Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Bursaspor Başkan Adayı Lemi Keskin, kurtuluş projesini Radyospor'da anlattı!

Pazartesi 14 Mayıs 2018 15:14
Son Güncelleme: Pazartesi 14 Mayıs 2018 15:26

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Bursaspor’un Başkan Adayı Lemi Keskin, yeşil-beyazlılarla ilgili planlama ve hedeflerini açıkladı. Bursaspor’u hak ettiği yere taşıyacaklarını belirten Keskin, ”Uçuk kaçık vaatler vermiyoruz. Bursaspor’u özgürlüğe kavuşturma projesinden bahsediyoruz” diye konuştu.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’e konuşan Lemi Keskin’in açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

"Kötü yönetildiğimiz sıralamadaki yerimizden de belli oluyor"

İki senedir çok kötü yönetildiğimizi düşünüyorum. Zaten bu da sıralamadaki yerimizden belli oluyor. Bursaspor’un yanlışlarını tespit ettik. Bunları düzeltmek için plan ve programımızı kurguladık. Biz geldiğimizde bu yönetimin hatalarını yapmadan, Bursaspor’un layık olduğu yere gelmesi için elimizden geleni yapacağız.

"Acilen ödenmesi gereken 100 milyon TL borç var"
"Acilen ödenmesi gereken 100 milyon TL borç var"

Son 5 senedeki borç grafiğimizi rakamlarıyla açıklarız. Ama 2013’te Bursaspor’un 91 milyon borcu varken, an itibarıyla en az 450 milyona yükseldi. Acilen Haziran ve Temmuz aylarında ödenmesi gereken minimum 100 milyon TL borç var. Bu borçları ödemediğiniz takdirde ve futbolcular şikayet ettiklerinde büyük sıkıntılar çıkar. Biz bununla ilgili planlama yaptık, tespitlerde bulunduk. Artık Bursaspor değil, her kulüp adına söylüyorum banka kredileriyle kulüpler yönetilmemeli. Böyle bir parayı verebilecek bir güç yok.

Bursaspor adına nasıl bir kaynak oluşturacaklar?
Bursaspor adına nasıl bir kaynak oluşturacaklar?

Biz neler yaptık? Bursaspor’un pazarlayabileceği ürünleri geliştirmeye çalıştık. Mart ve Nisan aylarında yaptığımız çalışmalarda Lüksemburg merkezli Dubai kaynaklı bir yatırım şirketiyle görüştük. Timsah Arena’daki pazarlayabileceğimiz hakları o firmaya devredeceğiz. Göreve gelince 10 gün içinde sözleşme imzalayacağız. Timsah Arena’nın isim hakkı, tribün isim hakkı, kapı isim hakkı gibi pazarlanabilecek şeylerin satış hakkını yatırım şirketine devredeceğiz. Yatırım şirketi bize, Haziran ve Temmuz’da 10’ar milyon Euro’dan 20 milyon Euro, 2018 sonuna kadar da toplam 50 milyon Euro bir kaynak aktaracak. Bu kaynak, geri dönüşsüz bir kaynak olacak. Bursaspor’un bilançosuna girecek ve borçlarımız 250 milyon TL azalacak.

Bursaspor'u mali özgürlüğe kavuşturma projesi!

250 milyon TL borç azalınca neler olacak? 200 milyon kalacak. Bu borçlar uzun vadeli borçlar oluyor. Kulübün 120 milyona yakın banka borcu var, 5 yıl vadeli. Yönetici borçları var. O da 4-5 yıl sürebilir. Sigorta ve vergi borçları var. Bursaspor adına bu parayı transfere ayırıp takımı uçurabiliriz. Ama biz onu yapmayacağız. Ayakları yere basan, havalarda uçmayan, Bursaspor’u özgürlüğe kavuşturma projesi. Uçuk kaçık hedef ve vaatler vermiyoruz. Futbol takımında profesyonelleşmeyi hedefliyoruz. Futbol aklını Bursaspor’a getireceğiz. Herkes bunun böyle olması gerektiğini biliyor.

"İşi profesyonellere devredeceğiz, ne istediğimizi iyi anlatacağız"
"İşi profesyonellere devredeceğiz, ne istediğimizi iyi anlatacağız"

Kısmet olursa 5.kez yöneticiliğim olacak. Yabancı dil bildiğim için transfer komitelerinde yer almıştım. Bu işi iyi biliyorum. Fakat; yine de profesyonellere işi devredeceğiz. Biz profesyonellerimize bizim ve taraftarların istediği oyunu anlatacağız. Bir bütçe ayıracağız. Denk bütçe hedefiyle de elimizden geleni yapacağız. Ama şu anda bile sözleşmesi devam eden, memnun olmadığımız futbolcular var.

"Bursaspor'un handikapını çözeceğiz"
"Bursaspor'un handikapını çözeceğiz"

31 futbolculuk bir ordu var Bursaspor’da. Türkiye Liglerinde bu ortalama 26. Şu anda bile 33 futbolcumuz var. 8 tanesinin sözleşmesi bitiyordu. Batalla onlardan biriydi. Kiralık futbolcularımız da var. O futbolcular da 6 tane. Önce kadro 25’e düşecek. Ancak; kiralık oyuncuları ekleyince 31 kişi oluyor. Bu da Bursaspor adına büyük bir handikap. Bunu da çözmek için elimizden geleni yapacağız.

Batalla ile ilgili bir planları var mı?

Pablo Batalla’nın Bursaspor’da şu an için bir planı yok. Arjantin’e gidecek. Kendisine saygı duyuyoruz. Dün ayrılırken verdiği bir demeç var. “Ben ayrıldığımda büyük hedeflere oynuyorduk, döndüğümde ise küçük hedeflere oynayan bir takım olmuşuz” demesi Bursaspor’un içinde bulunduğu çıkmazı anlatıyor. Biz, Bursaspor’u hak ettiği yere taşıyacağız.

Lemi Keskin'in listesinde kimler var?
Lemi Keskin'in listesinde kimler var?

Asil : Saffet Akarsu, Ali Cakalıoğlu, Dr. Emel İrgil, Dr. Murat Kaya, Hüseyin Başaran, Ertuğrul Yavuz, Ş.Murat Manas, Aybar Uluca, Ceyhun Özüm, Dr. Murat Çalıkapan, Ulaş Uslu, Turgut Özkan.

Yedek : Aydın Çoközler, Şevket Kaydı, Zeki Saygılı, Mustafa Turan, Ercan Korucuoğlu, Bilal Şengüloğlu.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.