Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Aziz Yıldırım'a 1200 oyluk şok!

Cumartesi 10 Mart 2018 10:40
Son Güncelleme: Cumartesi 10 Mart 2018 10:40

Fenerbahçe’de taraftar 2-3 Haziran’da yapılacak seçimi bekliyor…

Kongre üyeleri ise bu durumu pek umursamıyor. Hali hazırda 50 TL olan aidatını ödemeyen 17 bin Fenerbahçe kongre üyesinin seçimde oy kullanması risk altında. İlk seçim tarihi 25-26 Mayıs olduğu için aidatların 25 Mart'a kadar ödenmesi gerekiyor.

Kongre üyeleri yönetimin aldığı karar ile aidat sorgulamasını internet üzerinden yapamıyorlar. Sorgulama kapalı olduğu için üyeler aidatlarını kulübün banka hesaplarına yatırabilirler.

KÜREK ŞUBESİ 1200 OYUYLA ALİ KOÇ’UN SAFINA GEÇTİ
KÜREK ŞUBESİ 1200 OYUYLA ALİ KOÇ’UN SAFINA GEÇTİ

Ali Koç’un seçim çalışmaları ise tam gaz devam ediyor… genel kurulda en fazla oy hakkına sahip olan şubelerden birisi olan “kürek şubesi” Koç’un yanında yer alma kararı verdi. 

Kürek şubesi son seçimde bin 200 oyuyla Aziz Yıldırım’ı desteklediğini açıklamıştı. Oldukça yüksek bir oy oranı olan kürek şubesi son dönemde seçimleri belirleyen grup olarak biliniyor.

Geçtiğimiz gün Ali Koç'a bir ziyaret gerçekleştiren kürek şubesinin yetkilileri kürek sporu ve şube ile ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını açıklamıştı. 

Ancak ziyarette ana gündem maddesinin seçim olduğu ve şubenin Ali Koç'u destekleyeceğini ilettiği iddia edildi. 

ALİ KOÇ’UN SÜRPRİZİ SİNA AFRA İDDİASI
ALİ KOÇ’UN SÜRPRİZİ SİNA AFRA İDDİASI

Ali Koç her fırsatta yönetim kurulunu seçimden çok kısa süre önce açıklayacağını söylüyor… fakat son dönemde Koç’un listesi üzerine pek çok isim geçiyor. Bu isimlere şimdi de Sina Afra ismi eklendi. Almanya doğumlu internet girişimcisi olarak tanınan Afra’nın, Koç’un listesinde yer alacağı ile ilgili iddialar camia içindeki güçlü isimler tarafından seslendiriliyor. (Fotospor)

Öte yandan seçim öncesi Fenerbahçeli taraftarlar arasında Ali Koç çılgınlığı sürüyor. 

Sarı lacivertli taraftarlar "AliKoçHerYerde" hashtagiyle hem sosyal medyada hem de sokaklarda Ali Koç'a destek mesajları paylaşıyor. 

HTSPOR yazarı Meriç Müldür, Fenerbahçe'de gerçekleşecek başkanlık seçimiyle ilgili flaş değerlendirmelerde bulunmuştu. 

"Fenerbahçe’de seçim atmosferine ilk kez bu kadar erken girildi. Ali Koç, seçim tarihinden yaklaşık 1.5 yıl önce adaylığını açıklayan belki de tarihteki ilk isim. Çetin bir yarış olacak. Aziz Yıldırım futbol takımının seçim atmosferinden etkilenmemesi adına konuşmamayı tercih ediyor. Bir süre daha sessizliğini koruyacaktır da elbette konuşacağı gün de gelecek.

Ali Koç ise üyelerle buluştuğu toplantılardaki mesajları ile yetiniyor şimdilik. Dikkat çekici olan nokta; konuşmalarındaki dozajı giderek arttırması.

