemiz olmadı. Mutlaka sporcunun dostları, bizimle ilişkisi olan ortak arkadaşlar var. Uygun görmüşlerdir. Bu tip sohbetler hep yapılıyor. Ancak efektif bir talep olmadı. Bir görüşme gerçekleştirmedik.

Antalyaspor'un yeni sezondaki hedefi nedir?

Yeni sezonda ligi ilk on içerisinde bitirmek istiyoruz. Tüm bunlar bütçe ile orantılı şeyler. İnşallah ilk onda iyi bir yerde bitireceğiz. Hedefimiz Antalyaspor'un her daim sıkıntısız bir noktada olmasıdır.

Antalyaspor taraftarlarına mesajı
Antalyaspor taraftarlarına mesajı

Taraftarlarımızın geçen seneki desteğini bu sene de bekliyoruz. Geçen sene kombine satışlarında 5. sıradaydık. Bu sene de iyi bir talep bekliyoruz, fiyatları uygun bir hale getirdik. Yoğun bir talep var. Geçen sene çok centilmence bir sezon yaşadık ve çok az ceza aldık. Antalyaspor taraftarını da bu anlamda kutluyorum. Bu sene de centilmence bir lig yaşansın ve desteklerini bizden esirgemesinler.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.