Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Hikmet Karaman: "Belki de tüm futbolcularda virüs var"

Btc Türk Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, spor dünyasında birçok kişinin test yaptırmadığını belirterek, virüsün herkeste olabileceğini söyledi.

Salı 24 Mart 2020 12:07
Son Güncelleme: Salı 24 Mart 2020 12:07

Btc Türk Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Habertürk'e telefonla bağlanarak koronavirüsün futbol dünyasına olan etkilerini anlattı. Karaman, spor dünyasında birçok kişinin test yaptırmadığını belirterek, virüsün herkeste olabileceğini söyledi.

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ve Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, test sonuçlarının pozitif çıkmasını değerlendiren Karaman, "Zaman zaman sporcular teknik adamlar yöneticiler yalnız kalabiliyorlar ama mücadeleden vazgeçiyorlar. Mücadeleye devam etmeliyiz, pes etmemeliler" dedi.

"Belirti göstermeyenler var"

Bazı Koronavirüs taşıyıcılarının belirti göstermediğine dikkat çeken Karaman, "Birçok sporcunun bünyesi güçlü olduğu için belirti göstermeyebilir ama taşıyıcı olabilir. En büyük risk burada. Maç yapmaktan kimse kaçmaz. Seyircisiz maçlara çıkmak doğru bir hareketmiş. Keşke 1 hafta sonra da liglerin ertelenmesi olsaymış. Belki şu anda tüm liglerdeki futbolcular arasında var. Kimler test yaptırdı? Sergen Hoca test yaptıracağız diyor. Malatyaspor'da kimse test yaptırmadı. Herkes kendi olanaklarıyla baş başa. Antrenmana başlayacak takımlar var. Bütün spor camiasındaki kişilerin antrenmanlara başlamadan önce test yaptırması lazım. Buna göre hareket etmeliyiz. Antrenmanlara başlayacaklar test yaptırdı mı? Çok riskli bir durum. Personel sabah geliyor akşam eve gidiyor, dışarıda ne yapıyor bilmiyoruz ki" diye belirtti.

"Spor adamları bir araya gelmiyor"

Spor adamlarının bu konuyla ilgili olarak bir araya gelmediklerinden şikayet eden Karaman, "Hiçbir spor adamı bir araya gelmiyor. Herkes kendi kafasına göre görüş bildiriyor. Bazıları da hiç görüş bildirmiyor. Bu maçlar oynanır. Nisan sonunu görmek lazım. Virüs pik mi yapıyor, dülşüyor mu? 8 hafta kaldı zaten, 8 maçı 2.5 haftada bitirebilirsin. Takım sıfırlandı diyenler var. TFF şu gün ligler başlıyor derse 5 haftada hazırlanırız. Bu telaş niye? Önce insan sağlığı gelir. Öncelik kazanmak olsaydı, Kayseri'ye Bifouma'yı getirir, kazanırdık. Getirmedik, maçı kaybettik. Amaç maç kazanmak mı, yoksa insan sağlığı mı?
Futbolun içerisinde deneyime sahip belli bir kolupa sahip birisi bizim göremediğimiz bir şeyi de ima edebilir.

Mancini, Löw bir şey söylemiş, Şenol hoca da belki konuşacaktır. Dün başka konuşanlar, bugün çark ediyor. Hiçbirimiz evden çıkmıyor. Belki bizde de var ama belirtisi yok" diye ifade etti.

AJANSSPOR

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.