TAKVİM

"Fenerbahçe'nin transferleri beni etkiliyor"

Son dakika Galatasaray transfer haberi... Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, açıklamalar yaptı. Peki Yusuf Günay transfer için ne dedi? Marcao Newcastle'a transfer olacak mı? Galatasaray kimleri transfer edecek? İşte Yusuf Günay'ın sözleri ve detaylar...

Pazartesi 31 Ağustos 2020 23:14
Son Güncelleme: Pazartesi 31 Ağustos 2020 23:29

AJANSSPOR - HABER

Yusuf Günay, gündemdeki konular ve transfer çalışmaları hakkındaki görüşlerini dile getirdi. 

"Çok konuşmayı doğru bulmuyoruz"

TRT Spor'a konuşan Günay, sessiz kaldıkları yönündeki eleştiriler ile ilgili, "Sessizlik denilen husus eleştirildiğimiz bir konu. Bu sene çok önemli olaylar yaşadık. Bir tanesi sayın başkanımızın ciddi rahatsızlığı. Sağlığına kavuştu, bir mucize gerçekleşiyor diyebilirim tüm doktorları şaşırtan bir şekilde. Bu noktada biraz sessiz kalındı gibi eleştiriler oldu, doğaldır. Çok konuşmayı doğru bulmuyoruz, sadece işimizi yapmaya çalışıyoruz" dedi.

Lemina transferi neden olmadı?

Lemina transferinin neden gerçekleşmediğinin sorulması üzerine Galatasaraylı yönetici, "Bizim bu sene 3. yılımız. UEFA ile Finansal  Fair Play anlaşması yaptık ve 2 yıldır bu kurallara uyduk. Bu bizim 6. transfer dönemimiz 5 transfer dönemini de artıda kapattık. Bu senede başabaş kapatırsak 4 yıllık şartları sağlamış olacağız. Akıl, mantık ve Galatasaray’ın menfaatleri çerçevesinde hareket etmeye çalışıyoruz. Bu sene kendi yazdığımız senaryoyu uygulamak zorundayız. Başkalarının ya da menfaat gruplarının yazdığı senaryoya göre transfer yapılmaz" ifadesini kullandı.

"Covid-19 ciddi şekilde etkiledi"
"Covid-19 ciddi şekilde etkiledi"

Covid-19'un (Koronavirüs) kendilerini çok etkilediğini belirterek, "2018-19 yılında 937 milyon TL gelire ulaştık. Bu sene 1 milyar TL’yi geçmeyi hedeflemiştik ama 900 milyon TL’de kaldık. Türkiye’de en fazla geliri olan kulübüz. Covid-19, ciddi anlamda kulüplerin gelirlerini etkiledi ve en çok gelir sahibi olan Galatasaray’ı da en ciddi şekilde etkiledi" diye konuştu.

Orta sahaya transfer yapılacak mı?

Orta saha transferinde şartları kendilerinin belirleyeceğinin vurgulayan Yusuf Günay, "Bu bizim ihtiyacımız ve değerlendiriyoruz. Zaten çok iyi bir takımımız var. Şartları biz belirleriz. Buna uygun futbolcu olduğunda alırız. Lemina’da da böyle oldu" dedi.

Marcao ayrılacak mı? Newcastle iddiası...
Marcao ayrılacak mı? Newcastle iddiası...

Adı Newcastle United ile anılan Marcao hakkında konuşan Günay, "İsim isim konuşmak transfer politikamıza aykırı oluyor. Biz gizlilik içinde çalışıyoruz. Marcao bir scout başarısı. Amaçladığımız, hedeflediğimiz transferler bu şekilde. Yazılan çizilenleri ben de okuyorum. Kulübe resmi bir teklif gelmedi. Başka futbolcular için bazı teklifler var" açıklamasını yaptı.

