Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Aras: "Cennet gibi koylarımız var"

Salı 17 Ekim 2017 15:46
Güncelleme: Salı 17 Ekim 2017 15:46

29. The Bodrum Cup Uluslararası Denizcilik Festivali ve Yat Yarışları, Muğla'nın Bodrum ilçesinde başladı.

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF), Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesinin katkılarıyla, Era Bodrum Yelken Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonda tekneler, Bodrum-Kisebükü etabında yelken açtı.

Beş etaptan oluşan organizasyona, 59'u yarışan olmak üzere 12'si yabancı bayraklı 105 tekne katılıyor. Bodrum Limanı'ndan açılan tekneler için Karaada açıklarında start verildi.

Muğla Valisi Esengül Civelek, yaptığı açıklamada, Bodrum Cup'ın 29 yıldır denizciliğin ve yelken kültürünün gelişmesine katkı sağladığını belirterek, organizasyonun övünç kaynağı olduğunu söyledi.

Era Bodrum Yelken Kulübü Başkanı Erman Aras da 29'uncu yıla ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını aktardı.

Organizasyon ile Türkiye'nin güzelliklerini sergilemeye çalışacaklarını kaydeden Aras, "Cennet gibi koylarımız var. Güzel ülkemizde turizmin ne kadar güzel yapılabileceğini tekneler yelken açarak bir kez daha göstermiş olacak." diye konuştu.

Mücadeleye katılanlar arasında Bodrum'un yaşayan son sünger avcısı olarak tanınan "Aksona" lakaplı Mehmet Baş da yer aldı.

Bodrum-Kisebükü etabının tamamlanmasının ardından yarın Kisebükü-Bodrum etabı geçilecek. Bu etapta, teknesiyle dünya turu yapan ilk Türk denizci merhum Sadun Boro da anılacak.

Vali Civelek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, TYF Muğla İl Temsilcisi Osman Gökmen'in yanı sıra bazı resmi daire ve kurum amirleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri de tekne ile açılarak mücadeleleri izledi.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.