Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

CANLI - Fenerbahçe'de tarihi seçim günü!

Pazar 3 Haziran 2018 09:28
Son Güncelleme: Pazar 3 Haziran 2018 15:18

Fenerbahçe'de başkanlık seçimi 38 sandıkta gerçekleştirildi.. Oy kullanma işlemi saat 10.00'da başladı ve 17.00 itibarıyla sona erdi.

Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu aday listesinde şu isimler yer aldı:

Asil üyeler:

Mithat Yenigün, Mehmet Kocadon, Nihat Özbağı, Mahmut Uslu, İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu, Ömer Temelli, Önder Fırat, Ozan Balaban, Ahmet Özokur, Fatih Öztürk, Selim Kosif, Ahmet Ketenci, Metin Doğan.

Yedek üyeler:

Ekrem Eray Arda, İlyas Bulcay, Yahya Uğur, Barış Göktürk, Levent Kınay, Yasemin Merçil, Murat Salar.

Ali Koç'un yönetim kurulu aday listesinde ise şu isimler bulunuyor:
Ali Koç'un yönetim kurulu aday listesinde ise şu isimler bulunuyor:

Asil üyeler:

Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan.

Yedek üyeler:

Belgin Aral, Alper Pirşen, Ozan Korman Tarman, Metin Sipahioğlu, Selahattin Baki, Muhittin İlker Dinçay, Esra Nazlı Ercan.

Seçim için Ülker Stadı'na gelen Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal, FB TV'ye açıklamalarda bulundu:

"İnşallah Fenerbahçe'nin geleceği için hayırlısı olsun. Hayırlı olması için geldik ve oyumuzu kullanacağız. Buradaki herkes Fenerbahçe'nin daha iyisi olması için oy kullanacak."

Ankaragücü'ndeki başarısından da bahseden Kartal, "Zor bir sezondu, anlatılacak çok hikayesi var bu şampiyonluğun. Kısıtlı olanaklara rağmen hep beraber çok iyi çalıştık. İnandık, istedik... Taraftarımız her yerde büyük destek verdi. Bu kadar sıkıntıya rağmen bunu başardık. Büyük bir camiayı Süper Lig'e çıkardığımız için çok mutluyuz" dedi.

Oy kullanmak için stada gelen Ali Koç, kendisine tezahürat yapan taraftarlara, "Hep beraber tarih yazmaya hazır mısınız?" diye sordu. Taraftarlar da Koç'a, 'Hazırız' yanıtını verdi.

Başkan adaylarından Aziz Yıldırım 36 numaralı sandıkta, Ali Koç ise 21 numaralı sandıkta oyunu kullanacak. Mevcut başkan Aziz Yıldırım üyeleri kapıda karşılarken, Ali Koç ise sahanın içinde kendine destek veren üyelerle bir araya gelerek fotoğraf çektirdi. 

Başakşehirli futbolcu Emre Belözoğlu, Üler Stadyumu'na gelerek oyunu kullandı.

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, devam eden seçimle ilgili olarak konuştu.

Sarı-lacivertli kulüp için önemli bir gün yaşadıklarını söyleyen Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, “Herkese teşekkür ediyorum. Onlar sayesinde buralara geldik. Onlar bize, biz onlara inandık. Bir hayal gerçekleşmek üzere” dedi. 
Fenerbahçe Ülker Stadı’nda düzenlenen seçimli genel kurulda sarı-lacivertlilerin başkan adaylarından Ali Koç açıklamalarda bulundu. Akşama kadar kongre üyeleriyle beraberiz ifadelerini kullanan Koç, “Fenerbahçelilere sesleniyorum, lütfen gelin oyunuzu kullanın, sabredin biraz. Hepinizi bekliyoruz. Güzel bir gün. Güneş doğdu. İnşallah yarın sabah daha güzel güneş doğacak. Kongreye yüzde 85-90 katılım olur. Dereyi görmeden paçaları sıvamıyoruz. Herkese teşekkür ediyorum, onlar sayesinde buralara geldik. Onlar bize, biz onlara inandık. Bir hayal gerçekleşmek üzere. Taraftar herhalde bana inanıp güveniyor, seviyor. Ben zaten taraftarım,taraftar olduğum için aday oldum. İnşallah Fenerbahçe için en hayırlısı olur. Aziz Yıldırım’a kızgın değilim, o benim başkanım” diye konuştu. 

Fenerbahçe'nin eski tercümanı Samet Güzel, başkanlık yarışında desteklediği ismi açıkladı. Samet Güzel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kadıköy’de güneş mevzuyu hiç uzatmadan doğmuş: o halde biz de uzatmayalım, Ali Koç başkan olsun" ifadelerine yer verdi.

Fenerbahçe Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda 12.55 itibarıyla 12 Bin 50 kongre üyesi oy kullandı. (TRT Spor)

Fenerbahçe’nin seçimli kongresinde bir üye aşırı sıcaktan dolayı baygınlık geçirdi. 

