Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Burak Yılmaz'dan çarpıcı açıklamalar!

Euro 2016'da gupta son maçta Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 yenen Milli takımda ilk golü atan Burak Yılmaz maçtan sonra açıklamalarda bulundu.

Çarşamba 22 Haziran 2016 01:15
Güncelleme: Çarşamba 22 Haziran 2016 02:42

Burak Yılmazi, "Arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Herkes çok mutlu. Hepsinin gözlerinden öpüyorum. Yarın ki maçları bekliyoruz, inşallah turlarız. Bazı şeylere çok kırgınız. Sürekli bir şeyler söyleniyor ama futbolcuları kimse umursamıyor. Olaylar böyle mi diye sorulmuyor. Sadece kazanmak yetmiyordu hala da yetmiyor. Her şey istediğimiz gibi gitti. Daha farklı da kazanabilirdik. Hocamız burada olmak büyük bir başarı demişti. Ben de ona katılıyorum. Biraz sevelim birbirimizi. Tabii mutluyuz. Çok da üzüntülüyüz, çok da kırgınız. İnsanlar bizim neler hissettiklerimizi sormuyor, dinlemiyor. Bugün sadece kazanmamız yetmiyordu bize. Oyun içinde her şey istediğimiz gibi gitti." dedi.

Basın toplantısı

Karşılaşma sonrasında maçın adamı seçilen Burak Yılmaz, attığı golle ilgili, "Önemli bir maçta kilidi açan golü attığım için mutluyum. Benim için özel, anlamlı ve unutulmayacak bir gol." diye konuştu.

Bu sezon ciddi sakatlıklar yaşadığını kaydeden Burak, "Bu sene zor bir dönem geçirdim. Hiçbirinizin tahmin edemeyeceği büyük sakatlıklar yaşadım. Bu turnuva için iki fizyoterapistle çalıştım. Zor süreçler geçirdim, bunu bir ben bilirim. Burada olmam gerekiyordu. Ben de gereğini yaptım. Allah'a şükürler olsun ki karşılığını aldım." şeklinde görüş belirtti.

Golcü oyuncu, takım kaptanı Arda Turan ve kendisiyle ilgili basında yer alan prim haberleriyle ilgili, "Hiç bize bir şey sormadınız. Bu böyle mi doğru mu? Hiçbir şey sormadınız ağabey? Arda ve benimle ilgili yazılanlarla ilgili hayretler içindeyiz. Çok üzgün ve kırgınız ama önemli değil, bu bir milli dava. Bunlar ne ilk ne de son olacaktır. Herkesin canı sağolsun." şeklinde konuştu.

Mücadelede etkili bir performans sergileyen Emre Mor'un milli takımın göz bebeği olduğunu dile getiren milli futbolcu, "Emre Mor, çok enteresan bir oyuncu. İlk antrenmana çıktığında çok yetenekli olduğunu gördüm. Allah ona sakatlık vermesin. Türk futbolu çok iyi bir oyuncu kazandı. Bazı haberler yapıldı ama Emre bizim göz bebeğimiz, çiçeğimiz. Ona sevgiyle sarılıyoruz. Emre Mor çok daha güzel yerlere gelecektir." ifadelerini kullandı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.