TAKVİM

Ataman: "Böyle şampiyon olmayı istemiyorum"

Cuma 27 Mart 2020 18:57
Son Güncelleme: Cuma 27 Mart 2020 18:57

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, liglerin tescil durumu, Euroleague maçları ve koronavirüs salgını ile ilgili beIN Sports'a açıklamalarda bulundu.

Ataman'ın açıklamaları şu şekilde:

"Sportif ruha aykırı"

Küme düşme olmasın dediğiniz bir yerde, bir alt ligdeki takımların ekonomik harcamaları var, oyuncu performansları var. Eşit davranmak lazım. EuroLeague'de, mayıs ayının sonuna doğru karar verilmesi konusunda uzlaşma oldu. Bu durumdayken liglerin tescil edilmesinin sportif ruha aykırı olduğunu düşünüyorum. 

Finali oynamadığınız sürece...

Diyelim ki lig tescil edildi ve biz şampiyon ilan edildik. Bunun hiçbir espirisi yok. Finali oynamadığınız sürece, o heyecanı tatmadığınız sürece veya kaybettiğiniz için üzülmediğiniz sürece bunun bir anlamı yok. Maçların bir şekilde tamamlanması ve şampiyonun final maçı sonucunda ortaya çıkması hepimizin temennisi.

"EuroLeague ertelendi ama Türkiye ligi ertelenemedi"

Biz Valencia maçının oynanacağı akşam, öğlen saatlerinde kulüpten haber geldi. EuroLeague'in karar aldığını ve erteleneceği söylendi. Ben de kampı iptal edip, tüm takımı eve yolladım. Haber gelinceye kadar evden çıkmamaları gerektiğini söyledim. EuroLeague ertelendi ama Türkiye ligi ertelenemedi. Uçağı tercih etmek yerine otobüsle Ankara'ya maça gittik. Seyircisiz bir ortamda Türk Telekom maçını oynadık. Kötü bir maçtı, kötü bir ortamdı.

"Ümit ediyoruz ki, 1-1.5 ay sonra hayat normale döner"

O dönemde de erteleme maçımız vardı, salı akşamı da o maçı oynadık. Çarşamba günü maçlar ertelendi, Türkiye'de işin ciddiyeti anlanmaya başlandı. Oyunculara antrenmanları iptal ettiğimizi söyledik ve evden antrenman yaptırdık. Oyuncularımıza izin verdik. Yabancı oyuncuların yarısı gitti, yarısı kaldı. Ümit ediyoruz ki, 1-1.5 ay sonra hayat normale döner.

"EuroLeague antrenörlerinin dahil olduğu bir grubumuz var"

EuroLeague antrenörlerinin dahil olduğu bir grubumuz var, orada tartışıyoruz. Kontratlardan ziyade, EuroLeague oynanırsa sonuçları nasıl olur, oynanmazsa kayıpları nasıl olur, bunları düşünüyoruz. Beraber konsol oyunu oynarken aynı takımda olduğumuzda ben takımın zayıf elemanı oluyorum, Sarp da o takımın Larkin'i oluyor. Bütün golleri o atıyor.

AJANSSPOR

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.
Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi