Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Burak Özsaraç'tan çarpıcı sözler: "Yetkisi olmayan sportif direktör iş yapamaz"

Perşembe 19 Aralık 2019 14:51
Son Güncelleme: Perşembe 19 Aralık 2019 14:55

Süper Lig’de son haftalarda ortaya koyduğu başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken Denizlispor’un Sportif Direktörü Burak Özsaraç, Radyospor’a çok özel açıklamalar yaptı. Hedef ve planlamalarını anlatan Özsaraç, sportif direktörlükle ilgili de önemli mesajlar verdi. Ayrıca Özsaraç, devre arasında kaç transfer yapacaklarını açıkladı.

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayında konuğu olan Burak Özsaraç’ın açıklamaları şu şekilde:

Burak Özsaraç: ”Yakaladığımız birlik ve beraberliğin devamı gelmeli”

Moralimiz çok iyi. Takımımız iyi gidiyor. Sezona aslında iyi başlangıç yaptık. Sonrasında bir düşüş oldu. Profesyonel hayatta ayrılıklar da oluyor. Yücel İldiz ile yollarımızı ayırdık ve Mehmet Özdilek’i göreve getirdik. Özellikle fiziksel anlamda oyun yapısında Mehmet Hoca’nın ciddi katkıları oldu. 102-103 kilometre koşan takım 116 kilometrelere çıktı. Takımın birlik ve beraberliğini yakaladık. Tabi bunun devamının gelmesi lazım.

Ligdeki hedefler ve mali disiplin vurgusu
Ligdeki hedefler ve mali disiplin vurgusu

Biz bu ligde kalıcı olmayı hedefleyen bir takımız. Diğer taraftan mali disiplin de çok önemli. Maç kazandıkça gelir elde ediyorsunuz. İyi sonuçlar gerek. Çok maliyetli bir takım değiliz. Sezon başında planımızı zaten buna göre yaptık. Bu sezonu iyi bir yerde bitirince, çok az bir borçla gelecek sezona gireceğiz. Planımız bu.

Burak Özsaraç: ”Başkan ile görüşmemizde yetki istedim, o da verdi”
Burak Özsaraç: ”Başkan ile görüşmemizde yetki istedim, o da verdi”

Sportif direktörlük mevkisi profesyonel yönetici anlamına geliyor. Profesyonel yöneticilerin de yetkisi olması gerekir. Yetkisi olmayan biri bir şey yapamaz. Göreve gelirken başkanla görüşmemizde kendisinden transfer politikası, mali yapı ve altyapı koordinasyonu için yetki istedim. Başkan da o yetkiyi verdi.

Türkiye’deki sportif direktörlük sorunsalı üzerine…

Rahat bir çalışma ortamımız var. Kendi doğrularınızı da ortaya koyunca başarı geliyor. Kulüp yöneticileri, başkanlar bir sportif direktör göreve getiriyorsa yetki vermeli. Yoksa her kafadan bir ses çıkması başarısızlığa yol açar. Ali Çetin başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum. Ben de bir ekip kurdum. Türkiye’de altı dolmuyor denilen sportif direktörlük konusunda yetki konusu sıkıntılı. Futboldan gelmiş insanların yetki alarak başarılı olabileceğine inanıyorum.

Burak Özsaraç: ”Mali olarak Süper Lig’de birçok kulüpten iyi durumdayız”
Burak Özsaraç: ”Mali olarak Süper Lig’de birçok kulüpten iyi durumdayız”

Futbolda sadece transfer ve ya da altyapıyla başarılı olunmuyor. Hepsine bütün olarak bakmak gerek. Altyapıya elbette çok önem veriyoruz. Bir süreç gerekiyor. Altyapı yatırımları yapmak gerek. Mali olarak Süper Lig’deki birçok kulüpten daha iyi durumdayız. Çok başarılı çalışan bir yönetimimiz var. Biz üstümüze düşeni her zaman yapacağız.

Burak Özsaraç: “Defans ve orta saha için transfer çalışmalarımız var”
Burak Özsaraç: “Defans ve orta saha için transfer çalışmalarımız var”

Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Yurt dışında da oyuncular izliyoruz. Devre arası transferleri çok kolay olmuyor. Kimse iyi oyuncusunu vermek istemiyor. Doğru oyuncuyu, doğru fiyata bulmak istiyoruz. Seneye de bize katkı verecek stoper ve orta saha planımız var. Çalışmalarımız sürüyor. Devre arasında inşallah doğru transferleri yaparak yolumuza devam edeceğiz.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.