Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Avcı'nın gözdesi, Sergen Yalçın'dan şans bekliyor!

Gelecek sezon altyapıdan bazı oyuncuları kadroya almayı düşünen Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, alternatifler üzerinde çalışıyor. Genç defans oyuncusu Erdoğan Kaya da Yalçın'dan şans bekliyor. Peki, Erdoğan Kaya kendisini nasıl geliştirmeye çalışıyor? Ajansspor, genç futbolcuyu mercek altına aldı.

Pazar 5 Temmuz 2020 16:59
Son Güncelleme: Pazar 5 Temmuz 2020 17:06

EMRAH KARALİNÇ - AJANSSPOR

Beşiktaş’ta gelecek sezon altyapıdaki koordinasyon, Mehmet Ekşi ve Sergen Yalçın ile birlikte sağlanacak. Altyapıdan A takıma çıkabilmek isteyen genç futbolcular da kadroya girebilmek adına umut taşıyor. O isimlerden biri de defans bölgesinde oynayan Erdoğan Kaya. Erdoğan Kaya ile ilgili bazı detayları sizler için mercek altına aldık...

Altyapıdaki oyuncular Sergen Yalçın’dan şans bekliyor

Beşiktaş’a sadece 3 bin TL karşılığında transfer edilen Erdoğan Kaya, gelişimini üst noktaya çıkarabilmek için uğraş veriyor. 2001 doğumlu ve 1.87 boyundaki futbolcu, altyapıda kardeşi gibi sevdiği Kerem Kalafat gibi Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’dan şans bekliyor.

Erdoğan Kaya, stoper dışındaki mevkilerde de oynayabiliyor

U-19 Takımı’nda gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çeken Erdoğan Kaya, 2019 yılında Beşiktaş’ın kupada Erzincanspor ile oynadığı maçta zihinlere kazınmıştı. İlk resmi maçında gol de atan genç oyuncu, sadece stoper pozisyonunda da oynamıyor.

A Takım adına öne çıkaran bazı faktörler…
A Takım adına öne çıkaran bazı faktörler…

Sağ ayağını iyi kullanan Erdoğan Kaya, ihtiyaç halinde sağ bek pozisyonunda da görev alabiliyor. Ayrıca, ön libero mevkisinde de oynayabilme yeteneğine sahip. Bu özellikleri de gelecek sezon adına A takım şansı için onu öne çıkaran etkenlerden biri.

Yaşantısına nasıl dikkat ediyor?

Erdoğan Kaya, bir futbolcunun en büyük dopinginin uyku düzeni olduğuna inananlardan. Bu açıdan futbolcu yüksek derecede hassasiyete sahip. Ayrıca Erdoğan, beslenme düzenine de çok dikkat ediyor.

Pozisyon bilgisinin önemi

Stoper pozisyonunda oynaması sebebiyle futbolcu, başka stoperleri de bol bol izliyor ve pozitif yönleri kendisine katabilmek için uğraşıyor. Fakat; futbolcunun hava topları konusunda kendisini biraz daha geliştirmesi gerektiğinin altyapı hocaları tarafından kendisine iletildiği öğrenildi. Sol ayağını geliştirmek için de futbolcu gayret gösteriyor.

“Elime geçecek şansı en iyi şekilde değerlendireceğim”
“Elime geçecek şansı en iyi şekilde değerlendireceğim”

Gelecek sezon yüksek maliyetli futbolculardan arındırılmış bir Beşiktaş’ta şans bulabilmek altyapı oyuncuları tarafından çok önemseniyor. Erdoğan Kaya, ”Elime geçen şansı en iyi şekilde kullanacağım” görüşünü savunuyor.

Bu sezon kaç maçta görev aldı?

Erdoğan Kaya bu sezon A Takım, U-19, Ziraat Türkiye Kupası ve Avrupa Ligi baz alındığında toplam 17 maçta 1462 dakika süre aldı ve 4 gole imza attı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.