Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Ba ve Coltescu telefonda görüştü

UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki temsilcimiz Medipol Başakşehir, gruptaki son maçına PSG karşısında çıkmıştı. Medipol Başakşehir'de yardımcı antrenör Pierre Webo'ya, mücadelenin dördüncü hakemi tarafından ırkçılık yapılmıştı. Dördüncü hakem Sebastian Coltescu'ya ilk tepkiyi Demba Ba göstermişti. Uzun yıllar Romanya'da forma giyen Senegalli eski futbolcu N'Doye, ikiliyi telefonda görüştürdüğünü söyledi. İşte detaylar...

Pazartesi 14 Aralık 2020 23:50
Güncelleme: Pazartesi 14 Aralık 2020 23:50

UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki temsilcimiz Medipol Başakşehir, geçtiğimiz salı günü gruptaki son maçında PSG'ye rakip olmuştu.

PSG - Başakşehir maçında, dördüncü hakem Sebastian Coltescu, Pierre Webo'ya ırkçı söylemde bulunmuş ve karşılaşma yarıda kalmıştı.

İlk tepki Ba'dan

Temsilcimizin forveti Demba Ba da, Sebastian Coltescu'ya tepki gösteren ilk oyuncu oldu. (DEMBA BA OLAYLI GECEYİ ANLATTI)

Ba, Sebastian Coltescu'ya "Buradaki diğer kişilerle konuşurken 'beyaz adam' demiyorsun ama neden bize neden 'siyah adam' diyorsun" demişti.

İkili telefonda görüştü

Senegalli eski futbolcu Ousmane N'Doye, PSG - Başakşehir maçının dördüncü hakemi Sebastian Coltescu ile Demba Ba'yı görüştürdüğünü söyledi.

Romanya basınına konuşan N'Doye, "Demba Ba, Coltescu'yu ırkçılıkla suçlamadı. Sadece siyah kelimesinin bir stadyumda kullanılmaması gerektiğini söyledi. Onları görüştürdüm ve çok iyi anlaştılar. Benimle de konuştular ve ikisi de mutlu.

Aslında ortada büyük bir sorun yoktu. Behn Romanya'da ırkçılık görmedim" şeklinde konuştu.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.