Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Cumhurbaşkanı maaşı ne kadar?

Recep Tayyip Erdoğan, 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasını "7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum" dedi. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşı ne kadar? 2020 güncel maaşı ve 7 aylık toplam ne yapıyor? Cumhurbaşkanı ne kadar bağış yapmış olacak. Ne kadar para kazanıyor, Covid-19 (Kovid-19) bağışı ne kadar, corona virüs bağış toplamı bu ve daha fazlası için Tüm detaylar haberimizde!

Pazartesi 30 Mart 2020 23:42
Güncelleme: Pazartesi 30 Mart 2020 23:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüs salgını nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin telekonferans yöntemiyle toplanmasının ardından, 'Milli Dayanışma Kampanyası' başlatıldığını duyurdu. 

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak olumsuz olarak etkilenen vatandaşlar için başlatılan kampanya kapsamında Erdoğan, 7 aylık maaşını bağışladığını duyurdu. 

 "Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Biraz önceki toplantımızda bakan arkadaşlarımız da, aynı şekilde maaşlarını kampanyaya bağışlama kararı aldılar"

Bu açıklamanın ardından Cumhurbaşkanının maaşı merak konusu oldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sevk edilen 2020 yılına ait Cumhurbaşkanlığı Bütçe Teklifi’ne göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aylık maaşı 2020 yılı için 81 bin 250 lira olmuştu.

Buna göre Recep Tayyip Erdoğan, kampanyaya 568 bin 750 TL bağışlayacak.  

 
 

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.