Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Cengiz'den Koç'a hodri meydan

Pazartesi 10 Şubat 2020 00:14
Son Güncelleme: Pazar 9 Şubat 2020 21:22

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 3-0'lık Kasımpaşa galibiyetinin ardından basın mensuplarına açıklama yaptı. Cengiz, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'u hedef alarak, "Tabiri caizse her gün çıkıp ağlıyorsunuz" ifadesini kullandı ve Koç'un canlı yayın davetine olumlu yanıt verdi.

Genelde maç sonu beyanat vermiyorum. Yenilince insan ağır, yenince aşırı sevinçten ağır konuşabilir. Olaylar o hale geldi ki bu konuşmayı yapmak durumunda kaldım. Bu bir savaş değil ve rakiplerimiz düşmanımız değil. Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Eskişehirspor, Kasımpaşa bizim dostumuz, babamız, annemiz, kardeşimiz. Tüm söylemlerimizde toplumun deşarj olması gereken futbolu nefret şarjı haline getirmeyelim. Yönetici olarak söylemlerimize dikkat edelim. İnsanları sokağa dökecek söylemlerden kaçınalım. Öfkeli olabilirsiniz, öfkenizde haklı da olabilirsiniz ama bunu kitlesel hale getirmemeye çalışalım. Duygusal bir toplumuzdur. 

Ali Koç'a gönderme

Söyleyen başkan gülüyormuş. Dilerim ki Galatasaray rekabetinden başka bir şey onu ağlatmasın. Ben ağlamasını istemem. Siz her zaman gülüyorsunuz ama tabiri caizse ağlıyorsunuz her gün çıkıp. Geçen yıl sanırım Kasım ayıydı, biz Rusya'daydık, 17 kulüp adına sadece 8 takımın olduğu bir bildiri yayınlandı.

Fenerbahçe maçını kazanabiliriz, kaybedebiliriz. Kaç yıldır kazanamıyorum, yine kazanamayabilirim. Ama ben oraya kazanmaya gidiyorum dostça, eşit... Bizim lehimize de hakem hatası istemiyoruz, bizim karakterimizde bu var. TFF'ye hangi maddeye göre artırım verdiniz bunu sorduk. Hala daha yanıt alamadık. Biz sadece soru soruyoruz.

Bugün 7 takım potada. Bundan keyif almamız, tebrik etmemiz gerek. Yeter ki eşit, adil bir yarış olsun. Sadece kendimiz değil, herkes için. Kayyuma neden gidersiniz? İdari açıdan, mali açıdan iflas edersiniz ve genelde mahkemeler bunu otomatik atar. Ben ilk defa bir kulüpten seçime gitmek için kayyum atanmasının istendiğini görüyorum ve çok üzülüyorum.

Tüm rakiplerimize saygı duyuyor ve alkışlıyorum. Küme düşmedeki takımlar bile mücadele veriyorlar. Son düdük çalınmadan mücadele bitmez. Galatasaray bu mücadelenin merkezindedir. Hak edenin kazanamasını istiyorum. Ama hak eden Galatasaray olsun istiyorum. 

Ali Koç'un canlı yayın çağrısına yanıt

Ben her yerde TV programına çıkmaya hazırım. Bazı başkanlar, televizyona çıkmayı çok seviyor. Neredeyse haber bültenlerini de sunacaklar. Dikkat edin elinizden mesleğinizi almasınlar."

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.