Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Çaykur Rizespor'dan Oğulcan Çağlayan açıklaması

Çaykur Rizespor haberleri...TFF Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Oğulcan Çağlayan’ın Kayseri Erciyesspor’dan transferi için yapılan ödemeler hakkında bir açıklama yaptı. İşte detaylar...

Salı 12 Ocak 2021 21:56
Güncelleme: Salı 12 Ocak 2021 22:02

AJANSSPOR-HABER

TFF Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Oğulcan Çağlayan’ın Kayseri Erciyesspor’dan transferi için yapılan ödemeler ile ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

Kulübümüzle Kayseri Erciyesspor arasında akdedilen profesyonel futbolcu Oğulcan Çağlayan’ın transfer sözleşmesi gereğince teminat olarak Kayseri Erciyesspor’a 1.000.000 Euro bedelli teminat senedi verilmiştir. Dönemin Kayseri Erciyesspor başkanı Ziya Eren’in görevden ayrılması esnasında söz konusu senedi önce şahsına, ardından kendi şirketi adına ciro ederek kulübümüz aleyhine haksız ve hukuka açıkça aykırı olarak ihtiyati haciz başvurusunda bulunmuştur.

Bu gelişme üzerine Kulübümüz dava açıp savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur. Mahkeme tarafından verilen karar gereğince 1.000.000 Euro icra müdürlüğüne ödenmiştir. Yargılama ardından ise iş bu bedel Ziya Eren’in şirketi olan alacaklıya ödenmiştir. Konuyla ilgili açılan dava halen Yargıtay incelemesindedir.

 

Transfer sözleşmesinden kalan 200.000 Euro ile ilgili hem Ziya Eren hem de Kayseri Erciyesspor kulübü yargı yoluyla alacak talebinde bulunmuştur. Konu yargıya intikal etmiş ve kalan bakiyenin asıl hak sahibinin Kayseri Erciyesspor kulübü mü yoksa Ziya Eren mi olduğu henüz açıklığa kavuşmamıştır. Kayseri Erciyesspor Kulübü ile eski başkanları Ziya Eren arasındaki hukuki ihtilaf nedeni ile 200.000 Euro’nun kime ödeneceği ihtilaflı haldedir ve mahkeme süreci devam etmektedir.

Yargılamaların devam ettiği ortamda kulübümüzün Oğulcan Çağlayan transferi ile ilgili borcunu ödemediğini savunmak “kamuoyunu yanlış yönlendirmek” gibi kötü bir niyet oluşturmaktadır. Ziya Eren ve eski kulübü arasındaki ihtilaf açıktır. Haksız ve hukuka aykırı eylemlerinin perdelenmeye çalışılması amacına, Rizespor’un alet edilmesinin kabul edilemez olduğunu beyan eder, kamuoyunun takdirine arz ederiz.

Oğulcan Çağlayan bu yüzden ceza almış: Koruma dönemi...

Oğulcan'a şok ceza! Galatasaray'dan ilk açıklama

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.