Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Hem sahada hem piyasada... Bitcoin'in yükselişi

Kripto para birimlerinin en yüksek hacimlisi olan Bitcoin'in yükselişi devam ediyor. Konuyla ilgili Bitay İş Geliştirme Direktörü Emine Deniz, Radyospor'da yayınlanan Sabah Sporu programında Radyospor Genel Müdürü Barış Ertül, Mert Elam ve Ali Erim'in konuğu oldu. İşte detaylar...

Salı 26 Ocak 2021 13:04
Güncelleme: Salı 26 Ocak 2021 13:16

Orhan GÜLEK - AJANSSPOR

Futbol kulüpleri, giderek yaygınlaşan kripto paraya kayıtsız kalmadı. Spor kulüpleri, taraftarlar, sporcular ve yatırımcılar için gelir yaratmak amacıyla tokenlar oluşturulmaya başlandı. Oluşturulan tokenlar ise sporcu yetiştirme, e-spor turnuvaları düzenleme ve sporcu transferini destekleme gibi birçok alanda kullanılır hale geldi.

Barcelona, Paris Saint Germen, Atletico de Madrid ve Milan kendi taraftar tokenlarını çıkartarak sektörün önücülerinden oldu. Türkiye'de Galatasaray ve Trabzonspor da bu akıma uydu.

Kripto paralardan en bilineni ise Bitcoin. Bitay İş Geliştirme Direktörü Emine Deniz, Radyospor'da yayınlanan Sabah Sporu programında Radyospor Genel Müdürü Barış Ertül, Mert Elam ve Ali Erim'in konuğu oldu.

Radyospor'da Sabah Sporu programının Alternatif Piyasalar Bölümü'nde Barış Ertül'ün sorularını yanıtlayan Bitay İş Geliştirme Direktörü Emine Deniz, yaşanan küresel krizde diğer para birimlerine karşı Bitcoin'in hızla toparlandığını ifade etti.

Bitay olarak hesap açan herkese 15 tl karşılık bitcoin verdiklerini ifade eden Bitay İş Geliştirme Direktörü Emine Deniz, bu yolla kullanıcıların Bitcoin'i daha yakından tanıyabileceklerini ifade etti.

Deniz "Başlattığımız kampanyayla birlikle kullanıcılarımız, Bitcoin'i cüzdanlarında net olarak görebilecek. Müşterilerimize 15 tl karşılık gelen Bitcoin'i, hoşgeldin hediyesi olarak sunuyoruz. Ayrıca platformumuzu kullanan müşteriler 24 saat bizlere ulaşabiliyor. Tüm ihtiyaç bilgilerine buradan ulaşabiliyorlar" açıklamasında bulundu.

Radyospor Genel Müdürü Barış Ertül ise Amerika'da Biden yönetimi sonrası da karşılıksız dolar basımının devam edecebileceğini ifade etti. Ertül "Amerika'nın karşılıksız olarak dolar basması Biden yönetimde de devam edeceği ön görülüyor. Tabi bu durum diğer ülkelerde de geçerli. Çoğu ülke karşılıksız olarak para basmak mecburiyetinde. Ayrıca Merkez Banka'ların başarısız politikaları karşısında Bitcoin'in yıldızı parlamaya devam ediyor. Bu yüzden Merkez bankalarının en büyük düşmanı olarak görülüyor." değerlendirmesinde bulundu.

Bitcoin hakkında bilmemiz gerekenler

Bitcoin merkezi bir otorite veya bankalar olmadan kişiden kişiye gerçekleşen bir teknoloji ile çalışır; Bitcoin tedarik ve transferlerinin yönetimi ağ tarafından ortaklaşa yürütülür. Bitcoin açık kaynak kodlu ve tasarımı halka açıktır, bu kriptoparayı kimse kontrol etmez ya da sahibi değildir ve herkes bu yapı içerisinde yer alabilir.

1 Bitcoin ne kadar?

Bitcoin, bugün itibariyle $26.306,0000 ile son bir ayın en yüksek kapanış seviyesine ulaştı. 1 Bitcoin $32.176,00 ve ₺237.626,00'ye karşılık gelmektedir.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.