Suların erken ısınması takımı ne derece etkileyecek onu da zamanla göreceğiz. Ancak tribünlerde bölünmelerin olduğu, seçimin sahaya yansımaya başladığı da bir gerçek. Elbette bu durumdan rahatsız olan geniş bir kesim var Fenerbahçe’de. Ve böylesine iki güçlü ismin rakip olması Fenerbahçe’yi sevenleri tedirgin ediyor. 

Herkesin ortak düşüncesi Aziz Yıldırım-Ali Koç ikilisinin bir arada bulunmasının kulübün gücüne güç katacağı, rakip olmalarının ise Fenerbahçe’nin gücünü kıracağı yönünde. Kaldı ki kongre ortamları tehlikelidir, pusludur. Cambazlar ortalığı karıştırır. İki taraf arasında laf getirip götürenler, Yıldırım ve Koç gibi iki iyi dostu bile birbirine kırdırabilir. Örnekleri de şu sıralar görülüyor zaten... 

Bugünlerde kiminle konuşsam hepsinden işittiğim aynı. Nihat Özdemir, Abdullah Kiğılı, Ömer Temelli gibi camianın önde gelenleri de dahil... “Kim kazanırsa kazansın Fenerbahçe kaybedecek.” Gerekçesini de şöyle açıklıyorlar.. “Aziz Yıldırım bu kulübün gelmiş geçmiş en büyük başkanı. Kim gelse onun yerini tutamaz. Çünkü kimse kendini Aziz Yıldırım gibi kulübüne adamaz. Ali Koç kazanırsa Yıldırım gibi bir değeri kaybetmiş oluruz. Aziz Yıldırım kazanırsa da kulübün geleceği Ali Koç’u kaybederiz. Yani kim kazansa Fenerbahçe kaybedecek.”

Hayallerini süsleyen de Aziz Yıldırım başkanlığında Ali Koç başkanvekilliğinde yeni bir dönem.

Bu dönem bitiminde de başkanlığın Ali Koç’a devredilmesi. Katıldığım noktalar da var katılmadığım da. Fenerbahçe, Ali Koç’u asla kaybetmez örneğin. Bu bir yarış. Ali Koç seçimi kaybetse Fenerbahçe’den mi kopacak? Fenerbahçe sevdasından mı vazgeçecek? Ya da Aziz Yıldırım! Bu fikirleri duyunca bir de aklıma Aziz Yıldırım’ın arşivlerde de duran konuşması geldi. 20 yıl önce bir oy farkla başkan seçildiği kongre öncesi konuşması.. “Ben kazanırsam Aziz Yıldırım kaybeder ama Fenerbahçe kazanır” demişti. Öyle de oldu. 

Kulübü nereden alıp nerelere getirdiği ortada. Milyonlarca dolarını kulübe hibe ettiği de, yeri geldiğinde futbolcu transferi için mal varlığını sattığı da, hapis yattığı da... Çok insan çok şey kazandı Fenerbahçe’den. Peki kim ne kaybetti Fenerbahçe için? Aziz Yıldırım özgürlüğünü kaybetti mesela. 20 yıl önce dediği gibi. Kaybeden Aziz Yıldırım oldu. 

Ali Koç’un listesi şekillenmeye başladı. Oluşturacağı yönetim kurulu hakkında bazı haberler çıktı. Bana ulaşan bilgiler doğrultusunda ise listesinde şimdilik şu isimler var.. Erol Bilecik (TÜSİAD Başkanı), Sina Arfa (1907 Fenerbahçe e-Spor kurucusu), Gökhan Akça (Koç Grubu’ndan), Simla Türker Bayazıt (Türker Proje ve Yatırım), Fethi Pekin (Hukukçu), Burhan Karaçam (Yapı Kredi Bankası eski Genel Müdürü), Semih Özsoy (Eski yönetici), Turhan Şahin (Eski yönetici).

