Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Azerbaycan - Ermenistan savaşı bitti mi?

Son dakika haberleri... Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan önemli bir açıklama geldi. Azerbaycan-Ermenistan savaşında son durum ne? Azerbaycan - Ermenistan savaşı bitti mi? İşte Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın açıklamaları...

Salı 10 Kasım 2020 01:10
Güncelleme: Salı 10 Kasım 2020 01:10

Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan son dakika açıklaması geldi.

"Zor bir karar verdim"

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, "Değerli yurttaşlar, kız kardeşler ve kardeşler. Benim ve hepimiz için çok zor bir karar verdim. Karabağ'daki savaşı bitirmek için Putin ve Aliyev ile beraber bir açıklama imzaladık." ifadelerini kullandı.

"Acı verici"

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, yaptığı açıklamada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile ateşkes için ortak bir bildiri imzalandığını ifade etti.

Paşinyan, bunun kendisi ve Ermenistan halkı için 'son derece acı verici' olduğunu ancak söz konusu kararın verilmesi gerektiğini belirtti.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda "Rusya ve Azerbaycan devlet başkanlarıyla Karabağ'daki savaşın 13.00 itibariyle sona ermesine ilişkin bir bildiri imzaladım. Yayınlanmış olan açıklama metni hem ben hem de Ermenistan halkı için inanılmaz derecede acı verici" ifadelerini kullandı.

Paşinyan'a göre karar, bölgedeki 'askeri durumun derinlemesine incelenmesi' neticesinde alındı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.