Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Beşiktaş cephesinden TFF'ye sert tepki!

Perşembe 12 Mart 2020 16:41
Güncelleme: Perşembe 12 Mart 2020 16:41

TFF'nin aldığı önlemler yeterli mi? Galatasaray - Beşiktaş maçı ertelenmeli mi? Spor karşılaşmalarında son durum ne?

Radyospor'da Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Beşiktaş'ın Eski Yöneticisi Hasan Bozkurter'in açıklamaları şu şekilde:

Bu önlemler vaka sayısı artınca mı alınacak?

"Olaya şöyle bakmak lazım. Bir yandan toplu taşıma kullanılmasın deniyor. Festivaller, tiyatrolar ve basketbol maçları erteleniyor. Her taraf 1 ay erteleniyor. Ulaşım araçlarının içleri dezenfekte ediliyor. Sayın Bakan uluslararası organizasyonları erteliyor ancak maçları seyircisiz oynatmıyor. Kötü bir durum olursa bunun vebalini kim ödeyecek? İnsan sağlığından önemli ne var? Ben bu durumda nasıl seyircili maç oynanacak anlamıyorum. Avrupa'nın sağlık bakanları bu işi bilmiyor mu? Ronaldo bile İtalya'ya dönmüyor. Dünya olağanüstü bir durumdan geçiyor. Biz neden bu mücadeleyi yapıyoruz? Spor Bakanımız gençlik festivallerini erteliyor ve maçları seyircili oynatıyorlar. Maçların neden seyircili oynandığını açıklıyamıyorlar. Bu maçlar ertelenebilir. Geçen hafta Efes maçında İsrail devletine bir isyan oldu. Okulların bile tatil edilme durumu var. Hem insanlara kitlelerin içinde bulunmayalım diyoruz hem de insanları kitlelerin içine davet ediyoruz. Bu durumu Spor Bakanı gözden geçirmeli. "1 vaka olunca okullar kapatılır mı?" diyorlar. Bunun kriteri nedir? Yüz binler olunca mı bu önlemleri alacağız?"

İşler kötüye giderse bu insanlar hesap verir!

"İnşallah bu kötü dönemi devletimizin aldığı kararlarla atlatırız. Bu sonuçta can. Onun için bu durum gözden geçirilmeli. Bugün bizim büyük kentlerimizde su sorunu var ve herkse ellerinizi uzun uzun yıkayın diyor. İstanbul'da 20 milyon kişi var. Bu bilgi kirliliği de ortadan kalkmalı." Futbol Federasyonu neyin önlemini almış? Bir söylesinler de bilelim. Oraya giderken toplu taşıma araçları kullanılacak. Yuvarlak laflarla önlem alınmaz. Bu işler büyürse bu insanlar hesap vermek zorunda kalır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Kötü günlerden geçiyoruz. Daha kötü günler yaşayacağımıza bu maçları erteleyelim."

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.