Bu seçim yarışında listeler elbette önemli. Aziz Yıldırım’ın listesi daha da önemli. Ama başkan son gün son saate kadar o listeyi açıklamaz. 

Ali Koç cephesinden bir haber daha vereyim. İddialara göre Koç takımın başına İngiliz teknik direktör getirmek istiyor. Anlaşmanın sağlandığı bile söyleniyor. Sportif direktörlük için de İspanyol bir futbolcu ile görüşülmüş. Bunlar şimdilik iddia boyutunda. Yakında netleşir.

Ali bey başkan seçilirse, Fenerbahçe de şampiyon olursa Aykut Kocaman için fikri değişir mi, bilinmez. Ancak şurası da bir gerçek ki Fenerbahçe bu yöntemi denedi, tutmadı. 

Seçim öncesinde işi en zor olan isimlerden birisi de Ömer Temelli. Temelli, başkanı çok sever, zaten Aziz Yıldırım’ın yönetim kurulunda. Ali Koç’un da yakın dostu. En son sömestr tatilinde aileleriyle birlikte Alpler’in ünlü kayak merkezi Courchevel’de birlikteydiler. Hatta Ali Bey oradan özel uçağıyla Divan Kurulu’na gelip konuşma yaptı, çıkışta da Courchevel’e geri döndü. Ali Koç da Temelli’yi listesine almaya niyetli. Ama bildiğim kadarıyla Ömer bey uzak kalmak istiyor ve iki listede de yer almayı düşünmüyor. 

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, seçim döneminde elini güçlendirmek için sportif başarının çok önemli olduğuna inanıyor.

Yıldırım duruma el koydu
Yıldırım duruma el koydu

Süper Lig’de üst üste gelen 2 yenilgiyle şampiyonluk yarışında ağır darbe alan ve moral olarak da dibi gören Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım duruma el koydu.

Kulüp binasında toplantı
Kulüp binasında toplantı

Yıldırım, teknik patron Aykut Kocaman ve 4 futbolcuyla kulüp binasında toplantı yaptı. Bu futbolcuların Volkan Demirel, Mehmet Topal, Alper Potuk ve Valbuena olduğu bildirildi.

"Savaşan bir takım istiyorum"
"Savaşan bir takım istiyorum"

Sahada gerçek Fenerbahçe'yi görmek istediğini söyleyen Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"Fenerbahçe gibi oynayın. Kapasitemiz çok daha yüksek. Kaybederken bile savaşmalıyız. Savaşan bir takım istiyorum."

"Kimse umutsuzluğa düşmemeli"
"Kimse umutsuzluğa düşmemeli"

"2 maç kaybettik diye kimse umutsuzluğa düşmemeli. Sonuna kadar şampiyonluğu kovalamalıyız. Geri çekilen bir takım istemiyorum. Herkes kazandığı paranın hakkını sahadaki performansıyla ödemeli. Malatya maçıyla birlikte seri istiyorum."

Süper Lig’de son oynadığı 2 maçı da yitiren Fenerbahçe haftaya 44 puanla girdi. Sarı-lacivertliler, herhangi bir kayıp yaşamak istemiyor.

Son dönemlerde basının karşısına çıkmıyor
Son dönemlerde basının karşısına çıkmıyor

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş, Galatasaray ve diğer kulüp başkanlarının aksine çok fazla basın mensuplarıyla bir araya gelmiyor. 

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın Zona hastalığına yakalandığı öğrenildi.

Yoğun tedavi
Yoğun tedavi

Habertürk'ün haberine göre, Yıldırım’ın son dönemde kamera karşısına çıkmama sebebinin bu hastalık olduğu ve evinde yoğun ilaç tedavisiyle iyileşmeye çalıştığı ifade edildi.

Sebebi stres
Sebebi stres

Aşırı stres nedeniyle ortaya çıkan Zona, suçiçeği hastalığına neden olan virüsün meydana getirdiği bir sinir iltihabı olarak biliniyor.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.