Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

"Bütün şizofrenlerden özür diliyorum"

Gençlerbirliği kalecisi Übey Adıyaman, kariyerinin ilk Süper Lig maçında Galatasaray'dan 6 gol yedi. 23 yaşındaki kaleciyle ilgili sosyal medyada yazılanlar, yayıncı kuruşun programcısı ve sunucusu Güntekin Onay'ın da gündemindeydi. Güntekin Onay, beIN Sports canlı yayınında neler söyledi? İşte detaylar...

Pazartesi 11 Ocak 2021 16:32
Güncelleme: Pazartesi 11 Ocak 2021 16:45

AJANSSPOR-HABER

Gençlerbirliği'nin 23 yaşındaki kalecisi Übeyd Adıyaman, kariyerinin ilk Süper Lig maçına Galatasaray karşısında çıkmıştı. 6-0 biten maç sonrası kaleci Übeyd ile ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımlar, başkent ekibinin tepkisini çekti. Gençlerbirliği, Übeyd Adıyaman'a desteğini sürdürüyor. Yayıncı kuruluşun programcı ve sunucusu Güntekin Onay, canlı yayında başkenet ekibinin kalecisi için dikkat çeken ifadeler kullandı. İşte detaylar...

"Maç satmış gibi algı yapmak aşağılıkça"

Talihsiz bir maç yaşayan Übeyd Adıyaman ile ilgili bir yorum da yayıncı kuruluşun programcısı ve sunucusu Güntekin Onay'dan geldi. Güntekin Onay, "Sosyal medya iğrençleşebiliyor. Kaleci Übeyd... Beşiktaş, Liverpool'u eleyince de "Good Bye Liverpool" tweeti atmış. Galatasaray ve Fenerbahçe'ye de Avrupa'da başarılar dilemiş. Maç satmış gibi algı yapmak aşağılıkça. Bunu yapanlar demek öyle insanlar" diye konuştu.

"Şizofrenlerden özür diliyorum"

Güntekin Onay sözlerine, "Örneğin Metin Tekin'e birileri para veriyormuş, Metin Tekin de onların dediklerini yayında söylüyormuş. Bunu söylemek için şizofren falan olmak lazım. Şizofrenlerden de özür diliyorum"  ifadelerini kullandı ve daha sonra da reklama gitti. 

Gençlerbirliği'nden çok sert açıklama
Gençlerbirliği'nden çok sert açıklama

Gençlerbirliği Kulübü de Übey Adıyaman ile ilgili yapılan paylaşımlar üzerine çok sert tepki göstermişti. Gençlerbirliği'nin açıklaması ise şu şekildeydi:

"Sosyal medya holiganlarına karşı yaşananlara dair istemeyerek de olsa bu açıklamayı yapıyoruz. Komplo teorisyenine dönüşen kifayetsiz muhterisler, Galatasaray maçından sonra genç kalecimizi, yargıladı ve mahkum etti. Yine bilindik yollar, bilindik arşivler…

Bu mankurt kafalar, Türkiye'nin tüm altyapı futbolcularına "Avrupa kupalarında maça çıkan Türk takımlarına başarı dilemeyin. Çünkü gün geldiğinde biz onu işimize geldiği gibi kullanır, kariyerinizi bitirmek için canla başla çalışırız." mesajını verdi.

Biz, altyapı oyuncularımızı bir günde kazanmadık, bir günde de kaybetmeyeceğiz. Genç bir futbolcunun kariyeri, hepsinden öte hayatı, sizin tüm kirli komplolarınızdan da kirli hayallerinizden de değerlidir. Futbol, sizin takımlarınızı şampiyon yapmak ya da şampiyonluktan etmek için oynanmıyor. Takımlar, imkanları ölçüsünde gelecekleri için mücadele veriyor.

Dünyanın, bu kifayetsiz muhterislerden, bu suya yazan sosyal medya mankurtlarından, bu kendini bilmez adi asalaklardan bir an evvel kurtulmasını umut ediyoruz. Bırakın gençler oynasın, bırakın çocuklar oynasın… Gölge etmeyin başka ihsan istemiyoruz! Bu vesileyle bir kez daha centilmen Gençlerbirliği taraftarına değerli duruşları için teşekkürü borç biliyoruz."

Galatasaraylı futbolcular da teselli etti

Gençlerbirliği kalecisini hem takım arkadaşları hem de Galatasaray forması giyen futbolcular teselli etmişti. Bu arada Gençlerbirliği sosyal medya hesabından son yapılan antrenmandan kaleci Übeyd'in başkan Murat Cavcav ile konuştuğu anları paylaşırken, "Sana inanıyoruz, sana güveniyoruz" ifadelerine yer verdi.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.