Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Arnavutluk'u geçmemiz için...

A Milli Takımımızın en iyi üçüncüler arasına girmek için beraberlik beklediği Romanya-Arnavutluk maçında istediği sonuç gelmeyince ortaya yeni bir senaryo çıktı..

Pazartesi 20 Haziran 2016 01:02
Güncelleme: Pazartesi 20 Haziran 2016 01:24

AJANSSPOR - A Milli Takımımızın en iyi üçüncüler arasına girmek için beraberlik beklediği Romanya-Arnavutluk maçından istediği sonuç gelmedi ancak ihtimale yeni bir boyut geldi.

Çek Cumhuriyeti'nin yenmesi halinde, Romanya-Arnavutluk maçından gelecek beraberlikle bu gurubun 3.'sünü geride bırakacak olan Türkiye, Arnavutluk'un 3. olmasıyla hedefini değiştirmek zorunda kaldı.

Türkiye'nin, Romanya'yı 1-0 yenerek grubunu 3 puan ve -2 averajla 3. sırada tamamlayan Arnavutluk'u geride bırakması için Çekleri en az 2 farkla yenmesi gerekecek.

Şu anda -4 averaja sahip olan Türkiye, rakibini 2-0, 3-1 vb sonuçlara yenmesi halinde averajını -2'ye çekecek ve grubu 1 gol atarak bitiren Arnavutluk'tan daha çok attığı için rakibini geride bırakmış olacak.

Öte yandan E Grubu'nda ise 1 puanlı İsveç'in Belçika karşısında galibiyet alamaması ve yine 1 puana sahip olan İrlanda'nın da İtalya'yı yenememesi durumunda bu grubun üçüncüsü grubunu azami 2 puanla bitirecek.

Bu iki senaryonun gerçekleşmesi durumunda, Çek Cumhuriyeti'ni iki farkla mağlup eden Türkiye en iyi 3.'ler arasına girerek adını son 16'ya yazdıracak. 

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.