Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Bekir Coşkun hayatını kaybetti

Sosyal medyada gündeme gelen Bekir Coşkun hakkında araştırmalar sürüyor. Bekir Coşkun öldü mü, kaç yaşında ve nereli gibi araştırmalar sürerken ayrıca Bekir Coşkun kimdir ve ne iş yapar gibi araştırmalar da sürüyor. Peki Bekir Coşkun neden öldü, ne zaman öldü ve hastalığı nedir gibi araştırmalar yapıyor... İşte tüm detaylar...

Pazar 18 Ekim 2020 22:08
Son Güncelleme: Pazar 18 Ekim 2020 22:09

Sosyal medyada gündeme gelen Bekir Coşkun hakkında araştırmalar sürüyor. Bekir Coşkun öldü mü, kaç yaşında ve nereli gibi araştırmalar sürerken ayrıca Bekir Coşkun kimdir ve ne iş yapar gibi araştırmalar da sürüyor. İşte tüm detaylar...

Sözcü gazetesi yazarlarından Bekir Coşkun, yaşamını yitirdi. 75 yaşındaki gazeteci Bekir Coşkun, akciğer kanserine yenik düştü.

Sözcü gazetesi, "Türk basının usta ismi, gazetemizin yazarı Bekir Coşkun hayata gözlerini yumdu," diyerek haberi duyurdu.

BEKİR COŞKUN KİMDİR?

1945 yılında Şanlıurfa'da, memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa'da tamamladı. Ankara’da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun olduktan sonra 1974’te foto muhabiri olarak işe başladı. Daha sonra polis muhabirliği, parlamento muhabirliği yaptı. 1978’de Günaydın gazetesine geçti. Köşesinin adı Dokuzuncu Köy’dü. 1987’de Sabah gazetesinde Onuncu Köy başlıklı köşesini yazmaya başladı. 1993'te Hürriyet gazetesinde geçti. Şu ana kadar yayımlanmış 4 adet kitabı bulunmaktadır: "Dövlet", "Avukatımı İstiyorum", "Pako'ya Mektuplar" ve "Ben Pako". Köpeği Pako’nun adıyla kaleme aldığı yazılar yayımlanmıştır. TRT'de yayınlanan "Pako’ya Mektuplar" adlı dizi başta BBC olmak üzere altı AB ülkesi televizyonu tarafından satın alınmıştır.

Hayvansever kişiliğiyle de bilinen yazar; keman çalabilmektedir, bir doğa ve deniz tutkunudur. Yaz ayları Ayvalık'ın Cunda Adası'nda ikâmet etmektedir. Bekir Coşkun, 9 Eylül 2009 tarihinde Hürriyet gazetesinden ayrılmıştır. Bekir Coşkun, 25 Eylül 2009 tarihinde Habertürk gazetesinde köşe yazarlığına başlamıştır. Bekir Coşkun, 3 Kasım 2010 tarihinde Cumhuriyet gazetesinde Onuncu Köy köşesinde yazmaktaydı. Bu gazetede yazmaya devam etmekteyken ayrılmış olup 14 Mart 2013 tarihinde Sözcü gazetesi kadrosuna katılmıştır.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.