Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Beşiktaş'a transferde Brahimi müjdesi!

Salı 27 Kasım 2018 10:40
Son Güncelleme: Salı 27 Kasım 2018 13:40

Beşiktaş ile ilgili flaş bir transfer iddiası ortaya ayıldı. Portekiz ve Cezayir basını, Yacine Brahimi’nin önü- müzdeki sezon Beşiktaş formasını giymeye çok yakın olduğunu öne sürdü.

Brahimi sözleşme yenilemedi

İki ülkenin gazetelerinde de bu yönde haberler yer alırken, Brahimi’nin Porto ile sezon sonunda bitecek olan mukavelesini bütün baskılara rağmen yenilemediği hatırlatıldı.

Brahimi'nin tercihi Beşiktaş
Brahimi'nin tercihi Beşiktaş

2014 yılından beri Porto’nun başarılarında önemli bir pay sahibi olan Cezayirli oyuncunun, daha iyi bir kazanç sözü aldığı için Beşiktaş’a gitmeye sıcak baktığı öne sürüldü. Beşiktaş’ın yanında Avrupa’dan başka kulüplerin de oyuncunun peşinde olduğu ancak Brahimi’nin, Kartal’ı tercih edeceği vurgulandı.

İngiliz ekibi West Ham da istiyor
İngiliz ekibi West Ham da istiyor

Avrupa’da futbol oynayan pek çok Cezayirli oyununun, son dönemde Türkiye’yi tercih ettiği belirtilen haberde Feghouli’nin, Galatasaray’da, İslam Slimani ve Benzia’nın da F.Bahçe’de görev aldığı belirtildi. Brahimi’nin de vergilerin kulüpler tarafından üstlenildiği Türkiye’ye giderek daha iyi bir kazanç sağlamayı umduğu vurgulandı.

Müslüman olması da etken

Beşiktaş’ın yanı sıra Premier Lig takımlarından West Ham’ın da Brahimi için devrede olduğu ancak oyuncunun Türkiye’yi tercih edeceği de öne sürüldü. Brahimi’nin Müslüman olmasının da tercihini etkileyeceği hatırlatıldı.

3 bölgede oynayabiliyor
3 bölgede oynayabiliyor

Brahimi de tıpkı Babel gibi kanatta, orta sahada ve gizli forvet olarak görev yapabilme özelliğine sahip bir oyuncu. Bu yüzden sezon sonunda Beşiktaş’tan ayrılması güçlü ihtimal olan Babel’in boşluğunu doldurabilecek bir isim.

Babel'i de joker gibi kullanmıştı
Babel'i de joker gibi kullanmıştı

Şenol Güneş, son iki sezonda Babel’i farklı mevkilerde bir joker gibi kullanmış ve daha iyi verim almıştı.

Boşluk Brahimi ile dolacak

Babel’in yerine Yacine Brahimi’nin gelmesi halinde, Beşiktaş 31 yaşına gelmiş Hollandalı’yı gönderip, onun yerine 28 yaşındaki diri bir oyuncuyla dolduracak. (Akşam)

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.