Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Berna Tut, gözünü altın madalyaya dikti!

Pazartesi 14 Mayıs 2018 10:58
Güncelleme: Pazartesi 14 Mayıs 2018 10:58

Ordulu milli sporcu Berna Tut, Rusya'nın başkenti Moskova'da 16-20 Mayıs'ta yapılacak 17. Avrupa Wushu Şampiyonası'nda altın madalya hedefliyor. Berna Tut, şampiyonaya iyi hazırlandığını ifade etti.

Berna Tut: Hedefim altın madalya

Daha önce çeşitli turnuvalarda dereceleri bulunan Ordu Sanda Spor Kulübü sporcusu Berna, büyükler kategorisinde ilk defa katılacağı Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlıklarını tamamladı.

Türkiye'yi 56 kiloda temsil edecek Berna Tut yaptığı açıklamada, Avrupa Wushu Şampiyonası'na gittiği için çok mutlu olduğunu belirterek, "Şampiyonaya çok iyi hazırlandım. Hedefim altın madalya ile dönmek. Bunun için de elimden geleni yapacağım." dedi.

Berna, daha önce Türkiye'deki başarılarının yanı sıra gençler kategorisinde Avrupa'da dereceleri bulunduğunu aktararak, "Büyük bayanlarda ise ilk defa Avrupa Şampiyonası'nda ülkemi temsil edeceğim. Bu, benim için oldukça gurur verici." ifadesini kullandı.

Berna’dan antrenörlerine teşekkür

Kendisini şampiyonaya hazırlayan antrenörleri Savaş Çakmak ve Veda Tut ile kulüp başkanı Engin Dönmez'e teşekkür eden genç sporcu, "Aynı zamanda milli takım hocalarıma da çok teşekkür ediyorum. Onların sayesinde buralardayım." diye konuştu.

Savaş Çakmak: Berna, inşallah başaracak

Antrenör Savaş Çakmak ise sporcularına güvendiklerini vurgulayarak, "Berna kızımız çok iyi bir hazırlık sürecinden geçti. İnşallah başaracak." değerlendirmesinde bulundu.

Veda Tut da Berna'nın çok azimli olduğuna işaret ederek, sporcularına şampiyonada güvendiklerini kaydetti.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.