Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

''Aramızda dağlar kadar fark var''

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Hırvatistan maçının istatistiklerini oyuncularına gösterdi, kendi seviyemize ulaşmamız gerektiğini dile getirdi.

Salı 14 Haziran 2016 10:22
Güncelleme: Salı 14 Haziran 2016 10:55

Avrupa Şampiyonası’na mağlubiyetle başlayan Türkiye’nin teknik patronu Terim, yenilgiye değil, mücadele edilmemesine kızdı. Analiz ekibinin Hırvatistan ile yaptığı kıyaslamaları öğrencilerine gösteren Fatih Hoca, “Maçı seyrettiğinizde siz de kendinizi tanımakta zorlanacaksınız” dedi.

Hırvatistan maçının hemen ardından yapılan doping kontrolleri bir saat sürdü, bu sırada Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de oyuncularıyla bir görüşme yaptı.

Maçtaki mağlubiyete değil, mücadele edilmemesine kızan Terim, analiz ekibinden gelen iki takımla ilgili verileri de öğrencileriyle paylaştığı öğrenildi. Koşu mesafesi, top kaybı, top çalma, topun milli takımda kalma süresi ve oyunun oynandığı saha gibi verileri karşılaştıran Terim’in soyunma odalarında, şu konuşmayı yaptığı öğrenildi:

‘En kötüsü bu idi’

“Bakın, siz de görün. Aramızda dağlar kadar fark var. Biz turnuvalara genelde kötü başlarız ama bu maç en kötü başlangıcımız oldu. Doğrusu sizleri tanımakta zorlandım. Kampta hepinize bu maçı bir kez daha izlettireceğim. Siz de kendinizi tanımakta zorlanacaksınız.”

Maçtan sonra Hırvatistan takımının sevincine dikkat çeken Fatih Hoca, “Bu sevinç, kazanma değil, Türkiye’yi yenme sevincidir. Çünkü bizden çok çekinip korkuyorlardı. Hepiniz kalitenizin çok gerisinde kaldınız. Bundan sonrası için kendi seviyesini yakalamanız gerekiyor” diye konuştu.

‘Örnek olurdunuz’

Ünlü teknik adam, daha sonra ay-yıldızlı ekibin tecrübeli isimleriyle bir araya geldiği, “İçinizde tek başına maçı alabilecek isimler var. Olağanüstü yeteneklere sahipsiniz. Bu yeteneklerinizi biraz olsun sahaya yansıtabilseydiniz en azından diğer oyunculara da örnek olurdunuz. Hem Hırvatistan’a karşı direncimiz yüksek olur, hem de bizi izleyenlere iyi bir takım olduğumuzu, buraya bileğimizin hakkıyla geldiğimizi gösterirdik” dediği ifade edildi.

‘İşte sana fırsat’

Fatih Terim’in, kaptan Arda ile de bir konuşma yaptığı vurgulandı. Terim’in, “Sen dünya çapında bir yıldızsın. Kulübünde sıkıntılı bir dönem geçirdin, biliyoruz. Ama o sıkıntılı süreçte Türkiye’nin buraya gelmesinde büyük katkın var. Bu da senin üst düzey bir oyuncu olduğunu gösteriyor. Bunu sen de biliyorsun, kamuoyu da biliyor. Ancak bunu sıklıkla hatırlatmak lazım. Ciddi bir şekilde eleştiriliyorsun. İşte sana büyük bir fırsat... Onlara en iyi yanıtı verebileceğin yerdesin. Çık, gerçek kimliğini ortaya koy, mücadele et, koş...” dediği belirtildi.

Milliyet

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.