Fenerbahçe Ülker Stadı’nda düzenlenen seçimli genel kurulda oy kullanma işlemleri sırasında bir kongre üyesi aşırı sıcak dolayısıyla baygınlık geçirdi. Oy sırasındayken kendini bir anda yere bırakan üyeye divan kurulu başkanlığından yapılan anons sonrasında doktor müdahalesi gerçekleşti. Kongre üyesi, gerçekleşen müdahalenin ardından sedyeyle oy kullanma alanının dışına taşındı. 

Ali Şen oy kullanmak için stada geldi
Ali Şen oy kullanmak için stada geldi

Fenerbahçe’nin efsane başkanlarından Ali Şen, oy kullanmak için stada geldi. 

Fenerbahçe'de yeni başkanın belli olacağı seçimli genel kurulda oy kullanma işlemi devam ediyor. Aziz Yıldırım ve Ali Koç'un yarıştığı genel kurulda sarı-lacivertlilerin efsane başkanlarından Ali Şen de oy kullanmak için Fenerbahçe Ülker Stadı’na geldi. Birçok kongre üyesinin ilgisiyle karşılaşan Şen, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmadı. 

Başkan adayları sıcağa meydan okudu
Başkan adayları sıcağa meydan okudu

Fenerbahçe Genel Kurulu'nda sıcak hava üyelere zor anlar yaşattı. Başkan adaylarından Ali Koç gömlek değiştirip tekrar oy kullanılan alana gelirken, Aziz Yıldırım da sıcak nedeniyle şapka taktı. 

Fenerbahçe'de gerçekleşen kongrede katılım bir hayli yoğun. Sabah saat 10.00'da başlayan oy kullanma işlemlerinde şu ana kadar yaklaşık 14 bin kişi oy kullandı. Sıcak hava üyelere zor anlar yaşatırken, 3 numaralı sandıkta oy kullanan bir üye baygınlık geçirdi. Sağlık ekipleri, baygınlık geçiren üyeye hemen müdahale etti. Sıcaktan nasibini alan diğer isimler ise Başkan Aziz Yıldırım ve Başkan Adayı Ali Koç oldu. Sandıkları gezerken yoğun ilgiyle karşılaşan Ali Koç, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri kırmadı. Uzun süre sandıkları gezen ve üyelerle tek tek fotoğraf çektiren Koç, ardından locasına giderek gömleğini değiştirdi ve tekrar oy kullanma alanına geldi. Ali Koç'un sıcak nedeniyle ceketini çıkarması dikkatlerden kaçmadı. Oy kullanma alanına girişte bekleyen Başkan Aziz Yıldırım ise bütün üyeleri tek tek karşılayıp elini sıktı. Aziz Yıldırım, sıcak nedeniyle bir süre sonra şapka taktı. 

Fenerbahçe kaptanı Volkan Demirel, kongrede oy kullanmak için Ülker Stadı'na geldi.

Beylikdüzü pazar esnafından Ali Koç’a destek
Beylikdüzü pazar esnafından Ali Koç’a destek

Beylikdüzü pazarında domates satan Muharrem Gülpembe isimli esnaf, Fenerbahçe başkanlık seçimlerinde Ali Koç’a desteğini tezgah etiketlerine yazarak gösterdi. 

Sonucu merakla beklenen Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurulu'na Beylikdüzü’nden farklı bir destek geldi. Baylikdüzü Pazar esnafından Muharrem Gülpembe, başkan adayı Ali Koç için satış yaptığı domates tezgahının etiketlerine ‘Ali Koç başkan Fenerbahçe şampiyon’ yazdı. Muharrem Gülpembe yaptığı açıklamada, “Seçim için kongreye gidemesek de gölümüz Ali Koç’dan tarafa” diye konuştu. Alışveriş yapan müşterilerin de oldukça dikkatini çekti. 

Başkan adaylarına büyük destek
Başkan adaylarına büyük destek

Fenerbahçe Kongresi'nde oy kullanmaya gelen genel kurul üyeleri, statta başkan adaylarına yoğun ilgi gösterdi. Aziz Yıldırım ve Ali Koç, genel kurulda fotoğraf çektirme rekoru kırdı. 

Fenerbahçe tarihinin en geniş katılımlı kongresinde Aziz Yıldırım ve Ali Koç başkanlık için yarışırken, iki başkan adayına da yoğun ilgi ve destek vardı. Yoğurtçu Parkı'nda toplanan bir grup taraftar, stat dışında Ali Koç lehine tezahüratlarda bulunuyor. Sandıkların bulunduğu alana giriş yapılan bölümde genel kurul üyelerini karşılayan ve tek tek elini sıkan Aziz Yıldırım'la fotoğraf çektirmek isteyen üyeler, girişte yoğunluk yaşanmasına neden oldu. Divan Kurulu Başkanlığı, yaşanan yoğunluk nedeniyle sık sık anons yaparak, yoğunluğu azaltmaya çalışıyor. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım üyeleri karşılarken, Başkan Adayı Ali Koç ise sandıkları gezerek burada oy kullanmak için bekleyen üyelerle sohbet ediyor. Sabah 10.00'da başlayan oy verme işlemi saat 17.00'de son bulacak. Şu ana kadar Aziz Yıldırım ve Ali Koç oy kullanmadı. 2 isim, genel kurul üyelerini karşılıyor. Yıldırım ve Koç'un akşam saatlerine doğru oylarını kullanması bekleniyor. Saat 17.00'de bitecek olan işlemin ardından sandıklar açılacak ve oy sayımına geçilecek.

