Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Balıkesirspor'da altyapıdan A takıma yükseldi

Son dakika haberleri... Balıkesirspor futbolcusu Bedirhan Kolkoparan takımıyla profesyonel sözleşme imzaladı. İşte detaylar...

Cuma 18 Eylül 2020 00:08
Güncelleme: Cuma 18 Eylül 2020 00:08

Balıkesirspor, altyapısından yetiştirdiği 2003 doğumlu futbolcusu Bedirhan Kolkoparan’la Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nde profesyonel sözleşme imzaladı.

Türk futbolunda en iyi altyapılardan birine sahip olma adına önemli çalışmalara imza atan ve tesisleşme anlamında da Türkiye'nin örnek kulüplerinden biri olan Balıkesirspor, altyapısından yetiştirdiği futbolcusu ve aslen Çanakkale-Lapsekili olan Bedirhan Kolkoparan’la profesyonel sözleşme imzaladı. Hikmet Paşa Spor Tesislerinde düzenlenen imza töreninde kulüp yöneticisi Cem Özışıklıoğlu ve genç futbolcunun ailesi kulüp tesislerinde hazır bulundu.

"Önemli günlerden biri"

Balıkesirspor yöneticisi Cem Özışıklıoğlu, "Bugün bizim için ve kulübümüz için önemli günlerden biri. Büyük bir sabırla beklediğimiz, meyvelerini ısrarla toplamak istediğimiz altyapımızın bugün Bedirhan kardeşimizin sözleşmesini yapıyoruz. Bütün emeğimiz, çabamız altyapıdan A takıma Bedirhan gibi kardeşlerimizi çıkararak hem kendilerine, hem ailelerine, hem kulübümüze, hem Balıkesir’imize hemde Türk futboluna değer katmasını istiyoruz. Bizim orta ve uzun vadedeki bütün hedefimiz bu. Hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Bedirhan Kolkoparan ise, "Gurur verici bir gün. 4 senedir içinde bulunduğum Balıkesirspor’da hayallerimin ilk adımlarını atıyorum. Çok mutluyum. Bu formayı başarıyla taşıyacağıma inanıyor ve üzerimde emeği olan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bedirhan Kolkoparan Çanakkale futbolunda Ufukcan Engin’den sonra en genç ve Lapseki’nin de ilk TFF 1.Lig futbolcusu olarak tarihe geçti.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.