Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Beşiktaş divanında müthiş iddia!

TFF, Beşiktaş'ın Göztepe maçıyla ilgili yaptığı başvuruyu reddetmişti. Divan Kurulu üyelerinden Ali Rıza Dizdar bu konuyla ilgili çok konuşulacak bir açıklama yaptı.

Cumartesi 15 Şubat 2020 17:20
Son Güncelleme: Cumartesi 15 Şubat 2020 14:42

Beşiktaş Divan Kurulu'na müthiş bir iddia ortaya atıldı.

Kulübün önde gelen divan kurulu üyelerinden, kulüp kongreleri ve seçim divanlarını da yöneten avukat Ali Rıza Dizdar, bugün divanda yaptığı konuşmada, çok çarpıcı bir iddiada bulundu.

Dizdar, "Devletin en çok baskı yaptığı kulüplerden birisi biziz. Göztepe maçını ben hukukçu sıfatının dışında spor hukuku uzmanı olarak izledim. Bütün UEFA, FIFA ve kuralları teker teker inceleriz. Hakem düdüğü, top havadayken çaldı. Neden çaldı? Çünkü bir kural var. Eğer bir tehlikeli harekette bir sporcu yaralanmış ise hakem oyunu hemen durdurur. Gole giden adamı bile durdurur. Çünkü sporcu sağlığı her şeyin üzerindedir. Hakem havadayken çaldı. Top, Atiba ile Göztepelilerin arasında geldiğinde çalmadı. Top oraya da gitmeyebilirdi. Burada olan olay şu; maç olduğu yerden tekrarlanma kararı alınmıştı. Açık açık söylüyorum, bildiğim için söylüyorum. İsim de açıklayabilirim. Maç olduğu yerden devam edecekti ama siyasi erk, yani damat (Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak) bunu engelledi. Ve damat, Sörloth'un cezasını da utanmadan 1 maça düşürttürdü. Yani bunun anlamı, Sörloth Beşiktaş maçına çıksın diye yapılıyor. Bunlar artık görülüyor" iddiasında bulundu.

 

 

Türkiye Futbol Federasyonu, perşembe günü verdiği kararda Beşiktaş'ın kural hatası nedeniyle 2-1 kaybedilen Göztepe maçının tekrar edilmesi talebini reddetmişti. Aynı şekilde Konyaspor ve Gençlerbirliği'nin de başvuruları kabul görmemişti. 

PFDK'dan 2 maçlık bir ceza alan Sörloth'un ise cezası Tahkim Kurulu'nda 1 maça indirilmişti. 

Ali Rıza Dizdar kimdir?

1946 yılında İstanbul’da doğan Ali Rıza Dizdar, İstanbul Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi mezunudur.

Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi’nin kurucu başkanı olan Dizdar 3 dönem başkanlık yapmıştır.

Aynı zamanda Beşiktaş Divan Kurulu üyesi olan deneyimli isim kulübün seçimli kongrelerini ve divanlarını da yönetmiştir.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.