Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Atilla Türker'den Mertcan transferi için Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a yanıt!

Cuma 9 Mart 2018 18:00
Son Güncelleme: Cuma 9 Mart 2018 18:00

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, basın mensuplarıyla düzenlediği toplantıda gündeme dair açıklamalar yaptı. Orman, son günlerde en çok konuşulan konulardan biri olan Mertcan Çam transferiyle ilgili sorulan soruya da yanıt verdi.

Orman: Adamı meşhur ettiniz
Orman: Adamı meşhur ettiniz

Orman, söz konusu transferi yapan Habertürk Gazetesi yazarlarından Atilla Türker’in haberinin sorulmasının üzerine, ”Adamı (Atilla Türker) meşhur ettiniz. Dedikodular üzerinden meşhur olmaya çalışıyor. Beşiktaş emekçileri kaale alan kulüptür. Negredo'nun menajerini çağırdım, gelecek ve açıklama yapacak. Menajer yönlendirmeli yazılar bunlar. Biz, “Beşiktaş'ın hakkını kimseye yedirmeyeceğiz” dedik. Vida'da 7 ay önce imza attık ve açıkladık. Bitmemiş strateji üzerinden yorum yapmak yanlıştır. Herkes işine gücüne baksın. Daha da fazla kimseye prim yaptırmayalım” ifadelerini kullandı.

Habertürk Gazetesi yazarlarından Atilla Türker, Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın yaptığı açıklamalara cevap verdi. Atilla Türker’in açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

“Beşiktaş Başkanı haberi yalanlayamadı”
“Beşiktaş Başkanı haberi yalanlayamadı”

Meşhur olmaya ihtiyacım yok. Sayın Orman’a teşekkür ederim. Sağ olsun. Ama Sayın Orman’ın demecine üzüldüm, şaşırdım. Ortada net bir olay var. Koskoca Beşiktaş Başkanı haberi yalanlayamadı. “Evet, yalandır, yanlıştır” diyemedi. Haber yüzde yüz doğru. Belgeler elime geçtikten sonra 7-8 yere onaylattım, doğrulattım. Daha sonra bu haberi, köşe yazısını kaleme aldım. Bazı transferleri 6 aydan önceden açıklarız dedi.

“Cumhuriyet savcıları Atilla Türker’i çağırsın”
“Cumhuriyet savcıları Atilla Türker’i çağırsın”

Trabzonspor’un çıt yok. Beşiktaş Başkanı üstü kapalı onayladı. Gönül ister ki Cumhuriyet Savcıları el koysun. Atilla Türker’i çağırsınlar. Bazı olayların KAP’a bildirilmesi lazım. Futbolcunun haberi yokmuş. 885 bin dolar verilmesi inanılmaz bir olaydır. Bu futbolcuyla sözleşme halen imzalanabilir. Ben burada görevimi yapmaya çalışıyorum. Her kulübün olduğu gibi Beşiktaş’ın da parası değerlidir. Beşiktaş’ın kasasından çıkacak paraya herkesin dikkat etmesi lazım. Önemli olan gerçekleri ortaya koymak.

“Atılan imza Fikret Orman’ın”
“Atılan imza Fikret Orman’ın”

Ben belgeleriyle her şeyi ortaya koydum. Haberim yalan olsa, yalanlardı. Fikret Orman net şekilde söylerdi. Böyle sözleşme yok derdi. Oradaki imza da Fikret Orman’ın. Eğer haber yalan deseydi, sözleşme yok deseydi. Bazı transferler 6 ay önceden yapılır dedi ve geçti. Beşiktaşlı üyelerin, kongre üyelerinin bu olaya sahip çıkması gerekiyor. Bu olay çok net. İki tarafın imzası var. Gereken herkes sorumlu bir şekilde davranmalıdır. Gönül ister ki beni Cumhuriyet Savcısı çağırsın. Giderim hem de koşa koşa.

“Sadece Beşiktaş ile ilgili haber yapmıyorum”
“Sadece Beşiktaş ile ilgili haber yapmıyorum”

Şu anda Beşiktaş ile ilgili yazdım. Ondan önce Galatasaray ile ilgili bazı belgeleri yayınladım. Popescu olayını yazdım. Türkiye’de yaprak kımıldamadı. Romanya’da olanları herkes biliyor. Hemen hemen tüm kulüplerle ilgili haberleri kaleme alıyorum. Sadece Beşiktaş değil. Buradan da sesleniyorum, elinde belge olan varsa ben yazmaya hazırım. Temiz futbol için elimden geleni yapmaya hazırım.

Deneyimli gazeteci Atilla Türker, söz konusu transfer haberiyle ilgili belgeleri gazetesinde paylaşmıştı. İşte o belgeler:

Türker, söz konusu belgelerde Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın imzasının bulunduğuna dikkat çekmişti.

Atilla Türker kimdir?
Atilla Türker kimdir?

Atilla Türker 1961 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Kurtuluş ilkokulu, ortaokulu ve lisesinin ardından Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümünü bitirdi. Gençlerbirliği minik, genç ve profesyonel takımlarında forma giydi. 2 kez A genç milli oldu. Gazeteciliğe 1983 yılında Bulvar-Tercüman’da başladı. Ardından Milliyet, Star ve Hürriyet gazetesinde çalıştı. 6 yıldır Habertürk gazetesinde muhabir-yazar olarak görev yapıyor. Meslek yaşamının ilk 27 yılı Ankara’da geçti. 7 yıldır da İstanbul’da ikamet ediyor. “Ah şu Futbolcular” adlı bir kitabı yayımlandı. Tamamına yakını Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden olmak üzere 50’yi aşkın ödül kazandı. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından geçen yıl Sportif Tanıtım Dalında Fair Play Şeref Diploması ödülüne layık görüldü. Halen Habertürk gazetesinin yanı sıra TRT’de yorumculuk yapıyor.

TSA’nın “Türkiye’nin Spor Yazarı” Ödülü 1998 tarihinde ihdas edilmiş ve bugüne kadar verilen  ödülleri (1998’de Ömer Üründül, 1999’da Zeki Çol, 2000’de İhsan Topaloğlu, 2001’de Levent Yücelman, 2002’de Faik Çetiner, 2003’te Ercan Güven, 2004’te Mert Aydın, 2005’te Avni Başoğlu, 2006’da Murat Ağca, 2007’de Celal Demirbilek, 2008’de Cemal Ersen, 2009’da Bahri Havadır, 2010’da Ali Erdoğan, 2011’de Hamit Turhan, 2012’de Hasan Sarıçiçek, 2013’de Gürcan Bilgiç, 2014’de Mehmet Demirkol, 2015’de  Emre Tilev) kazanmışlardı.

Son günlerde en çok konuşulan haberlerden biri olan Mertcan Çam'ın Beşiktaş'a transferi basında da büyük yankı bulmuştu.


ATİLLA TÜRKER'İN MERTCAN ÇAM TRANSFERİYLE İLGİLİ HABER - KÖŞE YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...


BEŞİKTAŞ BAŞKANI FİKRET ORMAN'IN BASIN TOPLANTISINDAKİ AÇIKLAMALARI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...

YASAL UYARI : BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ...

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.