Yeni transferler ve Diagne

Yeni transferler ve takıma geri dönen Diagne ile ilgili görüş bildiren Günay, "Futbolcuların hepsi bizim için değerli. Futbolcularımızla maaş - indirim konusunda birbirimizi anlayabiliyoruz. Karşılıklı işbirliği içerisinde müzakereler devam ediyor. Önümüzdeki yönetimlere sorun bırakmamak adına kılı kırk yarıyoruz. Omar, Türkiye'de kalıcı bir yıldız adayıdır. Emre Kılınç da öyle. Bu sene çok iyi transferler yaptık. Diagne çok istekli, çok iyi, teknik heyetimiz karar verecek, büyük ihtimalle bizimle olacak. Diagne’nin Rizespor’a attığı 3. gol usta işi bir gol oldu ve şampiyonluk öyle geldi" diye konuştu.

İlk 3 haftanın seyircisiz olması...

Süper Lig'de ilk 3 haftanın seyircisiz olmasına değinen Galatasaray Başlan Yardımcısı, "İlk 3 maçın seyircisiz oynanması çok mantıklı gözükmüyor. 3 maçın nasıl seçildiği objektif bir biçimde açıklanabilir değil. Federasyona başvurduk, 'lig başından itibaren seyircili olsun' diye. 3 hafta boyunca elde edeceğiniz bir şey yok. 4. hafta da aynı sıkıntılar devam edecek. Hakkaniyet açısından, ligin ikinci yarısında da ilk 3 hafta seyircisiz oynansın. Seyircisiz oynanan Beşiktaş maçında kaybımız 10 milyon TL idi. Herkes empati yapmalı. TFF’den henüz bu konuda yanıt gelmedi" dedi.

Kombine satışları
Kombine satışları

Günay, taraftarların kombinelere olan ilgisi hakkında, "Kombinelerde son rakamlar 1000’in üzerinde. Maça gelemeseler bile kombine almak isteyen taraftarlarımız var. Önce bu taraftarlarımıza satışa sunduk. Kalan miktarı maçlarda bilet olarak satabiliriz. Loca fiyatlarında bizde bir artış yok. Başkanımızın çağrısı ile yaptığımız kampanyaya geri dönüş oldu. Taraftarımız sağ olsun, bizi memnun eden bir ciro yaptık. Her noktada Galatasaray’ın gelirlerini artırmanın peşindeyiz" diye görüş bildirdi.

"Daha iyi konsantre olmuş durumdayız"

"Şu anki kadro şampiyon olur diye düşünüyor musunuz?" sorusunu yanıtlayan Yusuf Günay, "Düşünüyorum elbette. Hocamız da bunu vurguluyor. Galatasaray, Türkiye'nin en iyi takımı, bu sene daha iyi konsantre olmuş durumdayız. Elbette ki bu eksiğimizi görmemek değil, görüyoruz" diye konuştu.

Fenerbahçe’nin transferleri hakkında

Günay, "Fenerbahçe’nin transferleri sizi etkiliyor mu? sorusu üzerine, "Beni etkiliyor. Çok transferin zarar verdiğini düşünüyorum, bu nedenle etkiliyor" cevabını verdi.

Fatih Terim'in sessizliği ve transferler

Fatih Terim'in bu süreçte sessiz kalmasının belirtilmesi ve "Transferler ligin ilk haftasına yetişecek mi?" diye sorulması üzerine Yusuf Günay şunları kaydetti: "Fatih Hoca ve herkes işini yapıyor. Konuşarak değil icraat ile ilerliyoruz. Bu zamana kadar böyle oldu. Fazla değil, ihtiyaç kadar transfer yapmak hedefimiz. Galatasaray'ın menfaati neyse ona göre karar vereceğiz, net bir şey söyleyemem. Bizim kriterlerimiz belli, arayışlarımızı da herkes biliyor, bu şartlara uygun olduğu zaman transferler elbette ki zamanında yetişir. İnşallah sağlık sorunlarından uzak, başarılı ve Galatasaray'ın şampiyon olacağı bir sezon olur"

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

 

Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.