Ali Şen: "Fenerbahçe tarihi bir seçim yaşıyor. Sanırsınız ABD başkanı seçiliyor. Ben oyumu Ali Koç başkan için kullandım. Ali Şen'in gizli oyu yoktur, şeffaftır. 20 bin civarı oy kullanılacaktır. Şu anda 14 bin kişi kadar kullanıldığını duydum"

Koç'un, Aziz Yıldırım karşısındaki şansıyla ilgili olarak da yorum yapan Şen, "Kazanacak" diye konuştu. 

Şarkıcı Kıraç da oy kullanmak için Ülker Stadyumu'na geldi.

Fenerbahçe Kongresi'nde 15.04 itibariyle kullanılan oy sayısı 18 bini geçti

Fenerbahçe'nin eski futbolcuları Tuncay Şanlı ve Mahmut Hanefi ile birlikte sanatçi Ercan Saatçi de tarihi kongrede oyunu kullandı.

Oy kullanmaya gelen Mehmet Ali Aydınlar yuhalandı. Tribünlerde yer alan kongre üyeleri; "Mehmet Ali Aydınlar dışarı, hain Aydınlar" şeklinde tezahüratta bulundu.

beIN Sports'un haberine göre; oy kullanım süresinin dolmasına kısa bir süre kala Fenerbahçe'den kongre üyelerine oy kullanıp kullanılmayacağına dair telefon ediliyor. Bunun gerekçesinin ne olduğuna dair bilgisi olmayan Ali Koç'un da şikayatte bulunduğu ifade edildi.

Ali Koç'tan flaş açıklama: "Gelmeyeceklere başka türlü oy kullandıracaklar."

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, tribünlerdeki üyelerle beraber tezahürat yaptı. 

Fenerbahçe'de yapılan seçimli olağan genel kurulda oy verme işlemi devam ediyor. Ülker Stadı’nda yapılan seçimli genel kurulda başkan adaylarından Ali Koç, tribünlerde bulunan üyelerle beraber tezahüratlarda bulundu. ‘Sarı-lacivert Şampiyon Fener’ tezahüratlarına eşlik eden Koç, daha sonra da tribünlerden yükselen marşlara destek verdi. 

Sadettin Saran da oy kullanmak üzere Ülker Stadı'na geldi.

Ali Koç oyunu kullandı!
Ali Koç oyunu kullandı!

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç saat 16.30 civarı oyunu kullandı. Koç, "Kazanan Fenerbahçe olsun" dedi. 

Aziz Yıldırım da oyunu kullandı!
Aziz Yıldırım da oyunu kullandı!

Fenerbahçe Başkanı ve başkan adayı Aziz Yıldırım 16.45 sularında oyunu kullandı. Yıldırım'a eşi ve kızı eşlik etti. 

Oy sayımı başladı!
Oy sayımı başladı!

Gelen ilk bilgilere göre Ali Koç'un beyaz oy pusulaları, Aziz Yıldırım'ın sarı oy pusulalarına açık farkla önde durumda. 

Oy sayım işlemi yapan görevli aradaki farkı gösterdi!
Oy sayım işlemi yapan görevli aradaki farkı gösterdi!

1 Numaralı sandıkta görev yapan oy sayım görevlisinin paylaştığı belgeye göre Ali Koç'un oyları Aziz Yıldırım'a göre oldukça fazla. 

Taraftarlar Ülker Stadyumu'na akın ediyor!
Taraftarlar Ülker Stadyumu'na akın ediyor!

Oy sayımında gelen ilk sonuçların ardından sarı lacivertli taraftarlar da Kadıköy Ülker Stadyumu'na akın ediyorlar. Stadın dışında coşkulu bir kalabalık var.

Aziz Yıldırım stadı terk etti!

 Gelen ilk sonuçların ardından Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın stadı terk ettiği iddia ediliyor. 

Ali Koç kutlamalara başladı!

Gelen resmi olmayan sonuçlara göre Fenerbahçe'nin yeni başkanı Ali Koç oldu. "Ali Koç başkan, Fenerbahçe şampiyon" tezahüratlarına alkışlarla karşılık veren Koç, Divan Kurulu'nu da tebrik etti. 

Ali Şen de seçime damga vurdu
Ali Şen de seçime damga vurdu

Fenerbahçe'de eski başkanlardan biri olan Ali Şen, yeni başkan Ali Koç'u kutlayanlar arasındaydı. Seçim döneminde Ali Koç'u desteklediğini açıkça ifade eden Şen, Koç'u alkışlarla karşıladı ve seçimde dikkat çeken simalardan biri oldu. Ayrıca Şen, Divan Başkanı Vefa Küçük ile karşılıklı diyaloglarıyla da kongre ortamını sakinleştirdi.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.