Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Bilal Eyüpoğlu: "Hedefimiz 2020"

Cuma 12 Nisan 2019 17:59
Son Güncelleme: Cuma 12 Nisan 2019 18:02

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüpoğlu, 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Pazar günü Yunanistan ile oynanacak maç öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Deplasmanda kazanmanın mutluluk verdiğini söyleyen Eyüpoğlu, hedeflerinin 2020’de yer almak olduğunu vurguladı.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Bilal Eyüpoğlu’nun açıklamaları şu şekilde;

“Yunanistan galibiyeti bizim için anlamlı oldu”

Deplasmandaki bir maçı kazanmak önemliydi. Bu maçın Yunanistan maçı olması ayrı bir mutluluk verdi. Makedonya’ya kaybetmiştik. Bu maçın önemi artmıştı. Galibiyet bizim için çok anlamlı oldu diyebilirim.

“Takımımız özverili oynuyor”

Bizim takımımız genç ve yeni oluşturulmuş bir takım. Maçtan önce de yaptığımız konuşmalarda kafa kafaya gittiği anlarda bile maçı bırakmamız gerektiğini konuşmuştuk. Oyuncularımız özverili oynadı ve karşılaşmayı kazandık.

“Eskişehir’de de kazanmak istiyoruz”

Pazar günkü maç bana göre deplasmandaki maçtan daha önemli. Deplasmanda kazandığımız maçın anlamlı olması için kazanmamız gerekiyor. Avrupa Şampiyonası’na katılmak istiyoruz. Grup biraz karışık ve hesaplar sıfırlanmış vaziyette. Kazanmamız bize artı puan kazandıracak.

“Hedefimiz 2020’de yer almak”

Tribün desteği çok önemli. Daha da güçlü oluyoruz. Yunanistan ve Makedonya maçları Eskişehir’de olacak. Maçı kazanmak istiyoruz. Her maçı ayrı ayrı düşünüyoruz. İnşallah seyircimizin desteğiyle galip geleceğiz. Hedefimiz 2020’de yer almak ve Türkiye’yi başarılı şekilde orada göstermek.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.