Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Arda Çakmak'tan seçim ve Gençlerbirliği açıklaması!

Salı 5 Şubat 2019 16:06
Son Güncelleme: Salı 5 Şubat 2019 19:06

Gençlerbirliği Kulübü Başkan Adayı Arda Çakmak, başkent ekibinin performansı hakkında değerlendirmelerde bulundu. “Her takımın inişli ve çıkışlı dönemleri olur. Gençlerbirliği’nin yeniden çıkışa geçeceğine inanıyorum” dedi. Ayrıca Çakmak, Mayıs ayında yapılması beklenen seçim konusuna da değindi.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Arda Çakmak’ın açıklamaları şu şekilde;

"Gençlerbirliği bu dalgalanmayı atlatıp, Süper Lig'e çıkacaktır"

Gençlerbirliği 3 maçta da iyi top oynadı ama sonuca gidemedi. Her takımın inişli ve çıkışlı dönemleri olur. Gençlerbirliği bu sezon iyi maçlar çıkardı. Başkanlık koltuğunda oturuyor olsaydım Erkan Sözeri ile yola devam ederdim. Kıymetli bir teknik direktör. Camianın sevdiği bir isim. Bu dalgalanma sürecinin kısa sürede atlatılacağını ve bir üst lige çıkmayı garantileyeceğini düşünüyorum.

"Öncelik seçim değil, Gençlerbirliği'nin Süper Lig'e çıkması"
"Öncelik seçim değil, Gençlerbirliği'nin Süper Lig'e çıkması"

Yönetim ve başkan Murat Bey’den duyduğumuz kadarıyla Mayıs ayında seçim yapılacağı söylendi. Ama alınmış bir karar yok. Fakat; yönetim Mayıs olacağını açıkladı. Camianın düşüncesi; “Kim yönetimde olursa olsun önemli olan Gençlerbirliği’nin Süper Lig’e çıkması” şeklindedir. Ben de böyle düşünüyorum. Önce Gençlerbirliği’nin Süper Lig’e çıkması gerekiyor.

"Seçim için ciddi çalışmalar yaptık, hazırız"
"Seçim için ciddi çalışmalar yaptık, hazırız"

Seçim için ciddi çalışmalar yaptık. Hazırız. Seçim günü belli olunca oturur, durumumuza bakarız. Öncelikle seçimden ziyade konuşulması gereken şey; Gençlerbirliği’nin yeniden Spor Toto Süper Lig’e çıkmasıdır. Çünkü Gençlerbirliği şu anda bulunduğu yeri hak etmiyor.

"Hacettepe'nin devre arası kampını -5 derecede yapması üzücü"

Rahmetli İlhan Bey ile 2001 yılında Hacettepe kazandırıldı. Ben de o zaman ikinci başkandım. Aradan yıllar geçti. Hacettepe’nin Ankara’da devre arasında kamp yaptığını görmedim, duymadım. -5 derecede Hacettepe’nin kamp yapması beni üzdü. Orada o kadar yönetici ve başkan var. Bu kulüp bu kadar mı sahipsiz? Maliyeti belli. Ceplerinden para koyup neden yollayamadılar. Para sorun değilse gerçek sebebi nedir? Bilirlerse anlarız. Yanlış bildiğimiz bir şey varsa bunu da düzeltmiş oluruz.

"Gençlerbirliği camia olarak kenetlenmeli"
"Gençlerbirliği camia olarak kenetlenmeli"

Erkan Sözeri’ye ve ekibine güveniyorum. Yönetim kurulu yanlışlar yapabiliyor. Şu anda camia kenetlenmeli. Bu takım ilk yarıda 41 puan aldı. İkinci yarıda da başarılı maçlar devam edecektir. Ben Gençlerbirliği’nin tekrar çıkışa çıkacağını düşünüyorum. Mayıs ayı gelince de seçim durumu görüşülür.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.